Czy ktoś jeździ benzyną 2.0???

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

16 paź 2008 20:55

Do Kielc mi nie po drodze ale doceniam info :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

16 paź 2008 21:15

filippoz napisał(a):Czy mógłbym prosić o opinie na temat przyspieszenia w warunkach wyprzedzania, np zejście z 5tego biegu na 4rty lub z 4rki na 3jke kierunkowskaz i gaz. Jak z ta dynamiką bo to mnie dość istotne. Od 4 lat nie jestem już w klubie Street Racingowym to nie uskuteczniam 0-100 wiec takie cyferki mnie mniej interesują co w katalogu można przeczytać. Chciałbym usłyszeć opinie użytkowników.


Bardzo ladnie. Reakcja na gaz jest natychmiastowa. Obroty powyzej 3 tys. a potem tylko w podloge i juz wyprzedzilismy :)

i jeszcze napisał(a):Następne pytanie - jak spisuje się skrzynia biegów z tym silnikiem? Jakies haczenie cuda wianki?


Skrzynia ok. Choc dla mnie zbyt dlugie skoki lewarka. Czasami przy szybkiej zmianie z 1 na 2 wrazenie jakby 1 "sama wypadala". Dziwnie, ale nie jest to jakis dramat. Wsteczny czesto haczy i bywa ze nie chce wchodzic. Zestopniowanie IMO w porzadku, choc dosc krotka jedynka.

oraz napisał(a):i ostanie: jaka jest wysokość obrotów przy 130/140km/h na 5 biegu?


Cos okolo 3.5-4 tys. ale nie pamietam dokladanie. Sprawdze. Halas w kazdym razie nie przeszkadza przy tej predkosci. To na pewno bym zapamietal :)

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

17 paź 2008 00:00

@ Kubeusz

Dziękuję za info, faktycznie, teraz analizując jazdy testowe przypomina mi się haczący wsteczny, miałem przyjemność wyjechać cofając z salonu (nie musiałem przesiadać się na trasie, od razu dostałem kluczyki).

Jak jeszcze napiszesz o tych obrotach po próbie oczywiście w bezpiecznym środowisku co by nie stwarzać zagrożenia na drodze to już w ogóle będę w niebo wzięty :)


Jedyny dylemat - wyposażenie ;) ma ktoś tutaj szyber albo pakiet funkcjonalny z tempomatem? Będę rezygnował ze sportowego bo szkoda kasy na masażystę i nastawianie kręgów od dziur w drogach na tych 17" :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 paź 2008 07:42

chmmmmmmmm myśle że przy 140km bedzie miał około 4 tys -jak większosć standardowych aut
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

18 paź 2008 16:59

filippoz napisał(a):Jak jeszcze napiszesz o tych obrotach po próbie oczywiście w bezpiecznym środowisku co by nie stwarzać zagrożenia na drodze to już w ogóle będę w niebo wzięty :)


3.8 tys obr/min

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

18 paź 2008 22:01

Kubeusz napisał(a):
filippoz napisał(a):Jak jeszcze napiszesz o tych obrotach po próbie oczywiście w bezpiecznym środowisku co by nie stwarzać zagrożenia na drodze to już w ogóle będę w niebo wzięty :)


3.8 tys obr/min


Uprzejmie dziękuję za podanie tak dokładnych danych.

Uspokoiłem się troszkę bo myślałem, że będzie to w okolicach 4,5-5tys a co za tym idzie spalanie wyższe, tak więc kamień z serca.

Jeszcze raz dziękuje za przekazane informacje oraz za info z jakby nie było testu drogowego.

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

19 paź 2008 12:16

filippoz napisał(a):Jeszcze raz dziękuje za przekazane informacje oraz za info z jakby nie było testu drogowego.

Na zdrowie :)

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

31 paź 2008 08:31

Ostatnie pytanie. W jakich okolicach waha się spalanie w mieście? Pamiętacie kilka ostatnich tankowań i ile wam spalił?

kilka osób pisało że ok 10,5l , wy też tak macie?

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

31 paź 2008 10:18

filippoz napisał(a):Ostatnie pytanie. W jakich okolicach waha się spalanie w mieście? Pamiętacie kilka ostatnich tankowań i ile wam spalił?

kilka osób pisało że ok 10,5l , wy też tak macie?


Nie mam pojecia...
Srednio wychodzi mi jakies 10-11.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl