geometria auta

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kris
 

geometria auta

03 lut 2008 08:01

witam,
jak jest z geometriÂą auta ?
czy ktokolwiek jÂą sprawdzaÂł po odebraniu auta ?
Moje wczeÂśniejsze auto, fabrycznie nowe troszkĂŞ ciĂŞÂżko (tak mi siĂŞ wydawaÂło) jeÂździÂło wiĂŞc po kilku dniach od zakupu pojechaÂłem do serwisu Âżeby sprawdzili geometriĂŞ i dobrze zrobiÂłem. OkazaÂło siĂŞ, Âże fabryczne ustawienie byÂło do d... Po tym zabiegu autko "leciutko" ÂśmigaÂło.
A jak jest w cee'dzie ?
:?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

03 lut 2008 11:47

spokojnie. Na forum mieliśmy jeden taki przypadek. Wyjątkowa sprawa.

AUTOR WĄTKU
kris
 

03 lut 2008 12:46

vitaras napisał(a):spokojnie. Na forum mieliśmy jeden taki przypadek. Wyjątkowa sprawa.


nie znam tej sprawy, możesz coś więcej napisać ?
:o

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

03 lut 2008 13:03


AUTOR WĄTKU
kris
 

03 lut 2008 16:13

poczytałem,
coś strasznego, ciarki przechodzą.
:evil:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 lut 2008 16:39

Zdarza się najlepszym - w końcu to taśma a nie ręczny montaż z 8 kontrolami jakości każdego podzespołu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kris
 

03 lut 2008 16:45

<span>pioter</span> napisał(a):Zdarza się najlepszym - w końcu to taśma a nie ręczny montaż z 8 kontrolami jakości każdego podzespołu.


właśnie dlatego że automat, to powinno być albo u wszystkich źle albo u wszystkich dobrze. Dziwny automat który część robi tak a część tak, czyż nie :?

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

03 lut 2008 17:25

kris napisał(a):
<span>pioter</span> napisał(a):Zdarza się najlepszym - w końcu to taśma a nie ręczny montaż z 8 kontrolami jakości każdego podzespołu.


właśnie dlatego że automat, to powinno być albo u wszystkich źle albo u wszystkich dobrze. Dziwny automat który część robi tak a część tak, czyż nie :?


Otoz nie... W pracy automatow rowniez mozliwe sa pewne przesuniecia. I na taka skale jaka wystepuje w fabryce samochodow sa one dopuszczalne w pewnych zakresach. Czujniki kontroluja pewne stale, okreslone przez czlowieka punkty w trakcie produkcji. I jesli na tych punktach jest wszystko w normie to produkcja jedzie dalej.

Poza tym nie zapominajmy - cala produkcja nie idzie tylko do naszego kraju czy wrecz do naszego grona klubowego. Mozliwe ze takich egzemplarzy ze zle ustawiona geometria jest troche wiecej (ale nie wsrod nas ;) ) bo w ktoryms z automatow na linii montazowej cos sie poluzowalo - w koncu to tez tylko maszyny ktorych elementy ulegaja uszkodzeniom etc.

AUTOR WĄTKU
kris
 

24 lut 2008 21:55

czy poza tym jednym przypadkiem, miał ktoś jeszcze problemy z geometrią ?
czy komuś auto "ściąga" ? czy był od czasu zakupu na jej sprawdzeniu ?
:?

AUTOR WĄTKU
ben74
 

24 lut 2008 22:29

Kris chłopie odbierz ten samochód i zacznij wreszcie się nim cieszyć :!:
Jak na razie to zbierasz tylko suche informacje o ceedzie i chyba na wyrost się przejmujesz tematami poruszanymi w każdym (chyba) wątku.
Czasami nadmiar wiedzy szkodzi i odbiera przyjemność korzystania. Zrób sobie forumowy odwyk i pośmigaj ceedem.
8-)

AUTOR WĄTKU
kris
 

24 lut 2008 22:36

ben74 napisał(a):Kris chłopie odbierz ten samochód i zacznij wreszcie się nim cieszyć :!:
Jak na razie to zbierasz tylko suche informacje o ceedzie i chyba na wyrost się przejmujesz tematami poruszanymi w każdym (chyba) wątku.
Czasami nadmiar wiedzy szkodzi i odbiera przyjemność korzystania. Zrób sobie forumowy odwyk i pośmigaj ceedem.
8-)


:)
chyba masz rację !
za dużo się naczytałem !
ale wiesz ! to już jutro !
8-)

AUTOR WĄTKU
ben74
 

24 lut 2008 22:39

ja bym na Twoim miejscu napisał "to dopiero jutro". 8-)

AUTOR WĄTKU
kris
 

24 lut 2008 22:41

nie,
wszystko zgodnie z planem, miał być w drugiej połowie lutego,
tak się "umawiałem"
no dobra, ale to jest temat
"geometria"

:)

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl