II Przegląd

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

II Przegląd

08 gru 2011 17:52

Witam wszystkich.

Mam następujące pytanie.

Mam przejechane po dwóch latach 18 000 km (benzyna). No i muszę zrobić drugi przegląd (jak po 40 000 :D). I teraz pytanie. Czy serwis mnie nie naciągnie na jakieś bzdurne koszty, które rzeczywiście byłyby uzasadnione po przejechaniu 40 000 km. Z czego przy moim przebiegu mogę zrezygnować na przeglądzie no i czy wtedy nie doczepi się do tego ASO, że jeśli czegoś nie wymienię to mi nie podbiją w książce... (oczywiście wymiana filtru olejowego i oleju silnikowego to naturalna rzecz + przegląd). Ale słyszałem, że będą mi chcieli wymieniać płyn hanulcowy ??? Po dwóch latach i 18 000 km ??? :D

AUTOR WĄTKU
Roman5
 

Re: II Przegląd

08 gru 2011 18:13

Tak kolego .To jest niestety zakwalifkowane do wymiany.Tak przewiduje KIA. Jak mi wkoncu ktos napisze jak wklejac zalaczniki to wam cos pokaze.Bo w mijej odpowiedzi na temat geometri tez o to pytalem i zero odpowiedzi.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: II Przegląd

08 gru 2011 19:20

Poznań napisał(a):Ale słyszałem, że będą mi chcieli wymieniać płyn hanulcowy ??? Po dwóch latach i 18 000 km ???

A nie prościej poczytać instrukcję obsługi i tabelki przeglądów?? :thanks
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: II Przegląd

08 gru 2011 20:04

Mi też chcieli ale się nie dałem - dopiero uległem na 4 przeglądzie :ha
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: II Przegląd

08 gru 2011 20:25

Akurat płyn hamulcowy to małe koszty, a wymiana co 2 lata to akurat całkiem normalna czynność. Wolę wydać te kilka złotych więcej i mieć pewność, że moje hamulce będą miały 100% sprawność. Bezpieczeństwo > koszty

AUTOR WĄTKU
Roman5
 

Re: II Przegląd

08 gru 2011 20:44

Adam Garstka napisał(a):Mi też chcieli ale się nie dałem - dopiero uległem na 4 przeglądzie :ha

Zle zrobiles.Wes czysta butelke i sproboj sam przepompowac troche plynu do butelki i zobaczysz co poleci.Najczesciej z tylu. :szok Moim prywatnym zdaniem przy eksploatacji rocznie ok min 20 000km powinien byc wymieniany co rok.Tester ci nic nie powie. Tester widzi zbiornik a nie zacisk.Zaswieci na ok.Zobacz wzrokowo a sie przekonasz sam.

Poznan .Dziekuje za link do wklejania zdjec.Tylko mam jeden problem :( Ja za glebokiej komuny bylem zmuszony uczyc sie Rosyjskiego bo to sa nasi bracia .Tak stale nam powtarzano.No i przykro mi ale Angielski nie wchodzi w rachube.Nie znam.Moze byc Niemiecki lub Norweski.No lub Polski.

1) Edytuj posty (przycisk "Edytuj"), a nie pisz jeden pod drugim - tak jest czytelniej.
2) Wysłałem Ci na PW co i jak z plikami. Pewnie nie odebrałeś?

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: II Przegląd

09 gru 2011 19:27

Na drugim przeglądzie przy przebiegu 22000 km wykonano standardowe czynności z wyjątkiem wymiany świec ... i słusznie :)
W ASO sami mi to zaproponowali twierdząc, że to byłaby zbyteczna wymiana.
Płyn hamulcowy oczywiście należy zgodnie z " zaleceniami " wymienić.

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: II Przegląd

10 gru 2011 20:24

Ciekawe czy to wpisali do zlecenia i gwarancji :/

Wiem, że słusznie zrobili, ale producent+KMP ustalili pewne interwały przeglądów i wymian materiałów eksploatacyjnych.
W razie naprawy gwarancyjnej będą to egzekwować.

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: II Przegląd

15 gru 2011 11:31

I tak otoż napisałem w tym celu do KMP.
Odpisali dokładnie to czego się spodziewałem:
"Witam,
Uprzejmie informujemy, że należy wykonać wszelkie czynności przeglądowe oraz dokonać wymiany części eksploatacyjnych zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu.
Nie ma możliwości wydłużania interwałów wymiany części.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542"

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: II Przegląd

15 gru 2011 13:50

Wojtek L. napisał(a):Odpisali dokładnie to czego się spodziewałem:
"Witam,
Uprzejmie informujemy, że należy wykonać wszelkie czynności przeglądowe oraz dokonać wymiany części eksploatacyjnych zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu.


Nie było możliwości żeby KMP w tej sprawie mogło inaczej odpisać

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: II Przegląd

15 gru 2011 14:01

Ale jeżeli w systemie wpisali, że świec nie wymieniali to w przypadku jakichkolwiek problemów z silnikiem będą się wypierać naprawy gwarancyjnej.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: II Przegląd

15 gru 2011 15:35

I tak i nie przecież nie do Ciebie należy trzymanie się książki co powinni wymienić, a co nie, tylko do ASO, to jest ich g.....y obowiązek, trzymać się zaleceń książki serwisowej.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: II Przegląd

15 gru 2011 19:33

Niby tak, ale zawsze w d... dostaje klient. Niestety :evil:

Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl