Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kijankaKozy
 

Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 10:25

Od 28 grudnia mam swoje pierwsze "nowe" autko z salonu....Kia Ceed Cw kombi z silnikiem 1,4 90 kM wersja M+.
Autko jeździ genialnie i za te pieniążki nikt nie znajdzie autka z tak długa gwarancją i z takim wyposażeniem...szczególnie chodzi mi o bezpieczeństwo (mam małego 5 letniego bomla i następne w drodze...:)) Mam tylko narazie obawy jeśli chodzi o spalanie..i chętnei podzieliłbym się z kimś na ten temat wiedzą.
Ja wg zaleceń producenta jeżdżę w zakresie obrotów max do 3,5 tyś czasem do 4 i staram się nie przekraczać 100 km/h :)
Na początku autko było strasznie mułowate i zbierało się jak mół do wyscigów F1 i spalało przez pierwsze 200km jakieś 10,5-12 l/100 km
Po przejechaniu tych 200km autko dostało jakiegoś lekkiego kopa i średnie spalanie spadło do poziomu 8,8 l/100 km.
Autko ma przejechane około 330 km i spalanie spada....podobno producent zaleca przejechanie autkiem około 1000 km by spalanie się unormowało...
Ciekawy jestem waszych opinii i doświadczeń na temat spalania autka na tzw dotarciu...przecież autko jest docierane już na hamowni w fabryce...tu raczej chodzi o tzw docierkę silniki i podobno jak mi mówili w serwisie KIA jest blokada na kompie, która uniemożliwia na poczatku jazdy (do 1000km) jazdy na wyższych obrotach itp. w celu nie zajechania silnika :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i posiadaczy Kia Ceed. Aha mój ma kolor biały i jest prześliczny z tym nowym pyszczkiem (model 2011)

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 10:36

po prostu nauczyłeś się .... moim zdaniem ...

podobno, podobno .... silniki są dotarte fabrycznie, wszystkie te 1000km, odblokowywanie, itp to gusła
imo docieranie silnika to także umiejętna nie nachalna jazda także na wysokich obrotach .... jazda tylko na niskich to moim zdaniem mit

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 17:52

Bla bla bla bla bla. To ciekawe dlaczego osoby siedzące bezpośrednio z branży mówią inaczej? Dlaczego w instrukcji jest zalecenie, żeby pierwszy tysiąc jeździć nie przekraczając 1000rpm? Tak dla zabawy? Tak, żeby zapisać jedną stronę więcej? Musisz jeździć moim zdaniem zupełnie niedelikatnie jeśli Twoje spalanie na dotarciu wynosi ponad 10. Ja u siebie w 1.6 dohc miałem 6 na trasie i 8 w mieście. Więc?

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 18:27

a nie produkował Ci paliwa przypadkiem....

ostrożną jazdę do 1000 zalecają tak poprostu dla prewencji ....

jeszcze nie czytałeś ile to głupot wygadują w ASO ?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 19:31

Rób jak tam sobie chcesz. Potem się słyszy, że coś pierdolnęło w aucie, że olej zniknął, że stracił moc i na 5 jedzie do tyłu. Ja się jednak do tego stosowałem przez pierwszy 1000, a potem trochę dynamiczniej i dzięki temu jak na razie wszystko jest ok.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 20:58

hacker napisał(a): jeździć nie przekraczając 1000rpm?


Żartujesz :? :szok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 21:10

Yyy mój błąd. Tam miało być 3000rpm^^

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 21:57

Bo już myślałem że czegoś nie doczytałem w instrukcji (poza okładką) :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 22:23

kijankaKozy napisał(a):Autko ma przejechane około 330 km

Jeśli się nie pomyliłeś z tym przebiegiem to przez ponad miesiąc nie wyjechałeś nawet jednego pełnego baku paliwa a już przejmujesz się spalaniem?

.
kijankaKozy napisał(a):Na początku autko było strasznie mułowate i zbierało się jak mół do wyscigów F1 i spalało przez pierwsze 200km jakieś 10,5-12 l/100 km
Po przejechaniu tych 200km autko dostało jakiegoś lekkiego kopa i średnie spalanie spadło do poziomu 8,8 l/100 km.
Autko ma przejechane około 330 km i spalanie spada

I wszystko jest w porządku.Tak działa wskażnik średniego spalania.Zawsze po zatankowaniu i resecie wskazania startują z wysokiego poziomu by wraz z upływem kilometrów systematycznie spadać.Zawsze będą to także wartości przybliżone a realne zużycie musisz obliczać sobie sam.
Jesteś tu nowy i najlepiej byłoby gdybyś zaczął od poczytania wcześniejszyćh wpisów na forum bo jest to gotowe żródło wiedzy na wiele tematów związanych z naszymi samochodami.

PS.Witamy w klubie.Najlepiej zacznij od przywitania się w odpowiednim wątku i uzupełnienia podpisów abyśmy na pierwszy rzut oka widzieli skąd jestes i jaką wersją ceeda jeżdzisz :smile:

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Spalanie 1,4 90kM benzyna 16v kombi

07 lut 2011 22:45

Sorry stary : ) ( kijankaKozy ) ...ale przy podanym przebiegu nie jesteś w stanie ocenić prawdopodobnego spalania. Nawet średnia kompa nie ustawi się odpowiednio. Ciesz się ceed'em i rozkoszuj jazdą. O tzw. spalaniu pomyśl przy 3000 km jak pojeździsz w różnych warunkach.Teraz ZIMĄ zużycie paliwa w przedziale 10 - 12 litrów nie powinno zaskakiwać, bo raczej widać ze jeździsz krótkie odcinki. . Spoko kolego - musisz poznać samochód, jego apetyt na paliwo i różne mozliwości. To wszystko przed Tobą.
A teraz życzę bezawaryjnej jazdy i szerokich dróg drinkss

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl