[C2 i C2FL] Stuki w tylbej części samochodu

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Krzychu85
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lip 2018 19:29
Lokalizacja: München
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 135KM
2014

[C2 i C2FL] Stuki w tylbej części samochodu

24 lip 2018 19:55

Siemka!
Mam mały problem z moim Ceed'em.
Autko jest z 2014 roku. Przebieg ok 65000 km.
Założyłem nowy wątek ponieważ, nigdzie nie znalazłem rozwiązania problemu.
Chodzi o podjeżdżanie tyłem pod krawężnik(obydwie strony). Przy podjeździe z niewielką prędkością, rozchodzi się dźwięk jakbybstukania w zawieszeniu albo gdzieś w budzie. Rozbujałem samochód i powciskałem zawieszenie z każdej strony. Nic. Żadnych dzwięków.
Natomiast przy podjeżdzie pod krawężnik i zjeżdżaniu z niego, słychać ten dźwięk.
Pojawił się całkiem niedawno.
Czy miał ktoś coś podobnego i rozwiązał problem ?
Będę wdzięczny za pomoc ;)

michal8791
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2018 08:31
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 136KM
2017, M + SMART PLUS

Re: Stuki w tylbej części samochodu

03 cze 2019 06:30

Nie wiem czy już sobie poradziłeś z problemem dziwnych dźwięków przy podjazdach lub zjazdach z krawężników, jeśli tak to mógłbyś napisać co to było, jeśli nie to możliwe, że pomogę.
Od niedawna mam, a właściwie miałem też dziwne dźwięki przy nierównościach pokonywanych z nie dużą prędkością powiedzmy "parkingową". Bujanie czy uginanie samochodu nic nie dawało tylko podczas jazdy - skrzypienie, trzeszczenie czasem stukanie jakbym miał coś luźnego wrzucone w przybornik i to się tam przewalało/toczyło, niekiedy po deszczu było tego mniej. W serwisie faktycznie stwierdzili że coś skrzypi, piszczy i domniemali, że to zawieszenie więc je przesmarowali :scratch_one-s_head: - efekt praktycznie żaden. Ostatnio wyjąłem wszystko z bagażnika nawet koło zapasowe, syna na pakę i heja na polną drogę, okazało się że ów dziwny dźwięk dochodził wg. niego z okolic zamka tylnej klapy. Przesmarowałem zamek, niestety "towotem" bo nic innego nie było w niedzielę pod ręką. Prócz zamka również przesmarowałem ucho, kilka razy zamknij-otwórz klapę i znów przejażdżka i.... cisza, zero jakiegokolwiek pisku, trzasku, skrzypienia czy cokolwiek innego, więc może masz to samo co u mnie.
Pozostaje mi już tylko rozwiązać problem dzwoniącej tablicy rejestracyjnej żeby cieszyć się w pełni brakiem dźwięków z okolic klapy.

izer4
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 01 maja 2015 12:18
Lokalizacja: Działdowo
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Stuki w tylbej części samochodu

17 wrz 2021 23:00

Witam. Upłynęło dużo czasu od założenia tematu. Stuki po przebiegu 65 tys km nie świadczą dobrze o producencie wozu. U mnie stuki wystąpiły po 160 tyś. Też z tyłu. Dużo badań i diagnostyk i bez rezultatu. Okazało się że stukają łączniki stabilizatorów z przodu. Wymiana pomogła. Cisza .Dziwne ale prawdziwe. Ja słyszałem stuki z tyłu ale fachowcy tez. Dobrze że stary mistrz wykrył przyczynę.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl