Ubezpieczenie 2011/2012

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

xaliemorph
 

Re: Ubezpieczenie 2011

19 cze 2011 11:54

awer napisał(a):Nie reprezentuję Allianz Direct, ale od kilku lat zawieram ubezpieczenie właśnie z tą firmą.
Obecna składka (OC, AC +NW) po trzech latach, to 770 zł, wartość autka po trzech latach - 33210 zł. Spadek wartości od ceny zakupu(44500) dosyć spory.


Co do Allianz Direct. Spójrz do OWU bo wylicza wartość odszkodowania nie uwzględniając ceny oryginalnych części i kosztów roboczogodziny w ASO. Ergo ubezpieczenie uniemowżliwia Tobie kontynyuowaie gwarancji. Niestety. Zresztą nawet OWU dla normalnego Allianz brzmi tak samo. Więc gdy nie macie jakiegoś aneksu etc. to ... eh szkoda gadać o działających na polskim rynku ubezpieczycielach.

maestro
 

Re: Ubezpieczenie 2011

19 cze 2011 16:01

xaliemorph napisał(a):Co do Allianz Direct. Spójrz do OWU bo wylicza wartość odszkodowania nie uwzględniając ceny oryginalnych części i kosztów roboczogodziny w ASO.

Czyli, zakładając, że mam stłuczkę, oddaję do ASO, ASO naprawia, gdy dochodzi do rozliczeń allianz płaci tylko za część kosztów, nie patrząc co jest na fakturach od ASO ???
Jakość nie chce mi się wierzyć, aczkolwiek może za krótko żyję.

Artemenes
 

Re: Ubezpieczenie 2011

19 cze 2011 17:45

Dokładnie tak :( ale w ten sposób directy mają najtańsze ubezpieczenia. Ale jak ktoś chce mieć " jakieś " ubezpieczenie i wierzy w swoją " dobrą gwiazdę " to można sie u nich ubezpieczać. Ja wolę dołożyć trochę i mieć nadzieję na normalne odszkodowanie " jakby co " naprawiając w ASO bez dopłaty z własnej kieszeni, a już nie mówiąc o stracie kasy w przypadku kradzieży.
Dobrą ofertę dostałem od Inter Risk, ale jak poczytałem opinie o ich świadczeniach, to mi szybko przeszła z nimi znajomość.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ubezpieczenie 2011

19 cze 2011 20:19

xaliemorph napisał(a):Co do Allianz Direct. Spójrz do OWU bo wylicza wartość odszkodowania nie uwzględniając ceny oryginalnych części i kosztów roboczogodziny w ASO. Ergo ubezpieczenie uniemowżliwia Tobie kontynyuowaie gwarancji. Niestety. Zresztą nawet OWU dla normalnego Allianz brzmi tak samo. Więc gdy nie macie jakiegoś aneksu etc. to ... eh szkoda gadać o działających na polskim rynku ubezpieczycielach.


Nie jest tak jak piszesz, w przypadku naprawy w ASO zwracane są wszystkie koszty, uwzględniające oryginalne części oraz robociznę ASO w 100 %.
Ponadto jaki cudem ubezpieczenie uniemożliwia kontynuowanie gwarancji na samochód.
Jak się coś takiego pisze to trzeba jednak wcześniej dobrze te OWU poczytać.
Miałem szkodę likwidowaną z AC podczas ubezpieczenia tzw. pakietowego, kupowanego w salonie KIA jak i później z ubezpieczenia zawieranego przez Allianz Direct. W obydwu przypadkach wypłata odszkodowania była w takiej samej wysokości, jak faktura z ASO po naprawie.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ubezpieczenie 2011

19 cze 2011 20:25

Artemenes napisał(a):Dokładnie tak :( ale w ten sposób directy mają najtańsze ubezpieczenia. Ale jak ktoś chce mieć " jakieś " ubezpieczenie i wierzy w swoją " dobrą gwiazdę " to można sie u nich ubezpieczać. Ja wolę dołożyć trochę i mieć nadzieję na normalne odszkodowanie " jakby co " naprawiając w ASO bez dopłaty z własnej kieszeni, a już nie mówiąc o stracie kasy w przypadku kradzieży.
Dobrą ofertę dostałem od Inter Risk, ale jak poczytałem opinie o ich świadczeniach, to mi szybko przeszła z nimi znajomość.


Z InterRisk to nie chcę mieć do czynienia nawet jakby mi polisę dawali za darmo. Dołożyć "trochę" problemów ubezpieczonemu, to bardzo dobrze potrafią w tej firmie.

Avatar użytkownika
chris_1972
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2009 07:39

Re: Ubezpieczenie 2011

22 cze 2011 12:27

Trzeci rok ubezpieczenia - kontynuacja w Allianz (przez dwa lata pakiet "dilerski" kupiony w salonie). Obecnie polisa OC+AC+NNW w Allianz Direct. Polisa od razu dostępna do wydruku na koncie w Allianz (płatność kartą). Rożnica w cenie między ubezpieczeniem w Allianz (skalkulowanym przez agenta) a kupionym samodzielnie przez www - ok. 1000 PLN.

Z wypłatą odszkodowania wg faktury wystawionej przez ASO (w ubiegłym roku była szkoda likwidowana z AC) nie było najmniejszego problemu - tak więc nie do końca rozumiem o co chodzi z nieuwzględnianiem przez Allianz kalkulacji oryginalnych części i robocizny z ASO
CEED SW 1.6 DOHC Optimum +

AUTOR WĄTKU
rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Ubezpieczenie 2011

22 cze 2011 20:14

Różnica jest między Allianz -pakietem dla samochodów KIA, a Allianz Direct.Te 1000zł różnicy nie jest przypadkowe.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ubezpieczenie 2011

22 cze 2011 20:20

rawemon napisał(a):Te 1000zł różnicy nie jest przypadkowe.


Otóż to. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :pałka
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

22 cze 2011 22:02

ok - a kto z was, kto korzystał z direct, jest święcie przekonany, że w razie potrzeby uzyska odszkodowanie w takiej samej wysokości jak w przypadku ubezpieczenia podpisanego w obecności ajenta?
pytanie do tych, co skorzystali z direct - macie to na umowie?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 08:03

No tu napisał chris_1972
chris_1972 napisał(a):Trzeci rok ubezpieczenia - kontynuacja w Allianz (przez dwa lata pakiet "dilerski" kupiony w salonie). Obecnie polisa OC+AC+NNW w Allianz Direct. Polisa od razu dostępna do wydruku na koncie w Allianz (płatność kartą). Rożnica w cenie między ubezpieczeniem w Allianz (skalkulowanym przez agenta) a kupionym samodzielnie przez www - ok. 1000 PLN.

Z wypłatą odszkodowania wg faktury wystawionej przez ASO (w ubiegłym roku była szkoda likwidowana z AC) nie było najmniejszego problemu - tak więc nie do końca rozumiem o co chodzi z nieuwzględnianiem przez Allianz kalkulacji oryginalnych części i robocizny z ASO


:good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 08:55

witia_2005, dzięki, czytałem, lecz jak dla mnie brakuje dat - opisana szkoda i bezproblemowa wypłata odszkodowania mówi tylko o ubiegłym roku i mogla dotyczyć polisy z pakietu dealer'skiego.

gdybym mógł prosić chris_1972, rozwiej moje wątpliwości.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 09:32

c22 napisał(a):ok - a kto z was, kto korzystał z direct, jest święcie przekonany, że w razie potrzeby uzyska odszkodowanie w takiej samej wysokości jak w przypadku ubezpieczenia podpisanego w obecności ajenta?
pytanie do tych, co skorzystali z direct - macie to na umowie?


Nie ma żadnej różnicy, obowiązują te same OWU przy polisach kupowanych u ajenta i przez direct. Natomiast są różnice w OWU autocasco, przy pakietach kupowanych w salonach samochodowych.
Pisałem już wcześniej, że miałem szkody likwidowane z autocasco ubezpieczenia pakietowego oraz zawieranego przez direct. Obydwie szkody były naprawiane w ASO i nie było problemu z wypłatą odszkodowania.
Polisy zawierane u ajenta/przedstawiciela są droższe od zawieranych przez direct. Jedynym minusem polis kupowanych przez direct jest brak możliwości, dokupienia dodatkowego ubezpieczenia szyb oraz utrzymania wartości pojazdu przez cały okres ubezpieczenia. Takie dodatki można dokupić tylko podczas zawierania umowy AC i tylko u ajenta lub w oddziale.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 09:44

rawemon napisał(a):Różnica jest między Allianz -pakietem dla samochodów KIA, a Allianz Direct.Te 1000zł różnicy nie jest przypadkowe.


Tu się zgadzam, są różnice przede wszystkim cenowe. Jak ktoś ma spore zniżki na OC/AC to ubezpieczenia pakietowe na 1-3 rok eksploatacji, mogą być droższe od zawieranych przez direct. Trzeba to sprawdzać indywidualnie, ważna jest wysokość zniżek, wiek właściciela, wiek samochodu. Całkowicie nie opłaca się wykupywać ubezpieczenia pakietowego Allianz na 4 rok eksploatacji, ponieważ będą one sporo droższe (nawet o 60 % ) od zawieranych przez direct.

Avatar użytkownika
chris_1972
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 05 lip 2009 07:39

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 17:57

c22 napisał(a):gdybym mógł prosić chris_1972, rozwiej moje wątpliwości.


Wypłata odszkodowania dotyczyła okresu kiedy byłem ubezpieczony w Allianz wg "pakietu dilerskiego", jednak w roku bieżącym, gdy ubezpieczałem się przez direct zwróciłem uwagę na ogólne warunki ubezpieczenia w ofercie przygotowanej przez agenta i na stronie www - są identyczne (ta sama uchwała Zarządu TUiR Allianz Polska 92/2010). Moim skromnym zdaniem oba ubezpieczenia podlegają tym samym przepisom. Faktycznie przez direct nie ma możliwości dokupienia ubezpieczenia szyb.
CEED SW 1.6 DOHC Optimum +

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 18:22

chris_1972 napisał(a): kiedy byłem ubezpieczony w Allianz wg "pakietu dilerskiego"


Tylko by się nie okazało, że kto inny je interpretował. Direct posiada wadę formalną jak ktoś posiada kredyt na samochód a kredytobiorca oprócz ksero kopii oczekuje wypełnienia jeszcze oświadczenia z pieczątką firmy ubezpieczeniowej. Zabawa a wysyłanie oświadczenia z jednego końca Polski na drugi nie wróży pozytywnego załatwienia prostej sprawy. Coś wiem w tym temacie :fiu
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Ubezpieczenie 2011

23 cze 2011 20:34

witia_2005 napisał(a):
chris_1972 napisał(a): kiedy byłem ubezpieczony w Allianz wg "pakietu dilerskiego"


Tylko by się nie okazało, że kto inny je interpretował. Direct posiada wadę formalną jak ktoś posiada kredyt na samochód a kredytobiorca oprócz ksero kopii oczekuje wypełnienia jeszcze oświadczenia z pieczątką firmy ubezpieczeniowej. Zabawa a wysyłanie oświadczenia z jednego końca Polski na drugi nie wróży pozytywnego załatwienia prostej sprawy. Coś wiem w tym temacie :fiu


Pieczątkę przystawią w najbliższym oddziale i po problemie.
Moim skromnym zdaniem - jak to samo jest taniej, to po co przepłacać? Szczególnie jeżeli, ubezpieczenie pakietowe jak i zawierane przez direct lub u ajenta niewiele się różnią, chodzi o OWU.
Oczywiście to jest indywidualna decyzja.
Najważniejsze aby podczas podejmowania decyzji nie kierować się "ktoś tam coś mówił" lub innymi uprzedzeniami, tylko dokładnie przeczytać (ze zrozumieniem) OWU ubezpieczenia.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ubezpieczenie 2011

24 cze 2011 06:36

mark napisał(a):Pieczątkę przystawią w najbliższym oddziale i po problemie.
Moim skromnym zdaniem - jak to samo jest taniej, to po co przepłacać? Szczególnie jeżeli, ubezpieczenie pakietowe jak i zawierane przez direct lub u ajenta niewiele się różnią, chodzi o OWU.


No to mamy odmienne zdania. Allianz a Allianz Direct to dwie firmy. Więc pieczątki nie da się przybić w najbliższym oddziale. No chyba że z ziemniaka lub mieszkaniec stolicy pojedzie sobie do siedziby :ha Pytałem więc wiem. Z regóły chodzi o to "niewiele". Nie mniej jednak to jest każdego sprawa.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

maestro
 

Re: Ubezpieczenie 2011

24 cze 2011 08:44

Byłem w oddziale allianz próbowałem wykupić ubezpieczenie, miła Pani policzyła mi ile zapłacę, spytałem czy może być taniej, odpowiedziała że może i poprzez allianz direct wyszło ok 150 zł taniej.
W zasadzie w oddziale ubezpieczyłem w allianz direct, tylko opłatę musiałem dokonać przelewem w banku. To taka uwaga w kontekście tego, że komuś wyszła róźnica 1000 zł. Zaznaczam, że byłem w oddziale allianz, a nie u pośredników, którzy też muszą jeszcze zapewne zarobić.
To czy są to oddzielne firmy to kwestia dyskusyjna. To jest tylko inna spólka, powiedzmy spółka "córka" grupy ubezpieczeniowej o nazwie Allianz, której zadaniem jest realizacja sprzedaży ubezpieczeń drogą online i nic wiecej. Obsługę klienta w przypadku wystąpienia szkód dokonuje Allianz Polska. Wszelkie warunki ubezpieczenia są takie same i zatwierdza ten sam zarząd Allianz Polska.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Ubezpieczenie 2011

24 cze 2011 08:57

maestro napisał(a):Obsługę klienta w przypadku wystąpienia szkód dokonuje Allianz Polska.


Wszystko gra, lecz zgłoszenie szkody jak i realizacja odszkodowania odbywa się po przez infolinię lub pisemnie. A moim zdaniem inaczej sie rozmawia w siedzibie ubezpieczyciela. Jeszcze 2 lata temu ubezpieczenie po przez direct kosztowało mnie tyle samo co w salonie. Ot taka ciekawostka. A teraz jak liczyłem to w direct miałem 1800 zł a w salnie czy u agenta 2300.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

maestro
 

Re: Ubezpieczenie 2011

24 cze 2011 09:28

witia_2005 napisał(a):Wszystko gra, lecz zgłoszenie szkody jak i realizacja odszkodowania odbywa się po przez infolinię lub pisemnie.


Tak samo jak i przy ubezpieczeniu zwykłym allianz. Obowiązuje ta sama forma zgłoszęń poprzez infolinie lub co centrum likwidacji szkód, których w Polsce jest chyba tylko cztery.

witia_2005 napisał(a):Jeszcze 2 lata temu ubezpieczenie po przez direct kosztowało mnie tyle samo co w salonie. Ot taka ciekawostka. A teraz jak liczyłem to w direct miałem 1800 zł a w salnie czy u agenta 2300.

Zgadza się, w moim przypadku było podobnie, w salonie też mi policzono zdecydowanie wiecej cos około 1600 zł, w oddziale mialem jeszcze mniej, a najmniej w direct allianz coś około 1300 zł - dokładnie nie pamiętam.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl