W KIA chyba kogoś pog***ło

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
motto
 

W KIA chyba kogoś pog***ło

24 wrz 2011 23:27

Znajomy pojechał do ASO z Ceed na wymianę 4 tarcz hamulcowych i wszystkich klocków. Kiedy oznajmili mu, że to wyniesie razem z robocizną ~3000 zł brutto usiadł z wrażenia. Pojechał do wskazanego przeze mnie serwisu Bosha. Tam ta sama usługa z częściami (renomowanych firm) wyniosła 1320 zł brutto. Z ciekawości zadzwoniłem do dwóch ASO z pytaniem ile by kosztowało coś takiego u nich do mojego Ceed'a. Cena części i robocizny oscylowała od 2730 do 2950 brutto. Poszukaliśmy na internecie, tarcza przód 220 zł/sztuka, tarcza tył 130 zł/sztuka, klocki tył 82 zł/kpl, 85 zł/kpl. Pan Irek mający profesjonalny warsztat (z podłogi można tam jeść a wszystkie ASO, które widziałem przy tym serwisie to chlewnie) niedaleko mnie wymieni mi to wszystko za 150 zł (pytałem). Razem 1017 zł, a można taniej jeszcze, ale bazowałem na firmach z uznaną renomą. 1017, a 1320 zł to różnica akceptowalna za brak konieczności zajmowania się czymkolwiek, ale ponad dwukrotne, czy jak kto woli prawie trzykrotne przebicie to chyba już "lekka" przesada. Czy kogoś w KIA nie po****ło za bardzo? :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

24 wrz 2011 23:49

Motto, ale tak jest od lat. Tak samo jest w każdym innym przypadku. Zaczynając od głupiego filtra do klimy (ASO <-> Mobis). Swoją drogą to są ceny tarcz i klocków oryginalnych czy zamienników??

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

25 wrz 2011 00:11

Bazowałem na Bosh'u, za tyle mogę mieć z rabatami, chyba nikt nie powie, że Bosh to kiepskie podzespoły robi. Jak co można jeszcze taniej...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

25 wrz 2011 06:54

Motto, Ameryki nie odkryłeś, tak jest w każdym - podkreślam - każdym ASO. A im taniej kupujesz samochód tym bardziej cena kilograma dowolnej części zamiennej kupionej w ASO z logo producenta zbliża się do ceny kilograma platyny. Tarcze to ja pamiętam doskonale, bo w firmach, gdzie zajmowałem się autami, przy przebiegach handlowców, takie operacje dosyć często wykonywaliśmy - i zawsze, niezależnie czy Ford, Fiat, Daewoo czy Opel tarcze i klocki kupowałem w AutoLandzie i zlecałem wymianę w ASO, bo różnica w cenie części osiągała kosmiczny pułap % (do Foki w ASO Forda tarcze przód były po ~900 zł komplet, w AL z naszą 20% zniżką kupowałem Lucasa za ~400 zł komplet). To samo dotyczyło filtrów, oleju, klocków, wycieraczek, etc.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

25 wrz 2011 09:32

A ja kupię sam i wymienię sam. I w razie czego również zdecyduję się na Boscha. Tarcze na przód są w okolicy 200 zł do ściągnięcia z IC, a tył 170 zł. Klocki przód 130 zł, tył 115 zł.
Czyli razem poniżej 1000 zł. Jakieś 3 godziny roboty. A jak widać na forum to tył z przodem raczej rzadko są do wymiany razem.

Ale tak jak piszecie. Byłem świadkiem w ASO peugeota gdzie koleś był nieświadom ceny i zgodził się na wymianę kompletów z przodu i z tyłu. Jak przyszło do zapłaty to zbladł... 2900 za hamulce i do tego prawie 1000 przegląd... Dlatego rzeczy które dam radę zrobić sam robię sam, a to czego nie umiem zlecam mojemu zaufanemu mechanikowi. A w ASO wykonuję tylko to do czego zmusza mnie gwarancja. A na pewno nie zmusza mnie do wymiany tarcz tylko tam i tylko na ich.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

25 wrz 2011 10:11

motto napisał(a):Bazowałem na Bosh'u, za tyle mogę mieć z rabatami, chyba nikt nie powie, że Bosh to kiepskie podzespoły robi

Nie wiem jakiej jakości podzespoły robi BOSH ale firma BOSCH robi na pewno przyzwoite. ;-)

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

26 wrz 2011 08:37

pioter napisał(a):A im taniej kupujesz samochód tym bardziej cena kilograma dowolnej części zamiennej kupionej w ASO z logo producenta zbliża się do ceny kilograma platyny.

Czyli co, Volvo ma tańsze części niż Skoda?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

26 wrz 2011 23:42

Resident napisał(a):Czyli co, Volvo ma tańsze części niż Skoda?


żebyś wiedział że czasem się tak zdarza ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

06 paź 2011 20:47

A ja w ASO zapłaciłem po rabatach nieco ponad 1200 plnów. Tarcze ATE, zaś klocki Textar

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

06 paź 2011 21:55

za wszystkie?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

08 paź 2011 21:58

motto napisał(a):za wszystkie?

tak :) za 4 sztuki

AUTOR WĄTKU
buds112
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

17 lis 2011 13:38

Wow, to faktycznie ciekawe. Długo robili?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

18 lis 2011 22:28

buds112 napisał(a):Wow, to faktycznie ciekawe. Długo robili?

W jakim sensie - jak długo trwała wymiana? W sumie to nie wiem bo odstawiłem auto na cały dzień i jescze przegląd był robiony

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

18 lis 2011 23:45

O i padło mi łożysko dociskowe sprzęgła. W ASO wymiana łożyska, docisku oraz tarczy (bo nie ma sensu nie robić tego jak się rozbiera już) to 1650zł brutto (robocizna ~600), w Bosh w wersji droższej 850zł brutto (robocizna ~400), w wersji tańszej (części innej firmy) 775 brutto. Tyle mam do powiedzenia, aha oczywiście łożysko poleciało z mojej winy :)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

19 lis 2011 14:18

motto napisał(a):O i padło mi łożysko dociskowe sprzęgła. W ASO wymiana łożyska, docisku oraz tarczy (bo nie ma sensu nie robić tego jak się rozbiera już) to 1650zł brutto (robocizna ~600), w Bosh w wersji droższej 850zł brutto (robocizna ~400), w wersji tańszej (części innej firmy) 775 brutto. Tyle mam do powiedzenia, aha oczywiście łożysko poleciało z mojej winy :)


To trafiłeś na niezłych magików - mechaników w tym serwisie KIA :D
Bez wyjęcia sprzęgła, ocenili co padło i dlaczego :??
Jaki to serwis?

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

22 lis 2011 04:26

To, że łożysko to wiedziałem sam zanim do nich pojechałem, jak przy wciśniętym sprzęgle chrobocze, a przy wyciśniętym nie to na 99% łożysko dociskowe i do tego nie trzeba być mechanikiem. To, że jak się już wyciąga skrzynie z powodu łożyska warto zmienić i sprzęgło i docisk to też fakt. Interesująca jest cena. Jestem już po wymianie sprzęgła, pracuje tak lekko, jak nigdy (opór praktycznie taki jak przy pedale gazu) i w efekcie końcowym z upustami zapłaciłem 796 zł (brutto), a nie 1650...

ps. po rozebraniu okazało się, że tarcza by mogła jeszcze zostać, ale postanowiłem komplecik cały zafundować sidowi.

AUTOR WĄTKU
liroyek
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

19 gru 2011 13:37

to taniocha :) w vw za wymiane sprzegla (bez dwumasy) po rabatach wyszlo 2 tys zl :( (normalnie 2400) silnik 1,4 tsi

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

19 gru 2011 17:53

motto napisał(a):To, że łożysko to wiedziałem sam zanim do nich pojechałem, jak przy wciśniętym sprzęgle chrobocze, a przy wyciśniętym nie to na 99% łożysko dociskowe i do tego nie trzeba być mechanikiem. To, że jak się już wyciąga skrzynie z powodu łożyska warto zmienić i sprzęgło i docisk to też fakt. Interesująca jest cena. Jestem już po wymianie sprzęgła, pracuje tak lekko, jak nigdy (opór praktycznie taki jak przy pedale gazu) i w efekcie końcowym z upustami zapłaciłem 796 zł (brutto), a nie 1650...
ps. po rozebraniu okazało się, że tarcza by mogła jeszcze zostać, ale postanowiłem komplecik cały zafundować sidowi.


Mówiąc o "mechanikach magikach" myślałem właśnie, jakim to sposobem (bez wyjmowania skrzyni) można ustalić, że łożysko padło z winy użytkownika?
Chyba, że jest to z góry ustalone, winny, czy nie winny, to i tak wina użytkownika :D
Jaki zestaw założyłeś?

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

19 gru 2011 18:42

Byli "uczciwi" za wczasu uprzedzili o przebiegu wydarzeń. :) A podzespoły LUK założyłem.

AUTOR WĄTKU
masi0
 

Re: W KIA chyba kogoś pog***ło

28 kwi 2015 09:46

odświeżę kotlet - przegląd po 24m - wymiana oleju, filtra pyłkowego, płynu hamulcowego + przegląd nadwozia - dla Ceed My20113 GDI - 950PLN :szok
cena z d**y - drożej niż za serwis Avensis MY2014 :)

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl