Firma "tuszująca" rysy

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 09:27

Witam.

Dopadł mnie jakiś skur&^$##$@^%#$, a w zasadzie moje auto stojące na parkingu i zrobił rysę na tylnych drzwiach na 3/4 długości. W ASO powiedzieli, że malowanie całego boku... Szkoda mi to robić to już wolę to póki co porządnie zaprawkować. "Na szczęście" doszedł do podkładu nie do blachy [nie zmienia to mojego wkur&%^#@#@%]. Myślę, że zrobię to póki co sam, ale zanim do tego dojedzie to chciałbym się poradzić czy są takie firmy, które w miarę umiejętnie retuszują takie coś. Wiadomo, że to już nie zniknie, ale szkoda mi malować pół auta...
Wiecie coś o takich firmach w okolicach Katowic? Do kogo się udać? Kogo zapytać?

A stało się to pod robotą oczywiście... Jakbym przyłapał to bym zaj^*%*^%$ no bo to się inaczej nie da. Ja i kumpel mamy rysy na drzwiach bo jakiś debil miał ochote poszkrobać... Co się z ludźmi robi :/
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

gala
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 09:34

Ruszok a sprawdzałeś czy nie ma tam monitoringu. Psychol po odreagowaniu często załatwia potrzebę fizjologiczną. Jak obok jest stacja paliw to może kamera go zarejestrowała. Szkoda słów do wora i do piachu! Ja bym to zgłosił na Policji od tego oni są od tego są oni. :pałka

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 11:43

Nie, jeszcze tam nie ma. Miał być ze względu na to, że to parking służbowy z kopertami przy publicznej drodze, ale proszę się już chyba z rok i sprzęt już nawet jest. Ale poszli na taniochę z okablowaniem bo chcieli napowietrznie a tam nie wolno... I stoją w kropce... A nam auta niszczą :/

Pójdę na policję, powiem ktoś a oni mi z buta powiedzą żebym nie zawracał głowy. Przecież z góry wiadomo, że nikogo nie znajdą.

Kiedyś słyszałem o takich firmach co wypełniają rysy za 50-100 zł. Niech by już nawet 200 to bym dał bo szkoda mi to całe malować, a nie mogę patrzeć na taką rysę. Jak nie to to wypełnię zaprawką i spoleruję. Będzie widać, ale nie tak.

Brak słów... Jak przyłapię takiego to za siebie nie odpowiadam... Trudno.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

hacker
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 11:58

Ruszok poczekaj, może za chwilę ktoś Ci wjedzie w te drzwi i pójdą do wymiany :P Ja miałem rysę, którą ktoś mi zrobił 1 dnia po zakupie auta na klapie bagażnika. Zniknęła podczas malowania klapy z powodu korozji^^ Jak możesz to na spokojnie zrób jej fotki i pokaż :P

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 12:01

Będę w robocie to wrzucę. A co do walenia w drzwi... Lepiej niech się od tych drzwi ODwalą :)

A temu gnojowi niech łapy uschną...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 12:54

S-plus kolego, salony w całej Polsce tzw car detailing i oni właśnie zamiast malować pol auta zajmują się punktowo konkretami, zrobią Ci cycuś glancuś :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Forge
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 13:09

http://www.s-plus.pl/ - Katowice i Katowice Ligota,
http://smart-serwis.com.pl/dzl.php - Kraków,
http://www.paintfixpro.pl/ - Kraków.

Pytanie tylko czy koszty takiej naprawy będą atrakcyjne w stosunku do tradycyjnych metod lakierniczych.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 13:11

Ryba4 napisał(a):S-plus kolego

Masz browara stary... Ich szukałem. I mam ich rzut beretem od domu.

Wysłałem fotki na wycenę naprawy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że da się zmniejszyć ten brzydki efekt twórczości jakiegoś niedorozwiniętego debila:
    Obrazek Obrazek
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Forge
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 13:18

Kiedyś miałem podobny problem i z doświadczenia wiem, że nie dokonają nawet wstępnej wyceny na podstawie fotek. Jeśli już odpowiedzą na maila, to z zaproszeniem na bezpośrednie oględziny. A i terminy realizacji nie są takie szybkie. Niby usługa jest typu fix, a w praktyce okazuje się że trzeba odstawić samochód na 2 dni.
No ciekawe, jak będzie w Twoim przypadku... Oby wszystko poszło ok!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 13:44

Chętnie bym tam podjechał... Jak się nie odezwą do jutra to tam skoczę. A gdzie Ty robiłeś?? Czy chciałeś robić?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Forge
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 14:02

Chciałem robić, ale ostatecznie zrezygnowałem po opisanych powyżej problemach. W Krakowie i Wrocławiu wtedy pytałem. Także drogą mailową wstępnie, ze względu na dystans. Teraz jest możliwość podjechania do firmy na terenie Katowic i to jest plus. W moim przypadku nie było wtedy jeszcze takiej alternatywy.
A sprawa dotyczyła drobnego ubytku w dolnej części drzwi. Najechałem ze sporą prędkością na jakiś kawałek metalowej rurki rzucony na drodze. Huk był taki, że myślałem że straciłem pół samochodu :) Przy najechaniu na rurkę ona podskoczyła i uderzyła w drzwi.
Uszkodzenie małe, ale pytań ze strony firm chyba ze 100, brak wstępnej wyceny mailem i deklaracji naprawy w szybkim tempie. Także ostatecznie temat odpuściłem.
Ale Ty zainteresuj się tym oddziałem S-Plus z Katowic, bo to że są na naszym terenie i w zasiegu zmienia postać rzeczy. Zobaczymy co Ci powiedzą.

c22
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 19:39

ruszok napisał(a):[..]Myślę, że zrobię to póki co sam, ale zanim do tego dojedzie to chciałbym się poradzić czy są takie firmy, które w miarę umiejętnie retuszują takie coś. Wiadomo, że to już nie zniknie, ale szkoda mi malować pół auta...
[...]

tzw. leczenie syfa pudrem. jeśli zrobisz tak jak zamierzasz, to uwierz, więcej do problemu nie podejdziesz, bo nie będzie ci się chciało.
masz tylko rysę, a nie uderzone drzwi i lakiernik zrobi to w trzy dni.
masz rysę do podkładu i podkładem teraz trzeba to uzupełnić. nie daj się namówić na "miejscowe leczenie" bo będziesz żałować.

Ryba4 napisał(a):S-plus kolego, salony w całej Polsce tzw car detailing i oni właśnie zamiast malować pol auta zajmują się punktowo konkretami, zrobią Ci cycuś glancuś :)

tylko skasują tyle, ile kosztuje malowanie elementu [obecnie lakiernicy biorą średnio 250 pln za element].
kasują nie mało, klient to płaci i po wywaleniu taaakich pieniędzy klient muuusi być zadowolony.

nie zastanawia was, skoro ten app [apepowski] system jest taki rewelacyjny, dlaczego inni jednak decydują się na tradycyjne lakierowanie?


problemem jest inna rzecz.
lakier ładnie na nowym samochodzie wygląda, tylko w związku z oszczędnościami cały samochód wymalowany jest mala ilością bazy. samochód jest miejscami nie domalowany [progi, wnęki drzwi, wnęka silnika i bagażnika] i w przypadku ponownego lakierowania [mimo właściwego doboru lakieru i odcienia] pojawiają się na nielakierowanych elementach "niedoróbki".

wtedy wychodzi prawda na jaw, jak wspaniale są lakierowane nowe samochody.
samo składanie też.
dla przykładu, prawa i lewa strona ceed'a [dolna część przednich drzwi, przedni słupek i próg]
ObrazekObrazek

ładnie spasowane - prawda? i to samo z lakierowaniem przez fabrykę, które pozostawia dużo do życzenia.


jeszcze raz apeluję, nie daj się namawiać na żadne doraźne naprawy, zrób to raz, a porządnie - nie wydasz dwa razy takich pieniędzy.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 19:44

No to co mam całe drzwi robić + cieniowanie wokoło? To nie wiem czy warto :/ To już chyba drzwi poszukam...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

hacker
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 19:52

Ruszok masz dość nowe auto. Wydaje mi się, że dobry lakiernik polakieruje jedynie drzwi i nie będzie różnicy. Sam miałem teraz nowy zderzak wsadzany i malowaną klapę bagażnika i zapewniam Cię, że nie ma widocznej gołym okiem różnicy w odcieniu :P

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 20:07

Dobra, ale to bym musiał robić w ASO. W ASO taka cena, że bym musiał z AC. A z AC to już policzą pół samochodu... Nie wiem - głowa już boli... Ale malować pół auta czy nawet całe drzwi skuli takiej rysy? Ehhh...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

maestro
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 20:41

A ja bym naprawił korzystając z usług firm tutaj wymienianych. Miałem auto po gradobicu ok 30 dołków na całym aucie - dach, maska, nadkola. Zanim skorzystalem z usług firmy S Plus odwiedziłem kilku lakierników, dzwoniłem też do ASO, wszysycy mówili, że tylko lakierowanie, inaczej nie da sie tego naprawić. Mineło dwa lata, lakier nie odpadl jak niektórzy sugerowali, zero śladu po dołkach (poza jednym... jest lekkie załamanie widoczne tylko pod pewnym kątem w pelnym słońcu, ale nikt nie potrafi tego odnaleść, bez mojego wskazania w ktorym miejscu). Dodatkowo naprawiono wgniecenie ostrą krawędzią bramy garażowej o powierzchni kilku cm2 na nadkolu z odpryśnieciem lakieru do gołej blachy. Mimo, że musiałem sam wykonać zaprawkę na powierzchni wielkości paznokcia, bo zespół który naprawiał szkodzenia po gradobicu nie byli przygotowany do prac lakierniczych, nie ma praktycznie śladu po tym uszkodzeniu. Żaluję, że nie zrobiłem zdjęć auta, przed uszkodzeniami i po. Sam niedowierzałem, że uda im się tak naprawić auto, że nie będzie śladu. Za całość zapłaciłem 500 zł, czyli znacznie mniej niż malowanie kilku elementów ze szpachlowaniem lub wymianą na nowe w ASO.
Można pooglądać w necie fotki z prac wykonywanych przez te firmy. Naprawdę nie jest to photoshop.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 20:57

Najpierw pogadam z tą firmą jak to widzą. Jeśli nie będzie to spełniać moich oczekiwań to zgłoszę szkodę z AC.

Widzę, że jesteś zadowolony, a gdzie robiłeś [miasto]?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

maestro
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 21:08

Naprawę wykonywał mi zespół mobilny S PLUS z podkarpacia http://www.s-plus.pl/salony/3,s_plus_podkarpacie.html. Przyjechali do Chełma kilka dni po gradobicu i przez około dwa tygodnie naprawiali auta. Dodam, że zrobiło tak kilka firm z całej Polski i każda z nich miała różne metody napraw. Jedni chcieli ściągać podsufitke aby naprawić dach i przekonywali mnie, że inaczej naprawdę sie nie da, na co się oczywiście nie zgodziłem. Tego samego dnia własnie panowie S PLUS w przeciągu 3 godzin naprawili uszkodzenia bez rozbierania czegokolwiek.

c22
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 21:52

ruszok - nie rób tego przez aso, tylko jedź tam, gdzie aso odstawia do lakierowania. nie wszystkie salony mają własne lakiernie. jak wycenią ci za drogo, to poszukaj jakiegoś polecanego w twojej okolicy lakiernika - aso potrafi skasować 700 pln za element [salon zarobić musi, wiadomo: gwarancja, laweta], a "pan kaziu" 200 - 250 [znam takich co kasują 130 lecz chcą, aby klient własny towar dostarczył].

ja mam odpryski na masce - w jednym miejscu pojawiła się ruda. nawet tego nie będę zgłaszać w aso [po co mi jakieś wpisy w książkę] i zniżek też nie zamierzam tracić [gotówka].


jeszcze jedno.
serwisy s-plus to tzw. firma-córka firmy app. w tych serwisach używają tylko produktów app, bo takie są etykiety.
tylko, że app nie jest producentem żadnego produktu - pojawi się coś dobrego na rynku, app przejmuję "opiekę nad tym produktem" dorzucając swoją marżę. tym samym, nie może to być tanie.

maestro
 

Re: Firma "tuszująca" rysy

26 lip 2011 22:21

c22 - jak 2 lata pytałem się osobiście przy okazji korzystania z ich usług to ceny różnorodnych napraw były znacznie tańsze niż metody "tradycyjne" stosowane przez ASO czy u zwyklego mechanika.
Oczywiście nie jestem pewny czy akurat z tą rysą sobie poradzą, tak, że nie bedzie śladu, ale ja bym sceptycznie odrazu nie był nastawiony, widziałem na własne oczy co potrafią zrobić.
Najelpiej podjechać autem i dopytać się co i jak. Raczej nie podejmą się naprawy jeśli nie będą pewni jej powodzenia.

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl