Ubezpieczenie 2011/2012

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

roodie
 

Re: Ubezpieczenie 2011

13 kwi 2011 17:13

rawemon napisał(a):Roodie, napisałeś "poszedłem do Allianz Direct".

Ojj, sorki... oczywiście, że poszedłem na stronę internetową, nigdzie nie człapałem, wszystko załatwiłem on-line ;)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ubezpieczenie 2011

13 kwi 2011 21:49

A ja mam dość skomplikowaną sytuację z autami... I chciałbym się dowiedzieć ile mam tak na prawdę zniżek. Tak wszystko uczciwie licząc. Można to gdzieś sprawdzić tak, żeby informacja była pewna na 100%??
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

13 kwi 2011 22:02

występujesz do każdego ubezpieczyciela, u którego miałeś zawartą polisę, o zaświadczenie na temat przebiegu ubezpieczenia.
w zależności od towarzystwa występujesz drogą e-mail, faxem lub telefonicznie.
musisz podać swoje dane i najlepiej nr rejestracyjny samochodu, którego dotyczyło ubezpieczenie,

ja wysłałem pisma o treści:
"zwracam się z uprzejmą prośbą o zaświadczenia na temat przebiegu ubezpieczenia dla niżej wymienionych pojazdów [marka] nr rej.............."

chyba w pzu trzeba było wypełnić odpowiednie formularze z ich strony - każdy ma własne procedury, a o nich dowiesz się na infolinii ubezpieczyciela.

jeśli zależy ci na czasie, to warto poprosić, aby zaświadczenie przysłali ci na e-mail.
ja w trzy dni załatwiłem w pięciu towarzystwach z ostatnich 10 lat.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ubezpieczenie 2011

13 kwi 2011 23:01

Ok. Dzięki. Myślałem, że da się to sprawniej załatwić, ale nie ma tragedii.
Problem jest w różnym naliczaniu zniżek przez firmy. Raz miałem, że za pierwszy rok AC w danej firmie jest 5% a potem już 10%, a raz od razu 10%.
Rozumiem, że OC liczy mi się całkowicie w latach jak miałem samochód. Czyli powiedzmy miałem samochód rok i 11 miesięcy to mam pełne 2 lata OC nie?
AC niestety miałem zakańczane przed czasem czyli zamiast 2 mam rok w takim wypadku. Dobrze to liczę?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

14 kwi 2011 08:23

wydaje mi się, że to co piszesz ma sens i analizowałbym identycznie, lecz jak zaznaczyłeś, każda ubezpieczalnia będzie liczyć inaczej.

wspominałem już, że allianz, jeśli mamy ubezpieczenie ac tzw. "nie pakietowe", to każda szkoda zabiera nam 20% - w przypadku pakietu ściągane jest 10% - wiem to z autopsji. kobieta prowadząca ubezpieczenia w miejscowości gdzie mieszkam, nie mogła dać pakietu, nie wiedziała nic na jego temat i nie wiedziała, ze szkody zabierają 10%, a nie 20%.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ubezpieczenie 2011

14 kwi 2011 10:39

Mam o tyle prościej, że zero szkód póki co na OC i AC i niech tak zostanie :) Dobra powysyłam pisma. To są 2 ubezpieczalnie, a mnie się super nie spieszy. Dziękuję za pomoc
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

kossi
 

Re: Ubezpieczenie 2011

17 kwi 2011 20:12

W temacie ubezpieczenia: ja wykupiłem InterRISK w full wypasie za 1960zł (OC - 40% zniżki, AC - 0% zniżki, NW, Assistance rozszerzony, szyby, zero wkładu własnego etc.). Wcześniej nawet o firmie nie słyszałem, ale zaryzykowałem i dziś już coś o nich mogę powiedzieć, przynajmniej jeśli chodzi o Assistance :)

Mianowicie zachodzę na parking, wciskam przycisk na pilocie a tu echo, światła nie mrugnęły, drzwi zamknięte... troszkę mnie ścieło. Myślę sobie "bateria w pilocie", ale dioda mruga, więc otwieram drzwi bez pilota, otwieram, a tu syrena wyje - porażka. Wkładam kluczy do stacyjki, przekręcam, a tu nic. Sięgam więc do portfela i dzwonię na Assistance, a tam miła pani pyta mnie o numer polisy, więc jej kolejno podaje z nerwów: numer kartonika odczytany z karty Assistance i słyszę "nie mam pana w bazie", więc podaję numer z karteczki z informacją o polisie i znowu "nie mam pana w bazie". W końcu doczytałem pod spodem informację "Do polisy nr.... " i w końcu jest - zaraz przekażę pana sprawę do pomocy drogowej. Po ok. 10 minutach miałem tel. od mechanika "Starter". W sumie od pierwszego tel. do InterRISK do momentu uruchomienia auta minęło ok. 55 minut, a było to w niedzielę ok. 18. Okazało się, że rozładowany był akumulator, gość ze "Startera" podładował go kablem kilka minut, uruchomił auto i kazał pojeździć z 0,5h.

Tak więc polecam InterRISK. Mam nadzieję, że więcej nie będę musiał korzystać, ale wrażenie zrobili na mnie dobre. W innych firmach pełen pakiet wyceniali mi na 2500-3200zł przy moich obecnych zniżkach.

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

17 kwi 2011 20:20

tylko, że w opisanym przypadku wystarczyłoby assistance producenta - po to jest.

masz ac w interrisk - obyś nie musiał korzystać z niego - wpisz w google "interrisk opinie".
dojdzie do sytuacji, że oc będziemy wykupywać w podobnych ubezpieczalniach, a ac w solidnych.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Ubezpieczenie 2011

17 kwi 2011 20:26

kossi napisał(a):Tak więc polecam InterRISK. Mam nadzieję, że więcej nie będę musiał korzystać, ale wrażenie zrobili na mnie dobre

Oby ...bo opinie mają (żeby nie zabrzmiało źle) - różne :szok
upsss c22 mnie wyprzedził :/
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

kossi
 

Re: Ubezpieczenie 2011

17 kwi 2011 21:38

c22 napisał(a):masz ac w interrisk - obyś nie musiał korzystać z niego - wpisz w google "interrisk opinie".

Owszem, ale w jak wpiszesz "pzu opinie", "axa opinie", "warta opinie" itd. itp. to będzie można poczytać dokładnie to samo. Każda ubezpieczalnia działa tak, że chętnie biorą pieniądze, ale przy wypłacie już tak pięknie nie jest. Miałem już przejścia z Wartą i PZU, bo sprawcy kolizji, z którymi miałem "przyjemność" zmierzyć się na drodze, mieli tam OC. Łatwo nie było i też mógłbym nasmarować im w sieci negatywną opinię. Prawda jest taka, że zadowoleni nie wchodzą na fora, żeby podzielić się pozytywnymi przejściami z TU. 90% piszących tam to niezadowoleni klienci. Nie twierdzę, że mam najlepsze na rynku ubezpieczenie, ale żadne nie jest idealne.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ubezpieczenie 2011

19 kwi 2011 10:11

powiedzcie mi jak jest liczone ubezpieczenie jeśli współwłaścicielem jest bank (kredyt)? Bo w leasingach jest stała stawka ubezp i niezależna od użytkownika,a w przypadku kredytu?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

19 kwi 2011 11:57

Ryba4 napisał(a):powiedzcie mi jak jest liczone ubezpieczenie jeśli współwłaścicielem jest bank (kredyt)?

w czasach, gdy bank był wpisywany w dowód rejestracyjny, jego własność była w 49% - obecnie jest przewłaszczenie.
w obu przypadkach zniżki idą takie, jakie ma właściciel/kupujący - szary człowiek, nie bank.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ubezpieczenie 2011

19 kwi 2011 18:57

mam bank w dowodzie i jakąś umowę przewłaszczenia...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

19 kwi 2011 19:11

na pierwszej stronie masz wpisany bank? :o

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ubezpieczenie 2011

19 kwi 2011 22:26

Nie, tam ma siebie. Ma wbitego współwłaściciela (bank) w środku :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

c22
 

Re: Ubezpieczenie 2011

20 kwi 2011 06:52

wydaje mi się, każdy bank będzie się rządził swoimi prawami i stosował różnego rodzaju zabezpieczenia.
najczęściej wystarczy tylko umowa przewłaszczenia.
kiedy? na to odpowie tylko przedstawiciel banku.
kiedy zastosuje inne zabezpieczenie, tak jak w powyższym przypadku w formie wpisu w dowód rejestracyjny?
to też będzie wiedział tylko przedstawiciel banku. czasami w przypadku gdy bank ma jakieś wątpliwości wobec kredytobiorcy, może w historii kredytowej gdzieś się doszukał, że spóźnił się z jedną ratą innego kredytu, winnym banku.

mam dwie ręce i 10 palców - jeden palec [najmniejszy] dam sobie obciąć, jak okaże się, że kilku z was przyzna się do kredytu samochodowego i okaże się, że bank - ten sam - zastosował różne zabezpieczenia. jeden ma tylko umowę przewłaszczenia, a drugi dodatkowo bank jako współwłaściciela.

pamiętam czasy, że kredytobiorca podpisywał jeszcze weksel in blaco.

wracając do tematu.
w przypadku, gdy bank jest jako współwłaściciel [druga strona dowodu rej.] masz normalne zniżki [jeśli je masz] i wypracowujesz sobie kolejne.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ubezpieczenie 2011

20 kwi 2011 07:21

ruszok napisał(a):Nie, tam ma siebie. Ma wbitego współwłaściciela (bank) w środku


dokładnie tak

c22 napisał(a):w przypadku, gdy bank jest jako współwłaściciel [druga strona dowodu rej.] masz normalne zniżki [jeśli je masz] i wypracowujesz sobie kolejne.


no to chyba lipa bo nie mam żadnych? :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ubezpieczenie 2011

20 kwi 2011 10:53

Bank stosuje różne zabezpieczenia przede wszystkim ze względu na historię kredytową, ale i co ważne: kwotę wpłaty własnej. Na tej podstawie oceniają ryzyko. Najczęściej jeśli masz poniżej 45-50% wpłaty własnej to się wbiją w dowód. Chyba, że masz jakieś problemy w historii kredytowej to ten próg rośnie.

A co do ubezpieczenia to obowiązują zniżki Twoje nie banku.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ubezpieczenie 2011

20 kwi 2011 11:11

ruszok napisał(a):Bank stosuje różne zabezpieczenia przede wszystkim ze względu na historię kredytową, ale i co ważne: kwotę wpłaty własnej. Na tej podstawie oceniają ryzyko. Najczęściej jeśli masz poniżej 45-50% wpłaty własnej to się wbiją w dowód. Chyba, że masz jakieś problemy w historii kredytowej to ten próg rośnie.


szeryfie ale to wszystko to ja wiem :) Z tym żadnego problemu nie było, chodziło mi tylko i wyłącznie o uzyskanie takiej odpowiedzi jak w drugiej części Twojego posta, dzięki! Chociaż radosna to ona nie jest :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Ubezpieczenie 2011

08 maja 2011 09:04

A ja mam dylemat, czy brać opcje „Auto szyba” w PZU.
Po pierwsze PZU ma podpisana umowę i można wymienić w Jan Glass, czy jakoś tak.
Szyby nie są oryginalne ze znaczkiem KIA i jak się to ma do gwarancji w naszych autach.
Korzystał już może ktoś z takiej opcji i jak w serwisie na to patrzą.
Jak się dowiadywałem po serwisach to, co serwis swoja opinia.
W Jan Glass odpowiedz, że żadnej gwarancji producenta auta się nie traci, a co do szyby to oni staja się gwarantem.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl