Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

18 lis 2013 06:55

Witam,
mam takie pytanko, samochód to KIA CEE`D 1.6 CRDi 2007 SW i ostatnimi czasy dość znacznie mi wzrosło średnie spalanie, jeżdżę średni 3 - 4 tys. km na miesiąc, więcej po trasie, i średnie spalanie miałem na poziomie 6.5l na 100km wg. wskazań komputera (z tego co zauważyłem komputer zawyża, bo zazwyczaj na 47l przejeżdżałem jakieś 860km), to było na standardowych kółeczkach czyli 15, stalowe felgi oponki 195/65/R15, jakieś 2 - 3 misiące zakupiłem sobie 18stki do mojej kijanki oponki przód 225/45/R18 tył 235/45/R18, średnie spalanie mi wzrosło do 7l - 7,3l na 100km co jest powiedzmy uzasadnione bo średnica kółek wzrosła i szerokość oponek, czyli niby większe opory toczenia (na 47l przejadę już jakies 740km), no ale ostatnio to już mnie spalanie mocno przeraziło, wg komputera 8,2l na 100km i przejechałem jakieś 600km. rozumiem, że niższa temperatura itd. no ale bez przesady.... chciałem zapytać co może być problemem? wadliwa sonda lambda? termostat nie grzeje już tak jak powinien? czy może jakieś inne przyczyna? ostatnio wymieniałem sprzegło i jakiś osprzęt alternatora bo zaczynał sie rozlatywać wraz z tarczą alternatora, ale nie wydaje mi się by to miało jakieś znaczenie. Przebieg to 175 tys. jestem 1 właścicielem, sonda lambda była wymieniana na używaną 2 lata temu bo durne gryzonie się dobrały do niej. Kolejnym pytaniem jest czy można polegać na używanych częściach takich jak sondy lambda/przepływomierze z allegro ?

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

18 lis 2013 18:23

może większa średnica spowodowała, że przejeżdżasz w rzeczywistości 800 km a licznik wskazuje 600km :-) o ile zwiększyła się ta średnica? nie znam sie na konstrukcji liczników samochodowych ale pewnie liczą obroty koła czy się mylę ?
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

18 lis 2013 22:10

Amil, weź się nie doktoryzuj. Auto najprawdopodobniej masz sprawne. Powodem wzrostu spalania jest wzrost oporów toczenia oraz (tak sądzę) większa dynamika na lepiej przyczepnych kółkach.

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

18 lis 2013 23:00

nie doktoryzuje się, piszę po prostu że przez cały czas spalanie miałem jakie miałem i jest to wymienione w poście wyżej, wg. kalkulatorów średnica powoduje zaniżenie prędkości o 3% a zatem i przebiegu o tę samą wartość, jeżdżę cały czas tak samo i jak pisałem spadek zasięgu o 100km jak najbardziej przyjmuję do wiadomości ale nie aż o ponad 200km....

i tak jak piszę, większość kilometrów przejeżdżam drogą krajową poza terenem zabudowanym ze średnią prędkością około 90km/h i nic się nie zmieniło w tej kwestii bo taką samą drogę do pracy miałem na "małych" kółeczkach jak i tych większych. po prostu ani mój styl jazdy się nie zmienił ani też trasy jakie przejeżdżam także się nie zmieniły, nagle po prostu wzrosło mi spalanie, i też nie wiem czy przypadkiem termostat działa poprawnie bo po około normalnej spokojnej jeździe (obroty do 2000 max) muszę przejechać około 4 - 5 km by silnik wskoczył na 90 stopni

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

18 lis 2013 23:45

Na ilu zbiornikach miałeś to wyższe spalanie?

Takie długie rozgrzewanie silnika jest normalne...w dieslu. ;)

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Wzrost Spalania 1.6CRDi 2007 SW

19 lis 2013 07:14

wczesniej mialem stala vectre B 2.0 DTI na lancuchu i silnik lapal temperature po 2-3km, Hyundai IX35 mojego Taty temperaturę łapie podobnie diesel 1.7, poki co na 2 zbiornikach...

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl