[C1FL] Wymiana spężyny w mcpherson’ie

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
12egon12
 

[C1FL] Wymiana spężyny w mcpherson’ie

21 sty 2019 13:31

Hej,

Autko Ceed I FL - trochę lat już ma, ale najechane "tylko" 40kkm. Kupiłem nowego, ale jeździ jako drugi samochód tylko po mieście. Do wczoraj nigdy nie odmówiła współpracy. Pękła mi sprężyna z przodu w mcpherson’ie – prawa.
Do wymiany oczywiście dwie + pogniecione osłony amortyzatora (te to już są „lewe” od nowości). Stan reszty części ocenie po demontażu, może dojdą jeszcze łożyska ….

Pytanie, czy wchodzić w oryginały ? czy ewentualnie zamienniki – jeżeli TAK to jakie są godne polecenia ? Druga sprawa czy posiadanie fabryczną instrukcję demontażu i montażu ? Takie jak ma ASO z zaznaczonymi elementami koniecznymi do wymiany (np. jakieś nakrętki) + momenty dokręcania. Patrząc na szybko, to amortyzator jest mocowany na dole dwoma śrubami - wygląda mi na to, że będzie potrzeba ustawienia później kątów pochylenia kół przednich - mam rację ?

Robiłem takie rzeczy w innych samochodach, ale odkąd mam takiego manuala do Hondy Accord to wolę się posłużyć czymś takim i mieć pewność ze jest jak fabryka przykazała :)

PS. Nie mogłem "podczepić" się pod żaden wątek ze sprężynami z przodu - wyskakiwał błąd bazy sql. To był powód, że założyłem nowy temat.

Pozdr,
e12

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl