Opony letnie.

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Opony letnie.

29 kwi 2010 20:06

dzisiaj założyłem nowe oponki. pożegnałem się wreszcie z seryjnymi michelin'kami energy - głośniejszymi od moich zimówek.
po długich poszukiwaniach i zapoznaniu się ze wszystkimi możliwymi opiniami i testami wybór pad na Goodyear Efficientgrip 205/55 R16 91V...

... i nie żałuję. nowe opony są wyjątkowo ciche i komfortowe /nawet na bardzo "porowatym" asfalcie - zero szumów. przejazdy przez studzienki czy drobne nierówności wytłumione. goodyear'ki o wiele lepiej wyglądają - są szersze od michelin'ków /choć ten sam rozmiar/ i mniej "balonowate" i mają ładniejszy bieżnik ;)... ale i tak najbardziej powalająca jest cisza - tylko dźwięk silnika i szum powietrza. bardzo dobry zakup!

Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Opony letnie.

30 kwi 2010 20:09

taki rant zabezpieczający felgę jak na zdjęciu mają w tym rozmiarze?

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Opony letnie.

01 maja 2010 19:26

less napisał(a):taki rant zabezpieczający felgę jak na zdjęciu mają w tym rozmiarze?

tak jest. w tym rozmiarze jest rancik zabezpieczający felgę

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Opony letnie.

09 lut 2012 19:11

Odkopuję temat.
Ma ktoś z Was doświadczenia z Conti SportContact 2 i PremiumContact 2?
Jak wygląda ścieralność, przyczepność, głośność, itp?

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Opony letnie.

18 lut 2012 23:28

Naprawdę nikt nie jeździł nigdy na Conti? :?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Opony letnie.

18 lut 2012 23:45

Ja jeździłem, ale to było 4 lata temu w innym mniejszym rozmiarze i nie pamiętam modelu :D Niemniej jednak byłem bardzo zadowolony :he

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Opony letnie.

21 lut 2012 14:21

Teściu jeżdzi suzuki sx 4 z conti premium contact 2. ma przejechane 65.000, w tym myslę, że ok 40.000 na letnich conti. Jeszcze troche bieznika zostało, tak ok.3-4 mm. tesciu jezdzi po emerycku, do tego naped na 4 kola sprzyja rownomiernemu zużyciu. przyczepność jest bez zarzutu, głośność też nie doskwiera. ogólnie na pewno jest to jedna z lepszych propozycji, tylko troche droga. ja mam bridgestony er 300 i tez moge spokojnie polecic.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Opony letnie.

21 lut 2012 14:59

Jeśli chodzi o 16'' to Bridgestone Potenza/Turanza jest bardzo bardzo dobra - miałem, sprawdziłem, byłem mega zadowolony. Zdecydowanie lepsze niż Energy saver dawany do ceeda.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Opony letnie.

21 lut 2012 22:38

Bridgestone er300 niezbyt udana opona jesli, ktos lubi ostrzejsza jazde zarowno na suchym i mokrym, cicha po wiekszym przebiegu.
Conti ogolnie opony premium wysoko w testach ale raczej rzadko wygrywaly dobre osiagi raczej ciche.
Michelin. Mialem Primancy Hp w proceedzie dobra na suchym. Na mokrym troche gorzej nawet nie chodzi o odprowadzanie wody ale bardzo niepewne na sliskim asfalcie np. Jak wiezdzalo sie na laczenie lat - nie wiem jak to fachowo sie nazywa ale ta smola lepik wystepujacy na laczeniach asfaltu od razu bylo czuc, ze auto delikatnie zaczyna sie uslizgiwac. Bardzo wytrzymale zrobilem na nich 70tys kilometrow i bylo jeszcze okolo 4mm bieznika ale byly potwornie glosne po kilku tys kilometrow pomimo regularnej rotacji miedzy osiami. Energy saver w zasadzie bardzo podobne tylko osiagi na suchym moga byc ciut gorsze.
Goodyear - dobre opony ale czesto trafiaja sie feralne egzemplarze, ktorych nie da sie wywazyc, a producent sie wtedy wypina wiec dlatego mam uraz.

Z obecnych modeli ja bym wybieral pomiedzy
Bidgestone S001 bardzo dobra na suchym i mokrym zwiekszony przebieg w stosunku do ra50 ktora czesto stosowana jest w autach sportowych na pierwszy montaz
Pirrell P7 cinturato bardzo dobra na suchym i mokrym bardzo wysokie przebiegi, z czasem robi sie troche glosniejsza
Nokian V bardzo dobra na suchym i mokrym cicha, wyokie przebiegi.

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Opony letnie.

22 lut 2012 11:51

hmmm...
conti wygrały np tutaj:
http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon- ... 205-55-r16
Bridrestone niezbyt udana do ostrzejszej jazdy? być może, bo do ostrzejszej jazdy jest trochę inny rodzaj opon (właśnie S001 czy ra50, dunlop sp sport maxx tt, goodyear eagle f1 asymetric, a do jescze ostrzejszej slicki czy medie michelina czy pirelli - polecam artykuły w WRC na ten temat). ale tutaj na suchym wypadła najlepiej ze wszystkich, a na mokrym tak samo jak conti. Michelin wygrał, bo sie dobrze sprawił w konkurencjach hałasliwość, zużycie paliwa i przede wszystkim zużycie bieznika, co potwierdza słowa kolegi teona :)
http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon- ... 05-55-r16w
Ja swoje bridgestony kupiłem po lekturze testów w auto swiecie, motorze i auto motor i sporcie z 2007, 2008 i 2009 r - wtedy bridgestone wygrywal testy albo byl drugi np:
http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/ ... -5893.html
http://www.autocentrum.pl/opony/test-op ... 7032008_2/
http://www.autocentrum.pl/opony/test-op ... 5-55-r16v/
nie jestem kierowcą testowym ani nie mam doświadczenia rajdowo-wyścigowego, więc wolałem się oprzeć na wynikach testów i pomiarach aparaturą. co do pirelli - w 2008 i 2009 spotkałem się z wieloma opiniami (w gazetach, internecie i w warsztacie) na temat trudności z wyważeniem, a ceny też nie były wtedy korzystne - więc się nie zdecydowałem. Sam kiedyś jeżdziłem na pirelli P6 i problemów nie było a opony sprawiały wrażenie bardzo dobrych. nie wiem czy teraz też jest podobny problem z niektórymi egzemplarzami pirelli?
Podsumowując wydaje mi się ze lektura testów pomaga, bardziej niż opinie innych - większość kierowców nie jest w stanie wyczuć niewielkich różnic, niuansów pomiędzy różnymi oponami klasy premium. Ba - nawet nie ma możliwośći ich porównać. Właściwym wydaje się też zwracanie uwagi na te kategorie, które dla nas są ważne - są osoby, dla których najważniejsza bedzie przyczepność, a są takie, dla których dyskwalifikująca będzie krótka żywotność, czy nadmierna hałaśliwość. A większość z nas zapewne szuka jakiegoś kompromisu, ale najlepiej, żeby opona była w większości kategorii bez wpadek :) a opony do tzw. ostrzjeszej jazdy zapewniają sporo mniejszy komfort, zwiększają zużycie paliwa i zazwyczaj szybciej się ścierają (jak ra50).
Amen.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Opony letnie.

23 lut 2012 19:45

Conti raczej na 99% waham się tylko czy sport czy premium.

Dzięki za opinie i linki do testów friendss

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

Re: Opony letnie.

25 lut 2012 19:16

Ok, dziś zamówiłem PremiumContact 2 :ok
Czas pokaże jak się spiszą :)

Poprzednia strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl