Co jest płatne na gwarancji?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Co jest płatne na gwarancji?

10 mar 2013 15:50

To że ponosimy koszt przeglądów gwarancyjnych, to jasne, ale wspólnym wysiłkiem ustalmy co jest płatne, a na co możemy liczyć na gwarancji "za darmo".
Mowa zarówno o przeglądach planowanych, jak też o zgłaszaniu się z usterkami.
Z moich obserwacji płatne są:
robocizna przeglądu
olej
części zawieszenia po 60k przebiegu (Ceed 1 generacji - nowsze podobno już szybciej)
obluzowana blenda (plastik na klapie, w którym jest klamka i światła tablicy rejestracyjnej - koszt nowej - 300 zł.)
za darmo było:
malowanie tylnej klapy (profilaktycznie)
części zawieszenia do przebiegu 60 000 km.
podłożenie filcu pod deskę rozdzielczą (ale "świerszcz" jeszcze jest, będzie poprawka)
wgranie nowego programu

Jak widzicie mimo przebiegu 87 000 km. nie miałem wiele przypadków z kijanką, dlatego pomysł, żebyśmy wspólnym wysiłkiem ustalili co warta jest gwarancja KIA.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Piotr13
 

Re: Co jest płatne na gwarancji?

11 mar 2013 20:47

IMO temat mało miarodajny, gdyż wszystko zależy od podejścia serwisu - niektóre załatwią za friko, inne natomiast policzą sobie.
U mnie za darmo wymieniono: łożysko oporowe, docisk sprzęgła, łącznik stabilizatora, trzeszczący "podstópek", obluzowana blenda... praktycznie każda pierdoła i bolączka, z którą przyjechałem; tutaj muszę pochwalić ASO Malibu Auto Centrum za pomoc i cierpliwość (to nie reklama, tylko stwierdzenie faktu, gdyż nigdy nie odesłali mnie z kwitkiem).
Co do rzeczy płatnych: przeglądy gwarancyjne (robocizna + chemia serwisowa itp., bo podstawowe materiały własne), wymiana żarówek mijania itp.

AUTOR WĄTKU
kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: Co jest płatne na gwarancji?

13 mar 2013 11:04

Piotr13 napisał(a):IMO temat mało miarodajny, gdyż wszystko zależy od podejścia serwisu...

Czyli może się okazać jak najbardziej miarodajny. :D
Piszmy jeszcze przy jakim przebiegu. Łączniki stabilizatora też miałem wymieniane "za darmo", ale tuleje wahacza - jedna tak, a druga odpłatnie - po przekroczeniu 60 tys. km.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

kozlp
 

Re: Co jest płatne na gwarancji?

13 mar 2013 14:11

Ja natomiast poza wymianą żarówki (za którą płaciłem ok 20 zł) nic odpukać jak dotąd nie musiałem robić.

Artur_rts_87
 

Re: Co jest płatne na gwarancji?

14 mar 2013 18:54

Witajcie,ja natomiast mam pytanie,niewiem czy w dobrym miejscu to piszę,ale dotyczy ono również gwarancji. Wiecie może jak to jest z samochodami kupowanymi - sprowadzonymi z zagranicy? Czy jak coś mi nie pasuję, coś źle chodzi i puka to w ramach gwarancji serwis w naszym kraju to zrobi? Samochód mam z 08 roku także gwarancję teoretycznie posiada ale ma kilka usterek i niewiem czy podjeżdżać do serwisu? Czy za sprawdzenie tych usterek płaci się czy tylko wtedy kiedy zdecyduję się, że chcę to usterkę naprawić?

less
 

Re: Co jest płatne na gwarancji?

14 mar 2013 20:08

A masz książkę z wszystkimi przeglądami?

Artur_rts_87
 

Re: Co jest płatne na gwarancji?

14 mar 2013 21:20

less napisał(a):A masz książkę z wszystkimi przeglądami?

mam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Co jest płatne na gwarancji?

15 mar 2013 07:54

To masz gwarancję, gdyż jest ona "europejska". Jedź do ASO, tam wklepią CIę do systemu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl