wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

26 wrz 2014 16:43

Witam.
Czy ktoś z kolegów lub koleżanek orientuje się w cenie za wymianę 4 sztuk świec żarowych w 1.6 crdi.
Koszt samej robocizny bo świece już czekają. Jaki w Aso, a jaki w niezależny warsztacie.

Pozdrawiam Ł

szczur75
 

Re: wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

26 wrz 2014 18:52

Wszystko zależy od tego czy się odkręcą, czy może trzeba będzie je rozwiercać czy też ściągać głowicę do wyciągnięcia.
Jeśli odkręcanie będzie bezproblemowe to u mnie zapłacisz jakieś 118 pln.

AUTOR WĄTKU
mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

26 wrz 2014 20:30

szczur75 napisał(a):Wszystko zależy od tego czy się odkręcą, czy może trzeba będzie je rozwiercać czy też ściągać głowicę do wyciągnięcia.
Jeśli odkręcanie będzie bezproblemowe to u mnie zapłacisz jakieś 118 pln.



A często bywają z nimi problemy podczas wymiany? tzn czy często sie urywają? u Ciebie tzn w ASO tak?

szczur75
 

Re: wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

28 wrz 2014 18:20

Niezbyt często się urywają w autach, które są pod stałą opieką.
Jeśli ktoś jeździ długo z niedziałającą (cymi) świecą/świecami (bo do zimy daleko), to jest bardzo duża szansa, że nagar osadzający się na świecy nie pozwoli na jej wykręcenie.

AUTOR WĄTKU
mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

28 wrz 2014 19:30

Dziekuje za odpowiedz. W sobote korzytajac z wolnego popoludnia wizalem sie za kontrole/wymiane. Były zamontowane NGK. Wymontowałem używając klucza dynamometrycznego zeby nie pourywac wczesniej psijakac WD40. Pomierzyłem, sprawdziełem najpierw kabelkiem pozniej multimetrem wszystkie sprawne. Nowy komplet rozniez NGK powedrował na połke. Czas potrzebny okolo 60 min z pomiarami i dokrecaniem kluczem dynamometrycznym na 18 niutow. nakretki na 1 niut.

kupiec
 

Re: wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

28 wrz 2014 20:06

nie wiem jak wygladaja swiece do kijanki :) ale mialem diesla forda i pomiar swiec nic nie dawal
swiece sprawdzalo sie podlaczajac ja do aku za pomoca kabli rozruchowych lub do prostownika
swieca miala grzac na samym koncu a nie gdzies w polowie
mierzac ja miernikiem i tak by wskazywalo ze jest dobra ale nie wskazywalo gdzie grzeje :)
to tak jako ciekawostke napisalem :D a mialem przeboje z dieslem :(

AUTOR WĄTKU
mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: wymiana świec żarowych 1,6 CRDI koszt robocizny

28 wrz 2014 22:07

Kupiec taki test też robiłem na wykręconych świecach. Wystarczy przyłożyć łepek świecy (tam gdzie jest nakrętka) do +(plus) akumulatora i podać - (minus) na jej obudowę (gwint) np kabelkiem i wtedy widzimy która jej część grzeje (powinna końcówka). Do tego testu wykręcałem właśnie świece. Z tego co mi wiadomo bardzo rzadko grzeje od środka ale spotkałem się z takim przypadkiem u kumpla w Vectrze C. Dobrze ze o tym wspomniałeś bo mi umknęło napisac

Jak grzeje od środka wiadomo wymiana ;-)

Świece zakupił mi wujaszek w serwisie KIA w okolicy Offenburga (Niemcy). Tam montują tylko NGK popakowane w kartoniki KIA. Cena za sztuke w przeliczeniu na PLN 40zł. Mieli czyszczenie magazynow akurat. Zamowilem jeszcze dodatkowo 2 wahacze przednie MOBIS w tym serwisie na zaś. Koszty jakos 150 pln za sztukę.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl