[C1] Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sveterek
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 kwi 2017 21:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2009, Comfort+

[C1] Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

06 kwi 2017 21:32

Witam serdecznie !
Od dziś dołączyłem do grona posiadaczy popularnej Kijanki. Podczas poszukiwań nie interesowały mnie auta sprowadzane z pięknymi przebiegami <200 000 km, skupiłem się raczej na stanie samochodu i historii auta. Tym sposobem zakupiłem auto od pierwszego właściciela, który przez bardzo długi okres czasu serwisował pojazd w ASO, a wszystkie naprawy są udokumentowane, do tego z racji wykonywanego zawodu, KIA lwią część czasu spędziła w trasie. Zdaje sobie sprawę, że wiele elementów, które podlegały naturalnemu zużyciu będzie trzeba naprawić lub wymienić i mam na to przygotowane 3000 zł. Co ciekawe właściciel twierdził, że oprócz regularnych kontroli nigdy nie wymieniał łańcucha, turbiny i sprzęgła. KIA jest ogólnie w dobrej kondycji choć, trochę dziwnie po 7 latach przerzucić się z benzyny na diesla : )

Czy moglibyście powiedzieć mi na jakie dokładnie naprawy muszę się przygotować i co lepiej wymienić zanim samo się zepsuje? Jakie mogą być orientacyjne części ceny elementów i robocizny? Czy warto zlecić kontrolne czyszczenie EGR? Dodam jeszcze, że sprzęgło łapie bardzo szybko, a przy wolnej/średniej prędkość słychać turbo. Lekko irytuje od czasu do czasu zapalające się na chwilę kontrolki tylnych pasów.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

07 kwi 2017 06:02

Nie podałeś kluczowej informacji - przebiegu ....
Jak przejrzysz forum a dokładnie same tytuły wątków, to dowiesz się, co potrafi się zużyć. I sprawdź moc w kW w dowodzie rejestracyjnym i przemnóż ją przez 1,36, bo nie przypominam sobie, aby w C1 był 120 KM silnik diesla - były 1,6 WGT 90 KM i z VGT 115 i 128 KM.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
sveterek
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 kwi 2017 21:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

07 kwi 2017 09:35

:) 270 000 km, 115 kM

Wiele wątków na forum opisuje awarie, które przydarzyły się bardzo szybko. Zakładając ten po cichu liczyłem, że dostanę informację od kogoś, kto równie długo eksploatował auto. Trochę dziwne wydaje mi się, że przy takim przebiegu nic nie działo się z turbo, a sprzęgło nie wymagało wymiany, ale sprzedający raczej pochwaliłby się nowymi częściami. Póki co umówiłem z mechanikiem na wymianę wszystkich płynów eksploatacyjnych oraz sprawdzenie EGR. Mam trochę dylemat z rozrządem, bo z jednej strony sprzedający mówił, że był na kontroli i nie zalecali wymiany, z drugiej chyba bezpieczniej czułbym się z nowym łańcuchem.

Avatar użytkownika
mastersik2011
Kierownik zmiany
 
Posty: 183
Dołączył(a): 27 lip 2015 09:16
Lokalizacja: ok. Płocka
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1582 ON 115KM
2010, Comfort+

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

07 kwi 2017 09:42

Ja przy zakupie musiałem wymienić świece żarowe, wszystkie filtry, niedługo później pasek wielorowkowy z łożyskami, warto przyjrzeć się amortyzatorom, Wymienić filterek w baku bo zapewne będziesz niedługo pisał że samochód nie chce się kręcić powyżej 3200 obr/min.
Co do łańcuszka jeśli samochód nie był "żyłowany" i eksploatowany normalnie to raczej się on zbytnio nie rozciągnął i powinien do tych 400tys wytrzymać bez większych problemów. Jeśli chodzi o samo sprzęgło to bardzo dziwne że go jeszcze nie wymieniał. U mnie było robione kompletne przy 150tys. a przebieg również autostradowy tylko że trochę mniejszy od Twojego. Jeśli ciężko wciska się pedał lub jest coś z mocą to pewnie będzie cię czekała jego wymiana.
Obecnie:
Kia Cee'd 1FL SW, 1.6 CRDi, 2010
Hyundai i30 HB, 1.6 CRDi, 2008

Kiedyś:
Renault Megane PhII 1.4 B+G 1999
Rover 400Si 1.6 B+G 1999
Citroen ZX 1.4 B 1996

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

11 kwi 2017 20:05

No jak kupiłem Ceed z przebiegiem 121000 teoretycznie, chodź sprawdziłem go i zapłaciłem za pełen raport z Luksemburga i Belgi bo auto tam było serwisowane to sprzęgło wymieniłem po jakimś miesiącu użytkowania. Zaraz po zakupie poszły do wymiany wszystkie płyny i filtry. Musiałem także zmienić chłodnice bo auta miało jakąś przygodę która była w raporcie ujęta i chłodnia była stara założona lekko ciekła. Teraz muszę hamulce tył zmienić ale to takie rzeczy normalne użytkowe. Ceny do życia sprzęgło bez 2-mas tanie, chłodnica dość droga bo tylko OE. A tak to wszystko gra i jestem bardzo zadowolony i dumny :swerve:

M.A.R.E.K
 

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

13 kwi 2017 13:08

Witam, tez mnie będzie czekać wymiana sprzęgła w niedługim czasie możesz napisać jakie miałeś koszty.

Woody
 

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

13 kwi 2017 15:13

sveterek witaj w klubie, mam pytanie czy Twoja kijanka jest w srebrnym kolorze? :P

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

13 kwi 2017 20:18

M.A.R.E.K napisał(a):Witam, tez mnie będzie czekać wymiana sprzęgła w niedługim czasie możesz napisać jakie miałeś koszty.


Wiesz pracuje w hurtownie motoryzacyjnej więc sprzęgło kosztowało mnie 440 lub 460 sam już nie pamiętam Valeo czyli OE a reszta to już zależy ile mechanik krzyknie bo roboty jest dość dużo by skrzynie zdjąć z Ceeda.

AUTOR WĄTKU
sveterek
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 kwi 2017 21:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

15 kwi 2017 08:45

Woody napisał(a): sveterek witaj w klubie, mam pytanie czy Twoja kijanka jest w srebrnym kolorze? :P


Nie, jest w kolorze bordowym :)

Lada dzień idzie na przegląd do mechanika. Oprócz płynów eksploatacyjnych zastanawiam się nad wymianą sprzęgła, świec żarowych i oczyszczeniu egr. Nie jestem tylko przekonany, czy mam to zrobić, czy póki wszystko gra to lepiej nie ruszać i zacząć wymieniać przy pierwszych oznakach zużycia. Zastanawiam się też nad wymiana oleju w skrzyni.

Woody
 

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

15 kwi 2017 21:02

sveterek napisał(a):
Woody napisał(a): sveterek witaj w klubie, mam pytanie czy Twoja kijanka jest w srebrnym kolorze? :P


Nie, jest w kolorze bordowym :)

Lada dzień idzie na przegląd do mechanika. Oprócz płynów eksploatacyjnych zastanawiam się nad wymianą sprzęgła, świec żarowych i oczyszczeniu egr. Nie jestem tylko przekonany, czy mam to zrobić, czy póki wszystko gra to lepiej nie ruszać i zacząć wymieniać przy pierwszych oznakach zużycia. Zastanawiam się też nad wymiana oleju w skrzyni.



Ja bym skupił się tylko na "płynach", po co wymieniać coś co jest dobre.

Kupiony z Redy/Rumi? Tak z ciekawości :spoko:

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

23 maja 2017 01:06

Ja kupilem cuda z 200 tys przebiegu. Eksplatuje go rok. Łączna kasa jaką wladowałem łacznie ze wszystkimi oplatami, ubezpieczeniami OC/AC przekracza juz 8 tys. Problemów żadnych z autem nie mam- wszystko eksplatacyjne rzeczy. Bez oplat ok 5 tys.w tym opony podnosza znaczaco koszt i rozrzad (ja mam pasek). Akumulator byl od nowosci-Rocket. Swiece wszystkie 4 do dupy-po wykreceniu sprawdzilem je, jedna miala 700 omów,reszta przekraczala zakres na mierniku. Wszystkie czesci z jednej hurtowni staly rabat 10%.
rozrzad 1200
akumulator ok 400
opony zimowe nowe 1300
swiece
rozrusznik
kostka stacyjki 100
dysza spryskiwacza przedniego 40
zaslepki/ maskownice na relingi 10 szt
wyciaraczka tylna
dywaniki gumowe
tarcze x4+ klocki,zaciski+ pierdolki do recznego
filtry plyny olej ok 7 l
czeka mnie jescze wymiana tulei na wahaczach +sworznie
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

Sklep-Kia_pl
 

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

11 paź 2018 13:30

Normalne koszty jakie mogą spotkać Cię w aucie używanym mającym X lat., w przypadku silnika wysokoprężnego skupiłbym sie jeszcze na faktycznym stanie turbiny bo jej wymiana też niesie za sobą potencjalne koszty.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Używana Kia Cee'd i potencjalne koszty

11 paź 2018 16:44

Będziecie teraz wszystkie stare wątki odgrzebywać?

Tapatalk @ Google Pixel
Obrazek

Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl