[C1] Stukanie w kierownicy przy maksym. skręcie w prawo i odbiciu

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kijanek
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 lip 2015 09:36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2007

[C1] Stukanie w kierownicy przy maksym. skręcie w prawo i odbiciu

01 lip 2018 19:01

Zauważyłem ostatnio w swoim samochodzie dziwne stuknięcie (jakby przeskok czegoś) dochodzące jak mi się wydaje z kolumny kierowniczej. Odgłos ten pojawia się w momencie gdy skręcę kierownicę w prawą stronę do oporu i puszczę ją. Następuje wtedy naturalne odbicie kierownicy w stronę przeciwną, któremu towarzyszy wyraźny przeskok z odgłosem stuknięcia. Takiego stukania nie ma, gdy kręcę kierownicą w drugą stronę.
Stukanie pojawia się tylko przy maksymalnym skręcie kierownicy, zarówno na postoju jak i podczas jazdy np na parkingu, gdy trzeba zrobić ostry skręt żeby zaparkować.
Poczytałem trochę o słynnym "słoneczku" oraz obejrzałem na youtube kilka filmów z tym związanych. Samemu nie chce się jednak zabierać za naprawę tego, bo tak naprawdę nie jestem pewien czy to będzie to.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Możecie polecić na priv jakiś solidny serwis w Poznaniu, w którym takie rzeczy naprawiają?

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Stukanie w kierownicy przy maksym. skręcie w prawo i odb

11 sie 2018 11:23

Było trochę tego tematu na forum. Spróbuj najpierw dokręcić śrubę na krzyżaku za pedałami. Niektórym pomagało.
Don't Eat Yellow Snow!

pablo1987
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 maja 2017 23:03
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009

Re: Stukanie w kierownicy przy maksym. skręcie w prawo i odb

11 sie 2018 12:47

Przyczyną może być zużyte łożysko oporowe amortyzatora to w kielichu i przy skręcie kół dzwoni sprężyna co w skrajnym przypadku grozi pęknięciem

AUTOR WĄTKU
kijanek
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 lip 2015 09:36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2007

Re: Stukanie w kierownicy przy maksym. skręcie w prawo i odb

10 paź 2018 17:19

Problem nadal nie rozwiązany. Nagrałem dwa filmy, które pokazują o co chodzi. Stuki pojawiają się przy maksymalnym skręcie kierownicy w prawo i puszczeniu jej.
https://www.youtube.com/watch?v=MeJ9hot0bcM
https://www.youtube.com/watch?v=CcDty3r_NwY

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Stukanie w kierownicy przy maksym. skręcie w prawo i odb

12 paź 2018 07:38

Okurwix. To już nie stukanie a napierdalanie rzekłbym. Na szarpakach tego nie słychać? Spec ze mnie żaden ale sprawdzałbym po kolei wszystko i eliminował - może końcówki drążków, albo cokolwiek co się porusza/napręża przy ruchach koła. Sprawdź czy nie masz luźnej śruby na krzyżaku za pedałami w środku, chociaż nie wiem czy to by aż tak waliło...
Szukaj panie i koniecznie dawaj znaka jak namierzysz.
Don't Eat Yellow Snow!

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl