[C1FL] Siedzący tył w kombi czy ok?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

[C1FL] Siedzący tył w kombi czy ok?

29 lip 2018 06:55

Czytałem wiele wątków ma forum dotyczących nisko siedzącego tyłu, sprężyn itd
Ale chciałbym spróbować się dowiedzieć od Was jak wy macie (może ktoś to zmierzył tak jak ja).
Otóż z racji tego że od jakiegoś czasu zaobserwowalem że nieobciazony mój ceed z tylu jest niżej niż inne auta a do tego za parę dni mam jechać zn4 osób dorosłych i jednym dzieckiem oraz bokiem nad morze tonzaczalem się niepokoić.

Otóż po zmierzeniu odległości od podłoża do krawędzi błotnika przy tylnych kołach wynosi ona 64,4 cm (w bagażniku standardowe wyposażenie plus 3 x zgrzewka wody

Przy jednej osobie dorosłej z tylu z dzieckiem w foteliku (+ w bagażniku to wyzej) odległość zmierzona wynosi u mnie
ok 62-62,5 cm.

Natomiast przy dwóch doroslych osobach z tyłu z dzieckiem w foteliku (+ w bagażniku to co powyzej) odległość wynosi 61-61,5

Na dachu był cały czas pusty boks przy pomiarach.
Przy tym ostatnim wariancie auto wyglądało już że nisko siedzi a przecież bagażnik ani boks nie był wypełniony bagazami.

Czy może z ktoś Was też podobnych pomiarów dokonywał? Czy może to u mnie to jest prawidłowo. Wiem że najlepiej byłoby zmierzyć prześwit ale nie bardzo wiem jak i w którym miejscu mierzyć.

milky
 

Re: Siedzący tył w kombi czy ok?

20 lis 2018 15:23

A może masz już padnięte sprężyny? Ja też miałem taki problem. W pewnym momencie zwyczajnie auto zrobiło się niskie i nie chciało wstać nawet z pustym bagażnikiem. Kupiłem nowe sprężyny KAMOKA, takie jak tutaj https://www.iparts.pl/czesc/sprezyna-zawieszenia-kamoka-2120323,0-185-2120323-1192014.html#100113, założyłem i problem zniknął. Tył od razu się podniósł, samochód lepiej się prowadzi, nawet załadowany. Może spróbuj od diagnostyki i sprawdź w jakim stanie są sprężyny. :)

Sklep-Kia_pl
 

Re: Siedzący tył w kombi czy ok?

29 sty 2019 10:53

Podbijam, tutaj również w pierwszej kolejności sprawdziłbym stan sprężyn bo może są już wybite i wysłużone, stąd auto na tyle siedzi po prostu niżej. Daj znać co okazało się przyczyną, będziemy czekać na Twoją odpowiedź.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl