Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adam
 

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

02 maja 2011 09:49

Hej,

Mam od 3 lat ubezpieczenie pakietowe w Allianz (zawarte poprzez agencję Voxen).
Zbliża się termin końca ubezpieczenia i niestety dowiedziałem się, że cena ubezpieczenia w Voxen wzrosła do ponad 2000 zł
Na poprzedni samochód miałem dosyć spore zniżki u innego ubezpieczyciela i nawet dostałem dobrą ofertę na OC/AC/NW z tego powodu będę chciał zmienić firmę.

Mam pytanie czy wypowiedzenie obecnego ubezpieczenia OC mogę złożyć w Voxen czy jakoś muszę go dostarczyć bezpośrednio do Allianz ?
Ktoś coś podobnego robił w Voxen?

Chciałbym zrobić to osobiście by dostać potwierdzenie złożenia wypowiedzenia i w przypadku Allianz to chyba musiałbym się udać do głównej siedziby, a Voxen mam dosyć blisko.

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

02 maja 2011 13:59

Ja wysłałem wypowiedzenie listem poleconym do Allianz na 3 dni robocze przed końcem wygaśnięcia polisy OC.
Skoro masz blisko to zanieś im wypowiedzenie i niech pokwitują odbiór wypowiedzenia na kopii... wypowiedzieć OC trzeba obowiązkowo.
Ostatnio edytowano 02 maja 2011 20:29 przez Artemenes, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

02 maja 2011 14:06

VOXEN jest tylko pośrednikiem sprzedającym, między innymi, pakiety dla KIA- polisy Allianz.
Moim zdaniem wypowiedzenie umowy OC, trzeba złożyć w Allianz.

Na czwarty rok, pakiet w VOXEN niestety jest nieopłacalny ale można porównywalne ubezpieczenie, kupić taniej, bez konieczności wypowiadania umowy w Allianz:
https://www.allianzdirect.pl/
Oczywiście wybór należy do Ciebie.

AUTOR WĄTKU
adam
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

02 maja 2011 17:39

No i wypowiedziałem umowę, zdecydowałem, że jednak pewniej będzie przekazać wypowiedzenie bezpośrednio do Allianz i osobiście dostać potwierdzenie wypowiedzenia.
Okazało sią, że dzisiaj są czynne oddziały Allianz i podjechałem do jednego po drodze do domu z pracy.

Co ciekawe bardzo miły Pan wyliczył mi ile bym zapłacił gdybym przyszedł do niego wcześniej bezpośrednio i wyszło 1411 zł za OC/AC/NW (mam 60 % zniżek) dla samochodu o wartości 40 tyś zł. Potwierdził, że w tym roku ubezpieczenie w Allianz poszło trochę w górę ale nie powinno ono jednak kosztować tyle co w Voxen.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

02 maja 2011 20:21

Ja zaniosłem wypowiedzenie do agenta Allianz w Olsztynie na 24 h przed końcem. Na 2 egzemplarzu mi pokwitowali przyjęcie i po krzyku. W PZU dostałem na coś tam (chyba na OC) zniżkę 15 % dla "nowego klienta". Przy 60% zniżek wyszło mi nieznacznie taniej niż w Voxen na 2 rok użytkowania pojazdu.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

02 maja 2011 22:09

closed
Ostatnio edytowano 02 gru 2012 18:59 przez Krzysztof, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
kossi
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

03 maja 2011 06:40

adam napisał(a):Hej,
Mam pytanie czy wypowiedzenie obecnego ubezpieczenia OC mogę złożyć w Voxen czy jakoś muszę go dostarczyć bezpośrednio do Allianz ?
Ktoś coś podobnego robił w Voxen?

Nie polecam wypowiadania ubezpieczenia w agencjach! Dlaczego? Już piszę...
Wprawdzie sprawa dotyczy innej agencji i innego TU, ale sporo mnie to nerwów kosztowało. Po kupnie w 2005r. skody poszedłem ubezpieczyć ją do agencji, wszystko super ładnie, wyszło najkorzystniej HDI, a starą umowę z Wartą trzeba było wypowiedzieć. Zrobiłem to na miejscu w agencji (pośrednik). I tak sobie spokojnie jeździłem ok. pół roku, aż do dnia, gdy przyszło mi wezwanie do zapłaty z Warty. Dzwoniłem wiele razy, wyjaśniałem, okazało się, że nie dotarło do nich wypowiedzenie umowy, tzn. agencja go nie dostarczyła. Stwierdziłem, że nie zapłacę choćby nie wiem co. W agencji rozłożyli ręce, nie znaleźli tego wypowiedzenia, ale za wygraną nie dawałem i stanowczo zażądałem przejrzenia przez panią segregatora pt. "Wypowiedzenia do wysłania". I w tym właśnie segregatorze znalazło się moje wypowiedzenie. Agencja zaniedbała sprawę i nie wysłała!!! Zażądałem kserokopii z datą wsteczną, tj. z dnia, gdy faktycznie wypowiadałem tą umowę. Wysłałem to do Warty, ale uzyskałem tam odpowiedź, że to na kliencie spoczywa obowiązek dostarczenia wypowiedzenia, a to, że agencja go nie wysłała, ich nie obchodzi. I tak jeszcze przyszedł mi kilka razy list z Warty z tekstem "Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty", ale za każdym razem to olewałem. W końcu któregoś dnia poszedłem do szefa tej agencji ubezpieczeniowej i mu powiedziałem, że ja kserokopie od nich mam, a jeśli Warta pozwie mnie do sądu, to ja wytoczę proces agencji.... Nie wiem czy to poskutkowało, ale od tamtego czasu żadnego wezwania więcej nie dostałem.

W związku z powyższym za każdym razem jak wypowiadam teraz umowę ubezpieczenia, to robię to bezpośrednio w oddziale TU i jedną kopię z pieczątką, podpisem i datą biorę dla siebie.

AUTOR WĄTKU
roodie
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

03 maja 2011 10:37

Zgadzam się, w Voxen przegięli, w kólki sobie lecą, wyliczyli mi kosmiczną kwotę na 4 rok. Idąc bezpośrednio do Allianz wychodzi taniej, a najtaniej poprzez neta w AllianzDirect, i z tego co powiedziano mi na infolinii nie muszę wypowiadać ubezpieczenia z Voxena bo nadal pozostaję w Allianz.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

03 maja 2011 11:58

O zwyżce w trzecim roku nie miałem pojęcia, natomiast na 4 rok jak podali mi cenę za pakiet to od razu zacząłem szukać innej oferty. Ostatecznie na 4 i 5 rok ubezpieczałem dalej w Allianz, przez allianzdirect. Jest o wiele taniej od tego co proponuje voxen dla aut powyżej 3 lat.
Tutaj również ciekawostka, po wykupieniu polisy bezpośrednio w Allianz, przyjechał do mnie ich rzeczoznawca. Porobił sporo zdjęć auta, sprawdzał czy nie ma widocznych uszkodzeń, grubość lakieru, opony, działanie alarmu, wszystkie dane samochodu, przebieg, dokumenty, faktury, czy są dwa kpl kluczy. Mówił mi, że jest to standardowa procedura stosowana przez Allianz. Widocznie przejście z polisy pakietowej na polisę zawieraną bezpośrednio w TU, jest traktowane jako nowe ubezpieczenie a każdy samochód u nich ubezpieczany musi przejść taka procedurę.
Taka sama procedura obowiązuje, jeżeli likwidowana była szkoda z AC.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

03 maja 2011 12:47

Witaj mark
A czy pytałeś u dealera KIA?
Ja zawsze tak robiłem i po analizie ofert konkurencji kupowałem ostatecznie u sprzedawcy w salonie. Zawsze było najtaniej. Listy od Voxen ignorowałem.
Za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie i trzeci rok użytkowania auta. Jeśli nie będę płacił więcej, niż w poprzednim roku, pewnie dalej będzie to Allianz.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

03 maja 2011 14:20

Witaj :) maestro
To co kupujesz u dilera to również jest z Voxen, oni mają chyba wyłączność na pakiety ubezp. dla KIA. Sprzedają również, pakiety dla Suzuki, Nissana, Mitsubishi, Fiata.
Z tego co znalazłem na ich stronie, to mają w ofercie ubezpieczenia Allianz, PZU, Generali, InterRisk, Benefia.
Jak kupujesz u dilera, to pracownik dzwoni do Voxen podaje dane samochodu, przebieg i za chwilę oddzwaniają podają kwotę za polisę oraz wysyłają elektronicznie dokumenty.
Na polisie i wniosku do polisy, nie ma nic wspomnianego o firmie Voxen (przynajmniej ja nie znalazłem) ale to przez nich idzie.
Otrzymujesz listy od Voxen, bo jesteś u zapisany jako klient z aktywną polisą.

Pozdrowienia dla całej rodziny :)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

03 maja 2011 23:25

Artemenes napisał(a):Ja wysłałem wypowiedzenie listem poleconym do Allianz na 3 dni robocze przed końcem wygaśnięcia polisy OC.

No to gratuluję mocnych nerwów, bo list może nie dojść w te 3 dni

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

04 maja 2011 06:41

Liczy się data wysłania a nie data doręczenia

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w Voxen

04 maja 2011 15:40

bociek napisał(a):Liczy się data wysłania a nie data doręczenia


niestety jeszcze nie szefie, te zmiany w ustawie jeszcze nie weszły :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl