[C1FL] Kia Ceed SW na taxi

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Arczibald
 

[C1FL] Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 10:36

Witam serdecznie. To mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość. Nie znalazłem wątku do powitań jak na innych forach, więc pierwszym tematem przechodzę do konkretów :)
Użyłem szukajki, jednak nie znalazłem tematu o taksówce.

Planuje zakupić Kia Ceed I FL z przeznaczeniem na auto do taxi. Mój budżet to koło 25 tysięcy złotych, max 28. Szukałem i rozglądałem się za innymi autami tj. Ford Mondeo MK4, a także Renault Laguna III. Przypadkiem trafiłem na Kia, konkretnie spodobał mi się bardzo wygląd auta po liftingu, zwłaszcza przód. Zrobiłem szybkie rozeznanie odnośnie awaryjności, kosztów eksploatacji oraz silników. Dopytywałem również na forach o tematyce taxi odnośnie kijanki i powiem szczerze, że jestem zdumiony, bowiem użytkownicy kia na taxi są w 100% zadowoleni, niektórzy wręcz zachwyceni autkiem.

Przede wszystkim oczekuje auta taniego w eksploatacji, a jednocześnie wygodnego. Wiadomo, że musi być duży kufer,a taki Kia ma. Musi być to również auto maksimum 7 letnie, więc ten wymóg również spełnia.

Zastanawiam się nad dwoma silnikami: 1.6 126 km ben oraz 1.6 115 km CRDI. Patrząc po ogłoszeniach to ropniaków jest o wiele więcej niż benzyn. Z tego co wyczytałem wersje po lifcie w dieslu nie mają dwumasy, wtryskiwacze w nich są rozbieralne, a rozrząd napędzany jest łańcuchem, co bardzo mi odpowiada. To co mnie zastanawia to turbina w mocniejszej wersji, która ma zmienną geometrię łopatek. Waszym zdaniem lepszy jest diesel czy wersja benzynowa, nie ukrywam, że głównie będę jeździł po mieście. Od paru lat jestem fanem benzyny, jednak minus jakim jest koło zapasowe, które trzeba wozić w bagażniku, a także konieczność odwiedzania stacji co drugi dzień jest dosyć spory i uciążliwy jeśli chodzi o taksówkę. Dlatego też myślę nad powrotem do diesla.

Zarejestrowałem się na forum, by poznać opinie klubowiczów, którzy mają zdecydowanie większą wiedzę.

Reasumując czy według Was kia ceed I sw jest dobrym autem na taksówkę?
Czy jest na forum obecny jakiś taksówkarz, który jeździ tym autkiem?
Którą jednostkę lepiej wybrać - 1.6 pb czy 1.6 diesel?

Pozdrawiam serdecznie.

Obecny posiadacz Opla, i już niedługo były fan tej marki :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 11:04

Arczibald napisał(a):Nie znalazłem wątku do powitań jak na innych forach


http://forum.mojaceed.pl/viewforum.php?f=78

Mam nadzieję ,że twoja znajomość miasta bedzie lepsza :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 11:06

KIA za taksówką to niezbyt częsty widok ale w Poznaniu widziałem już cee'da i rio z żółtą tabliczką na dachu ;)
Ja bym brał benzynę 1.6 i montował gaz. Żebyś robił trasy poza miasto to diesel.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 11:10

Kozak_Barabasz napisał(a):KIA za taksówką to niezbyt częsty widok


Po 100(L)ycy coraz ich więcej :whistle2: a był warszawski taksówkarz - klubowicz ale czy jest nadal???
Jazdę po mieście w dieslu odradzam . :cry:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Arczibald
 

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 11:21

Powiem tak, benzyniaki nie mają 6 biegu, na który poluje.

Mam swoich klientów, których wiozę czasem w trasę, poza tym parę razy w roku robię trasy nad morze i w góry prywatnie, więc miłoby było mieć szósteczkę :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 11:58

1,6 benzyna po lifcie ma 6b skrzynie. Znajomy we wro miał Cee'da na taxi ale diesla, zarżnął sprzęgło, stwierdził że Kia to syf i przesiadł się na W211 z przebiegiem pół bani :-D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 17:04

W "Motorze" był kiedyś artykuł o ceedzie I 1.6 CRDI co przejechało na taxi prawie 400k km i miało się całkiem spoko. Auto ogólnie dostało 5\5
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Kia Ceed SW na taxi

21 cze 2017 21:22

Czytałem ten artykuł. Z tego co pamiętam tam i tak dość sporo usterek miał. Całkowity koszt przejechania kilometra jak mnie pamięć nie myli wyniósł ok. 70gr.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Kia Ceed SW na taxi

22 cze 2017 04:50

miał kilka ale w sumie drobnych. Nigdy nic poważnego z tego co kojarze
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Arczibald
 

Re: Kia Ceed SW na taxi

22 cze 2017 06:23

Obrazek

Czy napinacze rozrządu byly jakieś trefne? Cee'd użyty do testu był z 2008 roku.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl