Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

27 wrz 2012 10:08

Czyli sa 2 możliwości załatwienia sprawy naklejki. Raczej wybiore opcję z zakupem nowej bo 20 zyla nie pieniądz przy koszcie szyby a lubię jak wszystko jest sikalafą. Dzięki za info. Chociaż z drugiej strony nie rozumiem czemu jakbym chcial wymienić szybę z polisy AC w jakims porzadnym warsztacie, gdzie wsadziliby mi zamiennik (podobno duzo lepszy od oryginalu) to stracilbym gwarancje-tak mi powiedzial koles, u ktorego robilem pakiet ubezpieczeniowy w Compensie. Z kolei wymieniajac w ASO, zeby gwarancji nie tracic bede musial wyskoczyc pewnie z 4-5 stówek co tez jest dosc bolesne. Ale zaintrygowal mnie post kolegi Wojtka L
A mnie już drugą szybę na gwarancji wymienili i za każdym razem odklejali i przyklejali starą
bo moze mi akurat ktos uzna, ze nalezy mi sie wymiana. Chociaz jak na moj gust a znam sie na tym slabo, pekniecie powstalo na skutek uderzenia kamykiem. Jest taki odprysk jak glowka od szpilki i minimalny pajączek dookola (jak mini słoneczko to wyglada). Samochod juz kupilem z taka szyba wiec moge sie tylko domyslac co było przyczyną. Facet, ktory reperuje tymczasowo takie usterki powiedzial 80 zl za podklejenie i 1% szans na to, ze szyba peknie na dobre w trakcie wymiany. I ze najczesciej w zimie dochodzi do powiekszania sie pekniecia (zmiany temperatur itd) wiec objechalem spokojnie Chorwacje w sierpniu i faktycznie nic sie nie powiekszylo. Ale wymiana jest konieczna w swietle przepisow no i prawda taka, ze jak spotkam upierdliwego smerfa to mam po dowodzie..
A najgorsze jest to, ze nawet wydajac niemala kase na nowa szybe moge nazajutrz oberwac w nową szybę kamykiem i jest neverending story bo z tego co pisane bylo w innym watku szyby wsadzane przez ASO sa watpliwej jakosci.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 17:31

Geegles nie da się odkleić tej naklejki bez jej przynajmniej minimalnego uszkodzenia. Nadgorliwy smerf i pozamiatane.
Szpetny jeśli wymieniasz z AC to możesz odzyskać kasę za naklejkę. Żaden problem.
Jeśli martwisz się o zbyt częste wymiany szyby to wykup sobie auto szybę - dodatkowe tanie ubezpieczenie. Pozwala na wymianę szyby bez utraty zniżek i bicia po kieszeni. :)

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 19:36

No dobra ale jak wykupie ta autoszybe u ubezpieczyciela to nic mi nie daje bo trace gwarancje.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 20:24

Jak masz wykupioną autoszybę to jeśli chcesz naprawiasz w ASO - płaci ubezpieczyciel, więc gwarancji nie tracisz.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
moscow
Brygadzista
 
Posty: 79
Dołączył(a): 24 kwi 2012 22:05
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 20:27

szpetny napisał(a):No dobra ale jak wykupie ta autoszybe u ubezpieczyciela to nic mi nie daje bo trace gwarancje.

Zależy od ubezpieczyciela i warunków. W momencie zawierania umowy należy zaznaczyć, że ma być wymieniana w ASO ze względu na gwarancję samochodu. Nie wiem, czy u wszystkich tak jest, ale składkę płaci się od maksymalnej wartości wypłaty ubezpieczenia w jego całym okresie, więc warto zorientować się, ile kosztuje taka wymiana w lokalnym ASO. Ale np. jeśli ubezpieczymy się na 2k PLNów, polecą wszystkie szyby i wartość naprawy przekroczy 2k, to ubezpieczyciel wypłaci tylko dwa tysiące. Kolejna sprawa - zwykle da się zawrzeć takie ubezpieczenie tylko przy kupnie OC, tylko "w zestawie" i tylko w tym samym dniu.
Cee'd M 1.6 (126) DOHC MY12 HB SIRIUS SILVER (18-05-2012)
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 20:34

W ASO szyba 2500 z wymianą. Poza ASO w Katowicach, szyba oryginalna Saint Globain z napisem KIA z podgrzewanymi miejscami wycieraczek (instalację trzeba sobie zrobić jak się nie ma) 600 zł (kładli kable od szyby do przełącznika). W ASO mi mechanik powiedział, że u nich to się klei kilka/kilkanaście szyb na miesiąc wg papierowych wskazówek KIA, a w zakładach specjalizujących się w tym tyle szyb idzie na 2 dni... Więc wybór był prosty. A gwarancję to możesz stracić na lakier w tym miejscu. Jak Ci poharatają aż do blachy przy wycinaniu. Dlatego wolę dać to fachowcom, a nie ludziom co robią to od czasu do czasu(nic im nie ujmując).
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 20:39

Dokładnie jak ruszok napisał z dopiskiem, że jeszcze ew. stracisz gwarancje kii na szybę. Nic więcej. To działa tak samo jak w przypadku naprawy lakierniczej :)

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: Naklejka rejestracyjna

27 wrz 2012 20:40

Mnie akurat wymienili gwarancyjnie bo ewidentnie pęknięcie było nie z mojej winy (pękniecie szło od samego dołu spod uszczelki).
Osobiście nie chciałbym mieć wkółko wymienianej szyby, bo co fabryka wmontowała to fabryka.

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Naklejka rejestracyjna

28 wrz 2012 09:25

No dobra, jest tak, ze wczoraj przeczytalem Wasze odpowiedzi i probowalem przetrawic ale paru rzeczy nie kumam;
jakkolwiek zrozumialem co napisal Pioter
Jak masz wykupioną autoszybę to jeśli chcesz naprawiasz w ASO - płaci ubezpieczyciel, więc gwarancji nie tracisz
- jest to jasne jak slonce i logiczne i dziwie sie, ze sam na to nie wpadłem, tak nie do konca rozumiem wypowiedz Ruszoka i Hackera:
A gwarancję to możesz stracić na lakier w tym miejscu. Jak Ci poharatają aż do blachy przy wycinaniu.

Sugerujesz, zeby olac ubezpieczenie i zrobic to dobrze za ok 600 u fachowców niz martwic sie utratą gwarancji w ASO i ryzykowac, ze spierdzielą przy okazji wymiany szyby co innego (lakier) i do tego nie do konca kumaja czaczę bo sporadycznie to robią?
Dokładnie jak ruszok napisał z dopiskiem, że jeszcze ew. stracisz gwarancje kii na szybę. Nic więcej. To działa tak samo jak w przypadku naprawy lakierniczej

A kolega Hacker mnie dobił kompletnie bo myslalem, ze wczoraj mnie troche zmulił browarek i nie zakumałem ale dzis z jasnym umysłem też nie kumam...Stracę gwarancję Kia na szybe juz dozywotnio robiac to za te 600 poza ASO?
I raczej w 100% przychylam sie do tego co napisał Moscow w ostatnim zdaniu
Kolejna sprawa - zwykle da się zawrzeć takie ubezpieczenie tylko przy kupnie OC, tylko "w zestawie" i tylko w tym samym dniu.
- w przeciwnym wypadku dochodziloby do nadużyć i wyciągania kasy z ubezpieczalni, no i kto ubezpieczyłby juz uszkodzoną szybe?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Naklejka rejestracyjna

28 wrz 2012 09:35

szpetny napisał(a):Stracę gwarancję Kia na szybe juz dozywotnio robiac to za te 600 poza ASO?

Gwarancja obejmuje na samochód wtedy gdy naprawy będą w ASO na częściach oryginalnych.
Hacker dobrze to napisał. A podpisując umowę ubezpieczenia warto zapytać właśnie o detele, bo w PZU masz autoszybę ale tylko i wyłącznie z Nordglasu i wymiana po za ASO. Więc czy trzeba coś jeszcze pisać w tej kwestii :??
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

28 wrz 2012 10:46

Bierzesz szybę gdzie indziej to logiczne, że w ASO na nią gwarancji nie masz. Ale tylko na szybę. Chyba, że ci pociachają lakier jak już pisałem to ASO powie, że to wina tamtego zakładu. Ale jak dasz do porządnego zakładu to robią bez śladu. A szyba to część eksploatacyjna w dzisiejszych czasach więc się na bank nie będę szczypał w gwarancję ASO na nią. To jest jak klocki - jak trzeba to się ją wymienia. Jak zrobisz to u fachowca to nie ma po tym śladu. Jak u partacza to i tarcze Ci jest w stanie popsuć przy wymianie klocków - wtedy ASO ci też nie uzna naprawy gwarancyjnej - co chyba logiczne.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

16 paź 2012 12:24

W ASO szyba 2500 z wymianą

Ruszok ta cena to pewna informacja? Pytam, bo to skad inad dla mnie bardzo istotne. Dzis żona byla w ASO w k-owie i powiedzieli jej: szyba 420 + wymiana 140 + ew. uszczelka 100.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

16 paź 2012 13:37

szpetny napisał(a):szyba 420

100% zamiennik
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

16 paź 2012 13:51

Ja wymieniałem przednią na PZU - koszt 1 800zł, bez ubezpieczalni czyli z rabatami dla zwykłego forumowicza wychodziło im na oryginale 1 000 - 1200 zł (szyba coś koło 800 zł). Było to z cztery lata temu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
moscow
Brygadzista
 
Posty: 79
Dołączył(a): 24 kwi 2012 22:05
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska

Re: Wymiana szyby z polisy AC a gwarancja

07 maja 2013 18:49

Jeśli chodzi o PZU, to chyba bardziej jednak opłaca się wziąść ochronę zniżek AC. Dostępne już przy zniżce -10%, koszt dla AC - 90 PLN. Minimalny koszt ubezpieczenia Auto Szyba to min 80 PLN przy sumie ubezpieczenia 2000 PLN i np. 120 PLN - przy 3000 PLN. W Auto Szybie - wymiana tylko poza ASO, przy ochronie zniżek - potencjalnie mogą polecieć nawet wszystkie szyby (i cokolwiek innego), a i tak ubezpieczyciel musi całość pokryć w/g cennika oryginalnych części autoryzowanego serwsisu.
Dotyczy jednego zdarzenia w okresie ubezpieczenia, tylko dla osób fizycznych.
http://www.pzu.pl/produkty/pzu-ochrona-znizek
Cee'd M 1.6 (126) DOHC MY12 HB SIRIUS SILVER (18-05-2012)
Obrazek

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl