serwis na czesciach poza ASO

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

16 maja 2012 21:07

Ruszok, a kto Ci sprawdzi pudełko pół roku po przeglądzie ??:D Jedyna opcja to to, że wpisali do ksiązki/systemu.
Co do psucia się to niestety psują się auta nawet na gwarancji ...

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 maja 2012 02:36

W ASO wiedzą wszystko bo piszą w komputerze przy przeglądach co twoje a co ich,oni dbają o swoje interesy przywożąc swoje graty oraz olej jesteś mniej opłacalny dla ASO więc starają się nas zniechęcić.Potem KIA ma haka oczywiście to my mamy racje tylko,że więcej walki jest o to wszystko.Niestety podejście KIA jest takie kupiłeś frajerze samochód to się martw.My wiemy,że to nie jest ok,ale co robić?Kiedy w końcu będzie inne podejście typu Cieszymy się,że wybrał pan nasz samochód,mamy nadzieję ,że będzie panu długo służył Miło ,że znów pan nas odwiedził w czym jeszcze panu możemy pomóc jakoś tego mi brakuje w tym całym biznesie.Jedyne co mnie odstrasza od zakupu na przyszłość samochodu KIA to te ich ASO,bo naprawdę mało jest dobrych,życzliwych a dlaczego?Polityka firmy lepiej wydawać na reklamy i euro niż płacić dobrze ASO za to by byli dla nas mili. :evil:

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: serwis na czesciach poza ASO

24 lip 2012 10:55

Co ty pindolisz? Jeśli nie masz wpisu w książce, to mogą Ci naskoczyć. U siebie w komputerku mogli by sobie przecież za każdym razem wpisywać co im się podoba, a Ty nawet nie wiesz co. Jeśli nie ma takiego samego wpisu w książce to znaczy, że nic Ci nigdy nie udowodni. Jest jeszcze karta zlecenia, którą podpisujesz i dostajesz do łapy, na której też nic nie ma o częściach. Nie siej zamętu.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

04 sty 2013 18:47

Ja już czwarty przegląd gwarancyjny przeszedłem dostarczając swój olej castrol slx professional oraz części jak świece i filtry kupione w sklepie internetowym i nie było problemu przy przeglądzie.

AUTOR WĄTKU
goldie77
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

14 lut 2013 10:35

Dzisiaj rozmawiałem z Panem z Serwisu ponieważ za moment mam przegląd na 60 tysięcy.
Poinformował mnie że mogę dostarczyć swoje części oprócz filtra oleju ponieważ jeśli coś po serwisie stanie się z silnikiem - to oni za to nie odpowiadają :) Tak więc czeka mnie kupno oleju (4l) oraz filtra przeciwpyłkowego.
Zobaczymy jak bardzo to obniży koszty przeglądu bo na razie dostałem na twarz cenę ok. 800 pln z Vatem - jeśli wszystko zrobię u nich.

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

14 lut 2013 11:06

goldie77 napisał(a):Poinformował mnie że mogę dostarczyć swoje części oprócz filtra oleju ponieważ jeśli coś po serwisie stanie się z silnikiem - to oni za to nie odpowiadają

Że co :?? :szok Większej głupoty nie słyszałem. Równie dobrze mógłbyś kupić wszystko poza olejem silnikowym i wziąć go od nich, gdyż on ma większy wpływ na silnik niż filtr :/

AUTOR WĄTKU
goldie77
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

14 lut 2013 11:34

No niestety tak usłyszałem... najwidoczniej taka polityka akurat tego ASO w Łodzi :)
Generalnie nie ma to znaczenia (chyba) - chociaż zależy jaka cena za ten filtr pojawi się na fakturze za przegląd :) bo jak większa niż 20 pln - to chyba ich opi... - bo na sieci oryginalny filtr oleju kosztuje 17,99 - niebieski z logiem KIA

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

14 lut 2013 11:49

goldie77 napisał(a):bo na sieci oryginalny filtr oleju kosztuje 17,99 - niebieski z logiem KIA

To chyba raczej jest zamiennik MOBISu (choć mogę się mylić) - przynajmniej ja z takimi jeżdżę na przeglądy.

AUTOR WĄTKU
goldie77
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

14 lut 2013 12:29

No to właśnie sprawdziłem ile kosztuje oryginalny filtr - 21 pln na stronie z oryginalnymi częściami
A ten z Mobisu co mówisz - piszą że to oryginalny a nie zamiennik.
Aha - właśnie dostałem cenę na ORYGINALNY filtr oleju z pudełku KIA - 18pln od ręki w hurtowni oryginalnych części KIA w Łodzi.

P.S. coś za dużo tej oryginalności :)

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: serwis na czesciach poza ASO

14 lut 2013 18:27

goldie77 napisał(a):No niestety tak usłyszałem... najwidoczniej taka polityka akurat tego ASO w Łodzi :)


Który to serwis??
Landcar czy Marwel??
Ja od początku na przeglądy przywożę swoje części, właśnie jutro jadę i mam już części zakupione filtr oleju również ladny firmowy w niebieskim pudełeczku z napisami HYUNDAI KIA Oli Filter 26300 35503 za 17,99 brutto zakupiony u forumowego partnera do zniżek ( tu masz link viewtopic.php?f=64&t=6182 ) (trochę po znajomości) ale myślę że dużo drożej by nie sprzedał.
Jutro wstawię wszystkie koszty - po przeglądzie.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
goldie77
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

15 lut 2013 09:18

Landcar tak mi powiedział.
A właśnie olej i filtr jutro kupuję u nich - nawet nie wiedziałem że oni są na forum :) Filtr powiedzieli że mam od ręki do dostania za 18 pln :)
Napisz jak z kosztami, jestem ciekaw - bo ja już się dowiedziałem wczoraj ile będzie wynosić robocizna.

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: serwis na czesciach poza ASO

15 lut 2013 12:05

Właśnie jestem po przeglądzie dokładne dane wstawiłem tutaj viewtopic.php?f=40&t=173&p=129892#p129892
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
goldie77
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

15 lut 2013 13:33

Dzięki bardzo - tam się odniosę do tematu :)

AUTOR WĄTKU
Beskid
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 wrz 2014 13:21

Witam.
Mam trzy pytania.
Powiedzcie mi gdzie można we własnym zakresie, mam na mysli sklepy internetowe kupic części np. filtry, świece, płyny itp zgodne z wymaganiami KIA. Z tego co przeczytałem kilka postów to wielu z Was zaleca przed przeglądem w ASO zaopatrzyć się samemu w części i wtedy pojechać do ASO. Czy jest duża różnica w cenach części zakupionych w internecie aniżeli w ASO? I ostatnie pytanie. Czy Autoryzowane serwisy nie sprzeciwiaja sie takim praktykom i akceptuja i swobodnie mogę przywieźć swoje części?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 wrz 2014 15:30

Wstydziłbyś się! :pałka Zobacz na listę partnerów klubowych i kto jest partnerem z najdłuższym stażem..
Możesz przyjechać do ASO ze swoimi częściami, nikt z tym nie robi żadnych problemów. Aczkolwiek warto porównywać ceny, bo czasami ASO KIA mają bardzo fajne ceny na niektóre części, często są promocje i wcale nie wychodzi to tak drogo jak mogłoby się wydawać.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Beskid
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 wrz 2014 16:24

Najszczerzej przepraszam kolego Ryba4.) :|

AUTOR WĄTKU
Beskid
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 wrz 2014 16:28

Tylko pytanie. Czy mailowo lub telefonicznie podadza mi ceny czesci, ktore mnie interesuja w celu porownania. A jezeli sklepy internetowe to gdzie moge szukac? INTERcars, Mobis? Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 wrz 2014 19:25

Beskid napisał(a):Czy mailowo lub telefonicznie podadza mi ceny czesci, ktore mnie interesuja w celu porownania.


Zapytaj w serwisie. Wydaje mi się, że najlepiej będą wiedzieli.


Beskid napisał(a):A jezeli sklepy internetowe to gdzie moge szukac?



Ryba4 napisał(a):Zobacz na listę partnerów klubowych i kto jest partnerem z najdłuższym stażem..


:pałka

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: serwis na czesciach poza ASO

17 wrz 2014 19:39

Kolega Beskid ma dzisiaj chyba słabszy dzień ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: serwis na czesciach poza ASO

19 wrz 2014 07:50

Beskid napisał(a):Witam. .....Powiedzcie mi gdzie można we własnym zakresie, mam na mysli sklepy internetowe kupic części np. filtry, świece, płyny itp ....

http://www.kiasklep.pl/?gclid=CL6WuPjlv ... 3wodRX3V4A
http://kia.auto.pl/?gclid=CI7Z9onmvKoCFcwq3wodRX3V4A
http://www.top-serwis.com/Sklep
http://www.sklep-kia.pl/?gclid=CP_lv57m ... 3wodujTu7Q

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl