Oryginalne Amortyzatory

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Oryginalne Amortyzatory

19 paź 2011 10:58

Witam, chciałem zapytać jakiej firmy są oryginalne amortyzatory? I czy obowiązuje u nas gwarancja na amortyzatory lub jakikolwiek element zawieszenia? Bo miałem kolizję i tylko prawa strona była uszkodzona i wymienili zawieszenie z prawej strony zgodnie z zaleceniami ubezpieczyciela, no ale lewa strona jak była tak została.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Oryginalne Amortyzatory

19 paź 2011 11:47

Sachs. Gwarancja obowiązuje, ale co ona ma do kolizji?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Oryginalne Amortyzatory

19 paź 2011 11:49

Zanim ktoś upomni Cię o przywitanie się dodam, że wg Google dostawcą jest firma MOBIS http://kia.auto.pl/amortyzator-przedni-prawy-ceed-p-1304.html. A gwarancja na amortyzator lub jakikolwiek inny element zawieszenia obowiązuje. Jednak szczegóły tej gwarancji proponuję wyczytać z poszczególnych wątków na tym forum.

Pozdrawiam.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

19 paź 2011 14:45

Wiadomo, gwarancja na całe auto nie obejmuje w tej chwili wymienionego amorka. Na niego masz osobną, tak jak na każdy produkt, który kupujesz w sklepie.
Co do powitania to Ryba ma do piątku bana więc dopiero potem będzie cisnął po staremu, aż do następnego bana.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Oryginalne Amortyzatory

19 paź 2011 15:21

Dostawcą jest mobis, producentem sachs. Mam zdjęcia naklejki z amorków i jest to wyraźnie zaznaczone.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

20 paź 2011 10:51

tu nie chodzi o ten wymieniony tylko o ten lewy bo stuka strasznie i chyba go juz wogole nie ma. zadzwonie zapytam co z gwarancja. Bo tam cyztalem watki ale jakiejs konkretnej odpowiedzi nie bylo. Wyczytałem ze w Polsce jest 2 lata na zawieszenie ? czy to było od początku od kiedy Kia Ceed weszła? bo mam rocnzik 2007, czy jakoś to pozmieniali? a pytam o firme bo w Aso powiedzieli 450 brutto za amor + 150 robocizna i jak za jeden durny amor to jest w pizdu pieniędzy.

AUTOR WĄTKU
liroyek
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

20 paź 2011 12:09

Amil
amorki wymienia sie zawsze po 2 :) wiec jesli miales robione z OC sprawcy to powinni odrazu wymienic oba i tyle, to sa wzgledy bezpieczenstwa

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

20 paź 2011 15:54

Popatrz do książki gwarancyjnej to zobaczysz ile masz na zawieszenie. Były różne wersje. Co do tego co napisał liroyek to 100% racji. Powinni Ci oba wymienić.

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

22 paź 2011 15:15

powinni ale nie wymienili, zrobili to co było tylko w.g. rzeczoznawcy uszkodzone, za każdą dodatkową rzecz musiałem dopłacić nawet to że opona była uszkodzona prawa musiałem dopłacic do nowej bo ta była już troche zużyta więc wartość mniejsza no i za drugą oczywiście całość. Po prostu w ch*** ubezpieczyciel poleciał tak samo jak serwis trochę w.g. mnie. Lookałem i jest niestety 2 lata w.g. gwarancji.

Kolego, jako żeś nowy to na razie bez checka (regulamin pkt 2 ppkt b_ - bez "mięsa" na przyszłość proszę! - pioter

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

22 paź 2011 15:44

Jaka to firma ubezpieczeniowa? Pisałeś odwołanie? Ja przy praktycznie każdej naprawie piszę oświadczenie, że nie zgadzam się na naprawę blachy, chce nowe części, itp. :P

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Oryginalne Amortyzatory

23 paź 2011 07:33

Amil napisał(a):wymienili zawieszenie z prawej strony zgodnie z zaleceniami ubezpieczyciela, no ale lewa strona jak była tak została.


Wal chłopie odwołanie, powołaj się na powszechnie znaną opinię biegłych, że takie elementy, jak amortyzatory czy opony, jeśli były już w jakimś stopniu wyeksploatowane, zawsze, ale to ZAWSZE wymienia się parami! Przeciez to bezwzględnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy! A że ubezpieczyciele chcą sobie obnizyć koszty, to wymyślają właśnie takie łamigłówki - większość odpuści i zapłaci za to, co powinien pokryć ubezpieczyciel, dostaną CI, co będą pisać i się odwoływać.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

23 paź 2011 20:43

przepraszam za użycie wulgaryzmów, no w PZU, właśnie zobaczę czy da się jeszcze coś zrobić. Możliwe, że zlecę to firmie zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań. Będzie prościej.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

23 paź 2011 20:47

Amil widzę, że jesteś z Rzeszowa. Naprawiałeś w ASO Kia? Jeśli tak to trzeba było od razu pisać przy nich odwołanie, że chcesz drugi amortyzator i 2 opony. Oni na dzień dobry idą po najmniejszej linii oporu i przygotowują taki kosztorys do PZU, żeby im go od razu zaakceptowali. Co do tego, że dobrze malują to ok, ale formalności i podejście do klienta leży. Trochę późno na obudzenie się z tymi rzeczami, takie sprawy trzeba załatwiać przed naprawą, ale może coś zdziałasz.

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Oryginalne Amortyzatory

25 paź 2011 17:54

dzięki będę wiedział na przyszłość spróbuję jeszcze z tą firmą od uzyskiwania odszkodowań.

Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl