Ubezpieczenie 2011/2012

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

paradise-lost
 

Re: Ubezpieczenie 2011/2012

02 lut 2015 21:26

Mi agent wyliczył 1185 pln za OC+AC+NNW (15 000 dla kierowcy i pasażera). OC z ochroną zniżek, AC z wariantem "od wszystkich ryzyk" (pełna ochrona), wariant ustalania kosztów -serwisowy (na oryginalnych serwisowych częściach), PZU Auto Szyba na 2000 pln, PZU pomoc w drodze wariant komfort. za super dopłata 59 pln. Zniżkę w OC mam 60%, na AC PZU dało mi na początek 40%. Dobra oferta?

andRyou
 

Re: Ubezpieczenie 2011/2012

03 lut 2015 13:44

Zastanów się nad sensownością ubezpieczenia szyb - może zamiast niego lepiej dorzucić np. PZU Auto Non Stop?

Ubezpieczenie szyb od stłuczenia

To jest dosyć dyskusyjne ubezpieczenie i wymaga przeprowadzenia samodzielnej analizy. Jego koszty roczne wahają się od 69 zł do 150 zł i ubezpieczyciel gwarantuje w ramach niego naprawę szyby lub wstawienie nowego zamiennika.

Czy warto mieć takie ubezpieczenie? To zależy od auta, a dokładniej od tego, ile kosztuje szyba do niego i czy dostępne są zamienniki oryginalnych szyb. Jeśli nie ma zamienników, to ubezpieczyciel – zazwyczaj po negocjacjach ;-) – pokryje koszt oryginalnej szyby (bo nie ma innego wyjścia).

To co istotne to likwidując szkodę z tego ryzyka ubezpieczeniowego, nie traci się zniżek w AC. Za to w ramach ubezpieczenia AC można wstawić oryginalne szyby.


Cytat z tego artykułu - polecam tez przeczytać komentarze dotyczące ubezpieczenia szyb.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl