Problem z hamulcami

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

24 lut 2009 16:07

Jasny

Zacytowałeś Piotera, nie mnie

Pioter

W polonezie to zjawisko występowalo incydentalnie i to po paru latach eksploatacji. Jechałem raz w roku na przegląd, zgłaszałem i miałem spokój na klika miesięcy. W Ceedzie jest praktycznie od nowości.

Sensor

Kolega jako mechanik samochodowy zna to zjawisko ale twierdzi, że tak byc nie powinno. I to jest sens mojej wypowiedzi. I w pełni podzielam tu stanowisko jasnego. A to że większość z was zaakceptowała to zjawisko wcale nie oznacza, że tak ma być. Może jest to efekt wychowania klienta przez ASO?


<span>mark</span> napisał(a):W zimie jak się stawia samochód w garażu nieogrzewanym lub na dworze, to taka sytuacja raczej nie wystąpi, bo temperatura na tarczach wciąż jest taka sama.

A u mnie wystepuje. A hamulca nie zaciągam bo nie ma takiej potrzeby.


<span>mark</span> napisał(a):Im dłużej samochód stoi, tym więcej jest rdzy i bardziej przyklejony klocek.

A jak postoi miesiąc albo dwa to pewnie w ogóle nie ruszy?

AUTOR WĄTKU
GrzesiekOpoczno
 

24 lut 2009 18:42

Dziwne jest to dla mnie ponieważ w domu mamy jeszcze auta takie jak OPEL,FIAT,NISSAN i w żadnym z nich nie ma takiego problemu aby auto miało problem z ruszeniem. Chyba ze było zostawione na noc na mrozie z zaciągniętym ręcznym. Za tydzień jadę do aso i postaram się zdać relacje.

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Problem z hamulcami

01 sty 2010 22:06

Dobra, a może mi ktoś powiedzieć, czy normalnym jest, że jadę sobie (dzieje się tak od max. ostatnich dwóch tygodni) samochodem rozgrzanym, po mieście, od świateł do świateł i czasami jak się zatrzymam na czerwonym, przytrzymam naciśnięty hamulec i w momencie, gdy chcę ruszyć, czuć i słychać "puknięcie" przy prawym kole. Tak, jakby zacisk nie odpuszczał od razu. Po "puknięciu" normalnie jadę, nic nie ściąga etc. Ale jak znów się w podobny sposób zatrzymam, ta sytuacja się powtarza...
Miał ktoś coś takiego?

AUTOR WĄTKU
MMFORT
 

Re: Problem z hamulcami

28 sty 2011 21:31

Witam, potrzebuję uzyskać informacji mam ceed’a C+ przebieg 5000 ostatnio zauważyłem zwłaszcza hamując pod wzniesieniem że po wciśnięciu pedału hamulca do spodu po chwili słychać lekkie trzaski (tykanie) dochodzące z pod pedału i uczucie pod podałem luzu umożliwiającego dociśniecie pedału bardziej do spodu. Orientujecie się co może zaczynać się dziać z tym pedałem i hamulcami?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Problem z hamulcami

28 sty 2011 21:36

A może to ABS? :smile:
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
wik
 

Re: Problem z hamulcami

29 sty 2011 08:30

Dziwnie, bo tak się zachowuje w Ceedach ABS. Jeździłem trzema i każdy tak "zgrzytał".

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Problem z hamulcami

29 sty 2011 16:01

Ja mam inne odczucie. ^^ Na śliskich nawierzchniach, gdy chcę mocno zahamować to włącza się ABS, a pedał wybija mi do góry, że aż trzeba z nim walczyć. W innych autach układ bije po zaciskach i tarczach, a tutaj taki psikus^^

AUTOR WĄTKU
tomiq
 

Re: Problem z hamulcami

29 sty 2011 17:02

hmm dziwne mi działa ABS podobnie jak w innych autach chociaz mam wrazenie ze jest jeszcze bardziej czuły ale moze to tylk omoje wrazenie

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Problem z hamulcami

31 sty 2011 10:37

hacker napisał(a):Na śliskich nawierzchniach, gdy chcę mocno zahamować to włącza się ABS, a pedał wybija mi do góry, że aż trzeba z nim walczyć.

w Ceedzie tak to właśnie wygląda, mam tak w swoim, ma tak też znajomy, pedał dosyć mocno skacze, no i oczywiście dosyć głośny terkot
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z hamulcami

31 sty 2011 16:04

W wielu autach tak jest i to nic dziwnego.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Problem z hamulcami

31 sty 2011 17:32

Dzisiaj byłem zmuszony do sprawdzenia ABS diabloo

Pozwolę się z Wami nie zgodzić. Hamował skutecznie i bez fajerwerków. Żadnych emocji z pedałem.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Problem z hamulcami

01 lut 2011 00:58

ruszok napisał(a):W wielu autach tak jest i to nic dziwnego.

odniosłem się tylko do tego zdziwienia, że dosyć mocno mu pedał wybija, bo faktycznie w różnych samochodach różnie bywa, a w Ceedach jest to mocno odczwalne :smile:
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
wilam
 

Re: Problem z hamulcami

07 lut 2011 15:39

Jeździłem samochodami, którymi bardziej było czuć w pedale ABS niż w cee'dzie, np Fiat Panda - tam dopiero jest masaż stopy :roll:

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Problem z hamulcami

07 lut 2011 15:57

T0MEK napisał(a): jak się zatrzymam na czerwonym, przytrzymam naciśnięty hamulec i w momencie, gdy chcę ruszyć, czuć i słychać "puknięcie"


Zgłaszał ktoś coś takiego na gwarancje??
czy ma ktoś patent na rozwiązanie tego ??

AUTOR WĄTKU
LordFury
 

Re: Problem z hamulcami

31 sty 2012 17:53

lewadzki napisał(a):
T0MEK napisał(a): jak się zatrzymam na czerwonym, przytrzymam naciśnięty hamulec i w momencie, gdy chcę ruszyć, czuć i słychać "puknięcie"


Zgłaszał ktoś coś takiego na gwarancje??
czy ma ktoś patent na rozwiązanie tego ??

Też ostatnio dwa razy mi się coś takiego zdarzyło na trasie, ale przeszło samo z siebie. Zostało tradycyjne już jak widzę w tym temacie szuranie (u mnie tylne tarcze, z przodu cisza) przez pierwsze kilka hamowań przy jeździe po dłuższym postoju.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z hamulcami

31 sty 2012 18:46

LordFury napisał(a):przez pierwsze kilka hamowań przy jeździe po dłuższym postoju.

To jest normalny objaw przy tarczach.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl