Polecane ASO - Bydgoszcz / Toruń lub okolice

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Hauzi
 

Polecane ASO - Bydgoszcz / Toruń lub okolice

04 wrz 2012 08:56

Witam wszystkich na forum.
To mój pierwszy wątek więc z góry przepraszam, jeśli umieszczony w złej kategorii.

Mam problem z wyborem ASO na przegląd po pierwszym roku użytkowania Cee'da.

Autko kupione u Makarewicza w Bydgoszczy, gdzie wróciło już pierwszego dnia na naprawę blacharską - niemiłe spotkanie z pijanym kierowcą :( Naprawę załatwili sprawnie, dali autko zastępcze - byłem bardzo zadowolony.

W maju br. znów musiałem skorzystać z ASO Makarewicza - wymiana szyby czołowej. I tutaj bardzo się nie popisali. Nie dosyć, że ktoś jechałem moim autkiem do PREMIO gdzie wymienili szybę, to jeszcze nie mało skasowali sobie za pośrednictwo.
W kosztach wymiany szyby ASO wpisało kleje, uszczelki itp - łącznie 600 zł / netto, a wszystkie materiały dostarczyło PREMIO, które za nieoryginalną szybę wraz z montażem chciało 500 zł / brutto.

Gdy mija rok od zakupu, mam duże opory żeby znowu zaufać ASO Makarewicza - dlatego pytanie kieruję do was - gdzie polecacie serwisować autko w okolicach Bydgoszczy?

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Polecane ASO - Bydgoszcz / Toruń lub okolice

08 wrz 2012 17:23

Witam
Ja swoją kijankę kupiłem właśnie w tym salonie i tam też robiłem pierwszy przegląd. Razem kosztowało mnie to ok. 650 zł (w tym nieobowiązkowa chyba po pierwszym roku wymiana filtra powietrza - sam chciałem). Dodatkowo zażyczyłem sobie odgrzybianie klimatyzacji ozonem - 185 zł, chyba trochę drogo, oraz dałem się namówić na listwy ochronne na drzwi za 153,14. W sumie jestem zadowolony.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Polecane ASO - Bydgoszcz / Toruń lub okolice

08 wrz 2012 19:08

Każde ASO ma swój temat z opiniami ludzi. Tak trudno poczytać? Nowe auto i naprawiałeś blacharkę i wymieniałeś szybę z własnej kieszeni, a nie z AC? Dziwne.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Polecane ASO - Bydgoszcz / Toruń lub okolice

09 wrz 2012 08:22

Hauzi napisał(a):I tutaj bardzo się nie popisali. Nie dosyć, że ktoś jechałem moim autkiem do PREMIO gdzie wymienili szybę, to jeszcze nie mało skasowali sobie za pośrednictwo.


Ależ jest to normalna praktyka w ASO każdej marki, które nie mają serwisu blacharsko-lakierniczego - oferuja taka usługę, ale do roboty wynajmują podwykonawcę. A to, że mechanik podjechał to normalka i nie wiem, o co się obruszasz - co innego, gdyby Twoim autem wyskoczył np. do miasta na zakupy. Poza tym mechanicy często jeżdżą autami klientów w celu odbycia jazd do diagnostyki, sprawdzenia jakości wykonania naprawy, etc, - w zleceniu serwisowym wyrażasz zgodę na taką jazdę. Oczywiście za wszelkie szkody komunikacyjne odpowiada wtedy ASO.
Wątpliwość moja jest tylko jedna - skoro oddałeś auto do ASO czy zostałeś powiadomiony, że wstawią Ci zamiennik a nie oryginalną szybę Kia? Oczywiście ceny nie zawyżyli, kiedy w mojej pierwszej Kijance wymieniali szybę (pęknięcie po uderzeniu kamieniem) to faktura opiewała na 1 800 zł, z czego 1 200 zł to koszt szyby - ale jak z AC to nie będę zachowywał się jak Centuś czy rodowity mieszkaniec Krainy Podziemnej Pomarańczy ... :ha
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl