Przeglądy dla silnika GDi

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Przeglądy dla silnika GDi

23 lis 2013 19:46

Czy ktoś może mnie oświecić jak to jest z terminami przeglądów w Cee'd 2013 z silnikiem 1.6 GDI. Patrzę do książki i widzę że pierwszy przegląd po 30kkm albo 24 miesiącach. Ale, wymiana oleju co 12 miesięcy. Niby wszystko jasne, ale mój diler przy odbiorze auta zapraszał na przegląd za 12 miesięcy i na moją uwagę że w książce co 24 miesiące upiera się że jednak co 12 dla benzyny. Czy to ja coś źle czytam w książce czy może mój diler coś ściemnia, a może po prostu doszło do jakiegoś nieporozumienia?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

23 lis 2013 19:52

Książka gwarancyjna jest uniwersalna, dlatego jest tam ( o ile dobrze pamiętam) odniesienie do instrukcji.
W instrukcji powinieneś mieć zapis o interwale międzyprzeglądowym 24miesiące/30kkm (w zależności co wystąpi wcześniej).
I ten zapis jest dla Ciebie obowiązujący.
Jednak mimo wszystko radzę Ci wymienić olej silnikowy między wymaganymi przeglądami (co 15kkm). Można wtedy uzupełnić okienka w KG ;)
Jeśli będzie to co roku to warto wtedy wymienić filtr kabinowy, coby oddychać czystszym powietrzem.

Cały czas mówimy o przeglądach mechanicznych.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Koszty przeglądów

23 lis 2013 20:08

Dzięki za szybki odzew.
Źle się wyraziłem ale miałem na myśli oczywiście instrukcję obsługi i jej zapisy.
Olej oczywiście wymienię przed upływem 12 miesięcy tak jak każe instrukcja - na rok robię ok 10 tys :) Co ciekawe to zgodnie z instrukcją powinienem wymieniać olej co 12 miesięcy albo co 30kkm, no ale czy 15 czy 30 to jak dla mnie bez różnicy bo 12 miesięcy nastąpi szybciej :)
A nad filtrem już się zastanawiam bo wygląda syficznie tylko muszę zamówić bo w necie widziałem zamienniki za 60-80 PLN a oryginał ok 150 PLN.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

23 lis 2013 20:35

Pizzojad napisał(a):Co ciekawe to zgodnie z instrukcją powinienem wymieniać olej co 12 miesięcy


O widzisz. O tym zapisie zapomniałem. W dieslu tego nie ma.
No to masz po pierwszym roku: olej z filtrem, filtr kabinowy, przegląd stanu nadwozia.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Koszty przeglądów

28 lis 2013 22:02

Pizzojad napisał(a):Czy ktoś może mnie oświecić jak to jest z terminami przeglądów w Cee'd 2013 z silnikiem 1.6 GDI. Patrzę do książki i widzę że pierwszy przegląd po 30kkm albo 24 miesiącach. Ale, wymiana oleju co 12 miesięcy. Niby wszystko jasne, ale mój diler przy odbiorze auta zapraszał na przegląd za 12 miesięcy i na moją uwagę że w książce co 24 miesiące upiera się że jednak co 12 dla benzyny. Czy to ja coś źle czytam w książce czy może mój diler coś ściemnia, a może po prostu doszło do jakiegoś nieporozumienia?

Mam te same wątpliwości, tylko co inne go z książki obsługi wyczytałem. :ha Te 15 kkmów lub rok dotyczy chyba tylko ciężkich warunków eksploatacji albo zastosowania oleju innego niż zalecany.
Z ciekawostek dodam że jak odbierałem auto to mi powiedzieli że 20 kkmów lub rok i tak mi ustawili na liczniku przeglądów :szok

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Koszty przeglądów

29 lis 2013 08:15

Mi w salonie powiedzieli że przegląd jest co rok lub 30kkm. Zalecają jednak pierwsza wymianę oleju do 20kkm jeżeli będzie to szybciej niż rok. 2lata lub 30kkm dotyczy podobno silników diesla.
Z książki wyczytałem to co wy, niby 2 lata ale olej co roku.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Koszty przeglądów

29 lis 2013 08:23

Mówiąc krótko jeden wielki bu..l, instrukcja obsługi i książka swoje a każdy dealer swoje i do tego każdy trochę inaczej.
Chyba się w końcu zbiorę w sobie i wyślę oficjalne zapytanie do KMP żeby potem w razie problemów mieć w ręku papier.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

29 lis 2013 08:43

Macie wszystko jasno rozpisane. KG odsyła do instrukcji. A zapisy w instrukcji są dla Was wiążące.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Koszty przeglądów

29 lis 2013 23:17

Pizzojad napisał(a):Mówiąc krótko jeden wielki bu..l, instrukcja obsługi i książka swoje a każdy dealer swoje i do tego każdy trochę inaczej.
Chyba się w końcu zbiorę w sobie i wyślę oficjalne zapytanie do KMP żeby potem w razie problemów mieć w ręku papier.

Ja wysłałem maila do KMP to mi odpisali że mam robić tak jak jest napisane w instrukcji obsługi

AUTOR WĄTKU
jtb
 

Re: Koszty przeglądów

30 lis 2013 14:18

Niestety, wiedza dealerskich specjalistów ds. sprzedaży na temat sprzedawanych produktów jest nieco zróżnicowana. Osobiście trafiłem na takiego, którego stan wiedzy "lekko" rozmijał się z zapisami instrukcji obsługi, a interpretacja zapisów gwarancji - do oszałamiających nie należała. Pomijam fakt, że instrukcja obsługi sama w sobie momentami jest nieco zawiła (błędy tłumaczenia?). Tak czy inaczej warto obie książeczki (IO i KG) uważnie przeczytać żeby być pewnym swego.
Pomimo ww. potknięć stwierdzam, że jakość obsługi klienta przed zakupem auta uległa znacznej poprawie, w porównaniu do lat kiedy firma wkraczała na polski rynek. Zobaczymy jak będzie podczas serwisowania auta w okresie gwarancji. Mam nadzieję, że powiedzenie "kontrola - najwyższą formą zaufania" w przypadku serwisantów KIA przeszło do lamusa.

AUTOR WĄTKU
Miłosz
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 12:52

Hej, pomijając książkę gwarancyjną i instrukcję obsługi sam samochód sugeruję na wyświetlaczu (któraś z opcji), że do serwisu powiniem udać się po 29 400 km lub 720 dniach.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 16:18

Miłosz napisał(a):sam samochód sugeruję na wyświetlaczu (któraś z opcji), że do serwisu powiniem udać się po 29 400 km lub 720 dniach.


To akurat ustawia serwis. Pierwszy raz podczas PDI. Później przy przeglądach. Można ustawić co 5kkm. Z czasem, to nie pamiętam.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 19:40

można , jedno i drugie i to nawet z dokładnością do jednego kilometra.
Mój nie miał ustawione jak go odebrałem i mi ustawiali po kilku dniach . Trochę się z tym męczyli ale dali radę :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 20:38

Pizzojad napisał(a):można , jedno i drugie i to nawet z dokładnością do jednego kilometra.


Ciekawe, co piszesz. Takiej opcji nie widziałem. Ale ja się nie znam... ;)

Jeżeli rzeczywiście jest taka opcja, to chętnie się dowiem jak i gdzie.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 20:59

Niestety nie potrafię odpowiedzieć bo tylko stałem koło auta i czekałem aż panowie z serwisu ogarną temat a trochę im to zajęło z racji tego że nowy ceed'd był chyba dla nich nowością.

P.s.
Ta zasadniczo to był to serwis hyundai'a bo ta sama firma przejęła u nas przedstawicielstwo KIA i firmowy salon to barak na placu budowy prawdziwego salonu i serwisu :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 21:36

Jak wczoraj sprawdzałem w GDS to była opcja co 5kkm. Zobaczę jutro...

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Koszty przeglądów

04 gru 2013 21:44

Może by tak Kolega Gisio się wypowiedział, jak to w końcu jest wg KMP
Prosimy :thanks

AUTOR WĄTKU
less
 

Przeglądy dla silnika GDi

04 gru 2013 22:31

Niby wystarczy przeczytać instrukcję obsługi, ale wbrew pozorom nie ma tak jednoznacznych informacji. Do tego różne ASO podają różne interwały przebiegowe/czasowe.

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: Przeglądy dla silnika GDi

05 gru 2013 11:33

Nie zaszkodzi co rok lub 15 tyś. ;)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Przeglądy dla silnika GDi

05 gru 2013 23:09

max_krk napisał(a):Nie zaszkodzi co rok lub 15 tyś. ;)

Nie zaszkodzi i co 5 kkmów, tylko po co przepłacać

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl