dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
c22
 

dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

13 sty 2011 13:42

właśnie stoję przed dylematem czy wykupić to dodatkowe ubezpieczenie.
zastanawiam się, bo z tego co się zorientowałem, jest to tzw. "koło zamachowe" nabijające kiesę zarówno ubezpieczalni, jak i firmie montującej.

skupiając się na naszym potentacie ubezpieczeniowym, dowiedziałem się, że w samochodzie mogę ubezpieczyć szybę czołową od kwoty min. 2.ooo złotych.
ucieszyła mnie ta informacja. cieszyłem się dwa dni - za kilkadziesiąt złotych mam spokój, jeśli chodzi o zniżki z tytułu autocasco.
okazało się, że aby skorzystać z ubezpieczenia, muszę skorzystać z usług konkretnej firmy zakładającej szyby.
firmy, gdzie gdybym podjechał indywidualnie, to za wymianę szyby wraz z montażem zapłacę ok. 8oo złotych.
i teraz ciekawostka: czy skorzystam z ubezpieczenia, czy zapłacę z własnej kieszeni, firma ta nie założy szyby, jaką mamy w oryginale. to tyle jeśli chodzi o "pzu" i układ z firmą "autoglass jaan".
zadzwoniłem do innej firmy i pytam się o zamiennik do ceed'a - jaki koszt?
w odpowiedzi słyszałem, że ok. 45o złotych z montażem.
to za zamiennik.
dzwoniąc dalej, znalazłem firmę, która ma w swojej ofercie szyby saint-gobain. szyba z montażem 73o złotych!!!!

jak mawiają: jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
tak też jest w tym przypadku.
wymyśli produkt [ubezpieczenie szyby] za niewielkie pieniądze, a klient dopiero w momencie skorzystania z ubezpieczenia, dowiaduje się, że nie otrzyma oryginału lecz zamiennik. zamiennik, którego cena jest sztucznie podniesiona - mogę się tylko domyślać - na potrzeby łatwego zysku do podziału miedzy ubezpieczycielem, a firmą usługowo-handlową.
a co ma powiedzieć ubezpieczony? na końcu machnie ręką i stwierdzi, że za kilkadziesiąt złotych ma nową szybę. tylko co powie kupującemu, gdy będzie chciał sprzedać samochód? czy przyjmie tłumaczenia sprzedającego?

sprawdzając podobne oferty stwierdziłem, że "warta" ma również podpisana umowę z "autoglass jaan". a ci montują szyby własnej produkcji.

jeśli oryginał [nie wiem czy na szybie są znaczki "kia", bo musiałbym wyjść z biura] będzie mnie kosztował wspomniane 73o złotych to ja chromolę takie ubezpieczenie, bo nie wiem na kogo trafię przy sprzedaży samochodu.

pytanie:
jaki ubezpieczyciel wypłaca gotówkę do ręki z ramienia ubezpieczenia "autoszyba", lub ma podpisaną umowę z firmą montującą produkty "saint-gobain"?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

13 sty 2011 14:14

c22 napisał(a):okazało się, że aby skorzystać z ubezpieczenia, muszę skorzystać z usług konkretnej firmy zakładającej szyby.
firmy, gdzie gdybym podjechał indywidualnie, to za wymianę szyby wraz z montażem zapłacę ok. 8oo złotych.
i teraz ciekawostka: czy skorzystam z ubezpieczenia, czy zapłacę z własnej kieszeni, firma ta nie założy szyby, jaką mamy w oryginale



A jaki problem podjechać do ASo i poprosić oryginał w ramach ubezpieczenia "auto szyba".
Zamontują, auto umyją a za ubezpieczenie zapłacisz niewiele.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

13 sty 2011 14:22

Mnie o tym poinformowali. I czuję się z tym ok :smile:
Jakiej szyby nie wsadzisz to już nie będzie ta sama. Co za różnica przy sprzedaży. I tak będzie z innego rocznika. A zdecydowałem się bo:
1) KIJOWA szyba wcale nie jest zajebiaszcza - bardzo lubi kamienie
2) Oryginalnie, oryginalna z ASO kosztuje dużo
3) Miałem w 206 szyby z jaana [chyba były nordglass] i nie narzekałem

A że mam na kijowej szybie już kilka pamiątek po kamyczkach to teraz sypiam spokojniej.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

10 lut 2011 14:58

Kupujac ubezpieczenie w 2010 roku wzialem pakiet szyba za 50. Wszystko w PZU. W styczniu tego roku wlamali mi sie do auta wybijajac szybe prawa przednia. Zadzownilem do ubezpieczyciela. Na wymiane mialem czekac tydzien i jeszcze zamiennik. Zamontuja w swoim warsztacie i inne takie. Nie spodobalo mi sie to, poniewaz auto jest jeszcze na gwarancji i w leasingu. Poza tym nie chce miec problemu przy ewentualnej sprzedazy, ze nie ma oryginalnej naklejki, wiec auto mialo dzwon. Jak Pan uslyszal, ze auto ma gwarancje, to powiedzial, ze przesle mi formularz dla dealera do wypelnienia, ze strace gwarancje jesli wstawia mi zamiennik. Dealer nie robil problemow. Wypisal co trzeba i teraz czekam na zwrot kasy, wiec nie ma tak ze wstawiaja cokolwiek gdziekolwiek. W obecnej sytuacji uwazam, ze oplaca sie kupic pakiet szyba. A to, ze place za naklejke wiecej... Taki los. Przynajmniej przy sprzedazy nie bede musial sie zaklinac, ze auto nie bylo walone.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

10 lut 2011 15:58

Czyli co PZU ci wypłaci kasę za oryginał? Czy część czy jak?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

10 lut 2011 19:16

jako autor wątku, spieszę z informacją jaką uzyskałem.

tak jak wyżej [podobnie], w serwisie poinformowano mnie, że dopóki mam samochód na gwarancji nie muszę się tym martwić.
w przypadku uszkodzenia szyby, zgłaszam się do serwisu, a oni w ramach pakietu "autoszyba" załatwiają resztę: zamawiają szybę, samochód odstawiają do serwisu i dostarczają szybę.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

10 lut 2011 19:26

O. No to też dobrze :cool:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

10 lut 2011 19:45

ruszok napisał(a):Czyli co PZU ci wypłaci kasę za oryginał? Czy część czy jak?

Temat przerabiałem bo teraz ubezpieczałem i PZU wypłaca za NordGlaas-a. Tylko i wyłącznie. Wymiany nie są robione w ASO więc co z gwarancją? Temat był opisywany.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 00:15

witia_2005 napisał(a):Temat przerabiałem bo teraz ubezpieczałem i PZU wypłaca za NordGlaas-a. Tylko i wyłącznie. Wymiany nie są robione w ASO więc co z gwarancją?


Mam wymienioną na oryginał. Ubezpieczony jestem PZU. Naprawa była w ASO.
Co do gwarancji to ... oczywista oczywistość.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
korse
Brygadzista
 
Posty: 77
Dołączył(a): 15 lut 2010 08:34
Grupa: Łódzka

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 07:02

Ja mam ubezpieczenie w Ergo Hestia i wykupiłem za 80 zł dodatkowe ubezpieczenie na utrzymanie zniżek w razie szkody z AC.
To jest dobre bo jak będzie szyba to zapłacą bez utratu zniżek, jak się przydaż coś innego też nie strace zniżek.
KIA CEED 1.4 FL DOHC HB 109KM C+ 2009
Pozdrawiam :-)
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 07:36

George napisał(a):Mam wymienioną na oryginał. Ubezpieczony jestem PZU. Naprawa była w ASO.
Co do gwarancji to ... oczywista oczywistość.

A możesz powiedzieć kiedy miałes tą szkode i kiedy opłacałeś tą składkę. Swoją wiedzę opieram na informacjach z infolinii PZU, agenta ubezpieczeniowego, salonu. Powiedziano mi również że roczne ubezieczenie jest do kwoty 2100zł, jednak mają podpisaną umowę z autojan jeśli chodzi o wymianę. Więc nie rozumiem jak jeden może a drugi nie :sad: Proszę rozjaśnij mi temat bo do momentu ubezpieczenia też chciałem ten pakiet.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 11:01

witia_2005, mi również w informacji pzu powiedziano, że mają podpisaną umowę z jaanglas i tylko u nich będzie wymiana szyby.
dzwonię do jaanglas i pytam jakiego producenta wstawiają szyby. w odpowiedzi słyszę, że własnej produkcji - nie pamiętam nazwy. zadałem pytanie, czy wstawiają saint-gobain - odpowiedź, że nie.
jadę do aso i się pytam jak to jest i w odpowiedzi usłyszałem to co wyżej napisałem i tak też będę postępować w przypadku wymiany szyby. dodam jeszcze, że aso cały czas w ten sposób wymienia szyby - zarówno samochód jak i szybę dostarcza do jaanglas.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 15:11

c22 napisał(a):witia_2005, mi również w informacji pzu powiedziano, że mają podpisaną umowę z jaanglas i tylko u nich będzie wymiana szyby.

Więc jak to się ma do tego:
George napisał(a):Mam wymienioną na oryginał. Ubezpieczony jestem PZU. Naprawa była w ASO.

Uważam że jedyną oczywistą oczwistością że George naprawiał szkodę z AC. bo innej możliwości nie ma. Chyba że pracuje wPZU :ha
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 15:21

ja łączę oba fakty i rozumiem to tak:
- gdy podjadę sam do jaanglass i będę chciał wymienić szybę z polisy "autoszyba" - dostanę zamiennik,
- gdy podjadę do aso i będę chciał wymienić szybę z polisy "autoszyba", aso zamówi oryginalną szybę, aso samo wymieni lub powierzy wklejenie szyby firmie jaanglass w ramach porozumienia między firmami.

a może ja źle rozumuję.... :roll:

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 16:39

Hmm witia_2005 ma rację - ja wymieniałem z AC i to jest pewna różnica.

c22 napisał(a):ja łączę oba fakty i rozumiem to tak:
- gdy podjadę sam do jaanglass i będę chciał wymienić szybę z polisy "autoszyba" - dostanę zamiennik,

raczej tak


c22 napisał(a):- gdy podjadę do aso i będę chciał wymienić szybę z polisy "autoszyba", aso zamówi oryginalną szybę, aso samo wymieni lub powierzy wklejenie szyby firmie jaanglass w ramach porozumienia między firmami.

wg. tego co pisze witia_2005 to nie ma takiej opcji ( tylko z AC )
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 16:46

chyba tylko scenariusz jaki napisze życie pokaże w przyszłości, czy będzie jak pisaliście - szanuję wasze przekonania i wiedzę na w/w temat, lecz życzę innym jak i sobie, abyście się mylili ;-)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 16:48

:ok
George napisał(a):wg. tego co pisze witia_2005 to nie ma takiej opcji ( tylko z AC )
:good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Gali
 

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 17:56

Ja właśnie ubezpieczyłem samochód w PZU z opcją Autoszyba, samochód kupuję w salonie.
Autoszyba w tym wypadku oznacza że uszkodzoną szybę naprawią mi w salonie na oryginalnych częściach.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 18:14

Tak Ci powiedzieli czy masz to na papierze? Bo wiesz jak jest.
Prawda jest taka, że PZU ma podpisaną umowę z JAANem. Być może jakieś kombinacje z ASO wchodzą w grę, ale w OWU nie ma nic o takiej możliwości.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: dodatkowe ubezpieczenie "autoszyba"

11 lut 2011 19:02

Gali napisał(a):uszkodzoną szybę naprawią mi w salonie na oryginalnych częściach

No to Cię oszukali :sad: Zadzwoń na infolinię a dowiesz się prawdy :pałka
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl