pierwsze rysy co robic?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: pierwsze rysy co robic?

20 mar 2012 14:47

Lepiej jak zastosujesz podkład pod lakiery. Taki, który się kładzie na blachę. W lakierniczym Ci doradzą.
Nałożyć pędzelkiem, a potem to miejsce zmatowić papierem 2000, ale tylko to miejsce i tak, żeby nie przetrzeć już tej warstwy do blachy znów. A na to już zaprawka.

Zn tak ja bym to zrobił.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: pierwsze rysy co robic?

20 mar 2012 15:01

A wiesz co teraz znalazłem, coś takiego http://allegro.pl/epoxy-brunox-30-ml-po ... ?source=oo podobno teraz to polecają :!! bo tego pana lepiej w EuroKas nie pytam bo mi 80zł zaśpiewa i jaki wylew dostanę :lol: jak tylko ten komplet sprowadzą to robię zaraz.
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pierwsze rysy co robic?

20 mar 2012 17:19

c22 nie musisz się rozpisywać bo ja nie jestem zadowolony bo jak wspomniałem rysę mam dalej :lol: , a że Ty masz fach w ręku to wiem od dawna B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: pierwsze rysy co robic?

20 mar 2012 20:10

ryba4, tez uważam podobnie jak ty - niech każdy robi to, co potrafi najlepiej :good

dlatego, odradzam kładzenie w/w minii, chyba, że ktoś chce spierniczyć, aby potem fachowiec musiał najpierw naprawić co zostało spieprzone, a następnie dokonał naprawy.
tylko po co trzy razy płacić?
1. naprawa we własnym zakresie
2. "zerwanie" tego co spierniczyłem
3. naprawa właściwa

nie lepiej zapłacić raz? B)

edit:
jeszcze jedno - andre121, jeśli chodzi o ścisłość i chciałbyś położyć podkład bezpośrednio na rdzę, bez czyszczenia jej, to nie epoksyd, tylko tzw. podkład reaktywny - w kontakcie z tlenkiem żelaza i powietrzem i tym środkiem zachodzi reakcja, która skutecznie odcina dopływ powietrza. na ten podkład możesz dopiero położyć epoksyd, który znalazłeś, albo udać się do pana "zenka" i odleje ci odrobinę jaką potrzebujesz, bo 30ml za taka kasę to piękny biznes
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... epoksydowy

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: pierwsze rysy co robic?

20 mar 2012 21:35

Hey! Raz to mój odprysk jaki chyba mi ktoś zrobił ma 20mmX3mm .Dwa to wyszyszczę przed, papierkiem ściernym. Trzy to właśnie fachowcy to doradzają bo ja filozofem nie jestem i nie wymyśle tego :good No a po czwarte....przyjechać z tym do Ciebie :?? :ok
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: pierwsze rysy co robic?

20 mar 2012 21:59

to byłoby najmniej opłacalne :ha tym bardziej, że ja jestem od spraw technicznych.

to co pisałem, to chciałem naświetlić obraz całej sytuacji, że czasami nie warto bawić się samemu, zwłaszcza, jeśli planujesz jeździć samochodem jeszcze kilka lat [koszt naprawy rozłóż sobie na ten okres i wyjdzie ci kilka groszy na każdy dzień].
masz odprysk, chcesz to robić samemu to dobrze, że chcesz się skonsultować z "fachowcami", ale nastaw się, że będzie różnica, bo jeśli jednak nie będzie [życzę ci tego], to będziesz tylko miło zaskoczony.

jeśli jednak myślisz o zmianie samochodu, to jak najbardziej zaprawka - zaoszczędzisz trochę.... dużo kasy, a nie wiesz, kto będzie chciał kupować twój samochód, a jak przyjdzie z miernikiem grubości powłoki lakierniczej i stwierdzi, że "to" miejsce było lakierowane, to mogą tylko podejrzewać, że "był bity".

chyba, że sprzedasz samochód jak ja to robię - po rodzinie, znajomych B)


zaopatrz się dodatkowo w coś takiego:

Obrazek
http://www.4crpolska.pl/index.php?lang= ... 221&more=1

zasadniczo powinni mieć to w mieszalniach lakierów.

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: pierwsze rysy co robic?

22 mar 2012 17:27

Juz zamowilem zaprawke w salonie w w weekend bede walczyc. POzdrawiam

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: pierwsze rysy co robic?

23 mar 2012 16:44

koledzy wiec mam juz ta zaprawke i zastanawiam sie jak to robic tj. czym zeskrobac rdze z tak malego kawalka aby nie uszkodzic lakieru? Dawac podklad czy nie ma takiej potrzeby?

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: pierwsze rysy co robic?

23 mar 2012 22:03

nie ma opcji, aby nie uszkodzić - będziesz to robił delikatnie, zrobisz to źle.
lakiernik nie będzie się przejmować, weźmie oczyści, przetrze obok klar, ale nakładając nowy, zaleje miejsce, które przetarł.

podkład jest obowiązkowy - to on zabezpiecza blachę, nie baza.
jeśli nie chcesz czyścić z rdzy, radzę zastosować podkład reaktywny, ale przy takiej małej powierzchni ciężko zachować proporcje podkładu i utwardzacza, nawet przy zwykłym podkładzie.
dasz za dużo utwardzacza, będzie długo się utwardzał, dasz za mało, nie utwardzi się.

inna sprawa, jaki podkład masz położony pod bazą?
powinieneś zastosować podobny, aby nie było ewentualnych różnic kolorystycznych, choć jeśli i tak będziesz nakładał "pędzelkiem" to i tak będzie widać różnice [grubo położona baza].

zeskrob rdzę papierem ściernym, oczyść, przemyj najlepiej zmywaczem silikonowym, połóż podkład "stemplując" palcem [będziesz miał cienką warstwę], przeszlifuj drobnym papierem, podobnie nałóż bazę. po nałożeniu nie pozwól do pełnego wyschnięcia bazy i pokryj klarem.

jeśli powstałby zaciek z lakieru i czujesz się pewnie i na siłach, możesz go delikatnie ściąć nożykiem, zmatowić drobnym papierem na mokro i następnie spolerować - nie powinno być śladu.

powodzenia.

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: pierwsze rysy co robic?

23 mar 2012 22:16

C22 dziękujemy za instruktaż :!! przyda się napewno. Powiedz jeszcze jak masz takie cieniutkie rysy np. po lekkim otarciu zderzaka które są tylko w lakierze a nie w bazie uzupełnić tylko lakierem? i polerować po wyschnieciu? a co jak do rysy da się za dużo lakieru???
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: pierwsze rysy co robic?

23 mar 2012 23:11

przyjmij do wiadomości, że nie zrobisz tego tak, aby nie było śladów, bez odpowiednich narzędzi, choćby tzw. polerka mechaniczna.
zrób jak potrafisz i się nie przejmuj.
chcesz aby śladów nie było, zlec to fachowcowi.

drobne rysy możesz zmatowić papierem i spolerować mechanicznie, ale jak wspominałem, to osłabia lakier.
możesz też po zmatowieniu potraktować klarem - zleć to raczej fachowcowi.

musisz się zastanowić, co chcesz osiągnąć:
- tanio, samemu i z widocznymi śladami;
- drożej, fachowiec i śladów nie będzie.

jedno z dwóch.
jest jeszcze trzecia opcja z czasów pereelu - naklej naklejkę na uszkodzenie :ha

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: pierwsze rysy co robic?

26 mar 2012 13:32

dzis zrobilem zaprawke oceniam to na 3 w skali do 6 ;-). Otoz przy robieniu zaprawki okazalo sie, ze lakier bezbarwny jest uszkodzony tj. Zakretka odkreca sie wraz z gwintem. Podjechalem do Aso to reklamowac i przyjeli reklamacje i na nowy lakier bede czekac od 10-20 dni poniewaz nie ma na glownym magazynie KMP tylko beda to sciagac z Korei heheh

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: pierwsze rysy co robic?

26 mar 2012 16:05

z koreii :ha
jak się uprałeś, to tak będziesz mieć. :ok
podjedź do jakiegoś lakiernika, daj mu dychę i lakier będziesz miał w kilka minut. z Japonii :ha

jeszcze jedno - za trochę więcej możesz zakupić tzw. klar w aerozolu 1k [jedno komponentowy]. jak nie masz pistoletu, to będzie to lepsze w efekcie końcowym niż nakładanie grubej warstwy pędzelkiem.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: pierwsze rysy co robic?

31 sie 2012 18:31

W kwestii rys to wszystko zależy jakiej głębokości. Polerka mechaniczna bez odpowiednich środków,w tym pasta i wosk- nie da żadnego efektu,a stracisz tylko czas i pieniądze. Im głębsza rysa tym gorzej.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl