Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 19:18

Pierwszy raz mam mozliwość zakupu fabrycznie nowego samochodu kia ceed 1,6 126KM. Chce kupic auto demonstracyjne o przebiegu ok 500km w weresji M plus pakiet bezpieczenstwa. Dealer oświadczył, że nowy model kosztuje ok 52 tys. natomiast po wyprzedazy rocznika i rabacie z uwagi na auto demonstracyjne bedzie to kwota ok 48tys. Jak to jest z nowym autem, tzn ile kosztują przeglądy, jaki jest kosz czesci, robocizny? Jeżeli auto zepsuje mi sie na trasie moge liczyc na pomoc? Czy to auto jest awaryjne i jaki jest jego koszt utrzymania? Przepraszam ze pisze w tym dziale.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 19:37

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są na forum. Co do przeglądów i kosztów utrzymania to polecam temat: viewtopic.php?f=40&t=173
Co do reszty to szukajka po prawej stronie u góry :P
Źle zacząłeś karierę na forum, należy najpierw się przywitać :D
Cena jak na auto demonstracyjne wydaje mi się trochę za wysoka, ale mogę się mylić.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 19:50

nowy model 52 tys.?
jaki? combi? hatback?
najtańszą wersje "m" w silniku 1.6 masz od 56 tys., do tego pakiet za 2 tys to 58 tys. - zorientuj się, czy czegoś dealer albo ty nie pomyliłeś.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 20:03

witma
jesli masz tylko na auto to sorki ale nie porywaj sie z motyka na slonce! kazde nowe, uzywane swoje kosztuje. Nowe do przegladu,uzywane wiecznie, niestey jak auto nie zarabia na siebie to jest studnia bez dna
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 20:27

przepraszaprzepraszam ja pomylilem takie kosztuje okolo 57 tys. Oplaca sie wziasc takie auto demo? Mam narazie srodki na auto. rozumiem ze 1 przeglad bede robic po ok 15 tys lub rok od rejestracji?. Jak to jest jak auto zepsuje sie w trasie? Przepraszam za pytania ale to moje piersze auto nowe fabryczne. Znalazlem ze pierwszy przeglad to ok 600-700 zl a co z kolejnymi jakie mniej wiecej ceny. Rozumiem ze takie czesci jak zawieszenie hamulce itp nie podlegaja gwarancji jakie sa ich ceny. Przepraszam za pytania ale nie wiem czy bedzie mnie stac jak wyjdzie z 3 tys za przeglad. Jak czesto robi sie pierwszy przeglad i kolejne?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 21:03

Tematy, o które pytasz są jak napisał hacker w szukajce-przegląd 3 tys? - to chyba tylko używany passat :lol:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 21:57

Kolego !!
Nie pytaj tylko najpierw poczytaj.
Pytasz o uzywkę po dziadku z wermachtu i porównujesz z Kia.
Od kilku lat Kia dobiła do czołówki producentów/oczywiście w swojej klasie/ i uważam ,że lepsza nowa/prawie/ Kia niż szmelcauto z kręconą szafą.
Bo napewno oferują Ci nówkę nieśmiganą od starszego dziadka,który jeździł tylko do kościoła w raichu??
Pozdrawiam!!

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 22:55

JarquezWar napisał(a):Kolego !!
Nie pytaj tylko najpierw poczytaj.
Pytasz o uzywkę po dziadku z wermachtu i porównujesz z Kia.
Od kilku lat Kia dobiła do czołówki producentów/oczywiście w swojej klasie/ i uważam ,że lepsza nowa/prawie/ Kia niż szmelcauto z kręconą szafą.
Bo napewno oferują Ci nówkę nieśmiganą od starszego dziadka,który jeździł tylko do kościoła w raichu??
Pozdrawiam!!

Ostro ale zdrowo. :thanks
Poczytaj forum i są Kijanki na sprzedaż, chociażby PMłody od miesiąca próbuje. Szukanie Passata działąjącego gdzie NIE WŁOŻYSZ grosza zajmie Ci tygodnie, a tu masz autka sprawdzone i można powiedzieć pewne. Nasze Kijanki są pieszczone i jak już kolega powiedział Kia dogania rynek zachodni i przeskakuję stosunkiem cena/jakość.
Też pozdrawiam... :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Angrekoo
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 23:13

Jeśli kwota 3 tyś to tak dużo jesli chodzi o przegląd/naprawę a szukasz uzywanego pasata to czegoś tu nie rozumiem. Pasat B6 to fajne auta ale strasznie awaryjne. Nawet na forum paska uzytkownicy twierdzą że "bez zaprzyjaznionego laweciarza to nie podchodz do tematu". W ceedzie nawet jesli coś "padnie" to naprawisz to w rozsądnych pieniadzach. Nie bój sie kii tylko vw !!

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 23:26

Dokładnie, nasze kijanki mają kilka wad, ale koszty naprawy są zdecydowanie mniejsze niż VW. Jeśli interesuje Cie kombi to powinieneś faktycznie rozważyć ofertę PMlodego - jest na forum. Dostaniesz roczne autko z małym przebiegiem i w bdb stanie.
Przeglądnij cały temat o kosztach przeglądów, tam jest bardzo dużo informacji, a w innych tematach jeszcze więcej. Gdy przypadkiem w poniedziałek naskoczy na Ciebie użytkownik ryba4 to się nie przejmuj. On już tak ma, na każdego naskakuje ;d - taki forumowy cham :ha

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

19 lis 2011 23:43

:lol: ale my tu lubimy pana rybe4 dzięki niemu życie forumowe nabiera barw. A tak po za tym to jak by mój szwagier usłyszał , że ktoś chce kupić jak to on mówi dupowagena pazgrata to oj. W Pasku turbina mu siadała kilka razy padł mu moduł komfortu. Zawieszenie nie na nasze drogi z tego co pamiętam wykonane z aluminium. Wiele by się tu rozpisywać. Poczytaj forum i obiektywnie oceń czy ceed jest samochodem dla ciebie. Nie wielu na forum jest takich co nie mieli żadnej usterki. Jedno wiem. Mój ceed jeśli chodzi o wygląd dalej mi się podoba ale liczne usterki jakie mnie napotkały już mnie męczą. Wiadomo ostateczną decyzję podejmiesz sam. No a teraz posłodzę. Zobacz jakie fajny klub ma ceed. Jak co zawsze możesz skorzystać z naszych rad , podpowiedzi. Obejrzyj nasze forum i czy w VW to znajdziesz? No to na pewno podpadłem komuś oj no to będzie. :twisted:

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 00:29

dziekuje Wam za rady. Powiedzcie mi prosze ile silnik 1,6 126 KM moze palic pb w jezdzie tylko po miescie?. Jak dziala asistans przy zakupie nowego samochodu?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 00:37

W celu jeszcze większego namieszania Ci w głowie zaoferuję Ci zastanowienie się nad proceedem. Autko jeśli chodzi o sport to ma tylko wygląd zewnętrzny :D
Myślę, że w VW też jest masa usterek, koszty ich naprawy zdecydowanie większe, niż w kii. Co do przeglądów to 2 pierwsze polecam zrobić w ASO, potem już u zaprzyjaźnionego mechanika lub w garażu.
Co do Ryby to oczywiście wszyscy go lubią. On jednak dał się zastraszyć i teraz już grzeczny jest. Widać podziałały na niego ostrzeżenia. Jutro wróci i zobaczymy czy się będzie mścił za te życzliwe słowa. mybeer
PS. Co do spalania to 7-12. Przy delikatniej jeździe po mieście da się osiągnąć i 7-7,5. Jednak gdy chce się dynamicznie poruszać po mieście to spalanie potrafi i 12 osiągać.
Co do assistance to było na forum. Ja nie wiem, więc nie będę mieszał.

AUTOR WĄTKU
pablo_ns
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 00:50

proceed odpada w zupelnosci poniewaz chce auto 5 drzwiowe. Mysle ze zakup tej Kia demo bedzie dobrym zakupem. Caly czas czytam o ceed i rozne sa opinie. W pracy jezdze sluzbowym ceed i nie narzekam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 07:29

Demówkę to ja bym bardzo dokładnie dał sprawdzić. Chociaż to benzyna to lepiej, ale jednak.

Jak ja kupowałem model na przełomie roku no to była promocja za zeszłoroczny 5000 zł.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 09:26

pablo_ns napisał(a):Mysle ze zakup tej Kia demo bedzie dobrym zakupem


Jeśli demo ma faktycznie przebieg 500 km to sądzę, że masz niezłą okazję. Na pytanie, czy wolałbym cee'd-a czy Passata (rozumiem, że chodzi oczywiście o 7 letni nieśmiertelny diesel na pompowtryskiwaczach z przebiegiem 99 000 km - no bo niemiecki niepalący emeryt jeździł nim tylko w niedzielę do kościoła, a poza tym non stop pielęgnował auto, by Polak nie za dużo grymasił przy zakupie?) odpowiedź jest prosta - żadnego szrotu z Niemiec, bo to dopiero potem jest skarbonka.
Auto kupione od dealera ma pełny pakiet gwarancji i assistance, a koszty przeglądów nawet w ASO sa do zaakceptowania.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

hapol
Kierownik
 
Posty: 433
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 10:20

Po tym co sobie poczytałem i co słyszałem od różnych osób,nie brał bym auta testowego z salonu.
Zbyt duże ryzyko moim zdaniem. Poza tym upust to chyba jakiś taki symboliczny Ci oferują.

Albo kup nowa kijanke albo tego pasata co chcesz.
Jednak nie kupuj testowej kijanki.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 10:37

Hapol argumenty pasuje podać, nie?
Jeśli demo jest w cenie odpowiednio niższej to bym brał :) Oczywiście pod warunkiem odklejenia tych wszystkich naklejek :P

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 10:51

Ciekawe jest czemu chcą się pozbyć demówki jeśli przejechali nią tylko 500 km. Ona już pewnie porządnie dotarta jest B)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pomóżcie uzywany passat czy NOWA kia????

20 lis 2011 10:52

Bo salony mają durny przymus, że nie mogą mieć testówki starszej niż rok. Tylko tyle

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl