Naprawy poza ASO

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Olek
 

Naprawy poza ASO

27 wrz 2010 07:21

Witam, szukałem podobnego tematu, ale nie natknąłem się na niego, więc zakładam nowy ;)

Kończą mi się klocki hamulcowe i zamierzam je wymienić poza serwisem KIA, czy jak pojadę na przegląd to będą się czepiać ? Wiem, że nie powinni, ale może macie już jakieś doświadczenia w tym temacie i wiecie jak reagują na takie coś ? :wink:

Z tego co wiem to same klocki niby oryginalne przednie kosztują ponad 200 zł, a ja kupiłem Boscha za 120 zł, z kosztem wymiany pewnie jest podobnie.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Naprawy poza ASO

27 wrz 2010 09:38

http://www.gvo.com.pl/

Nie bójcie się korzystać z tego, co wam się należy jak psu buda i nie dajcie się zastraszać :!:
Od 1czerwca 2010 GVO zostało przedłużone o kolejny 3 lata, do 31 maja 2013. W nieco zmodyfikowanej postaci prawnej, ale to, co nas interesuje najbardziej, czyli możliwość serwisowania poza ASO, pozostało bez zmian. Zmianom uległy, o ile się nie mylę, jedynie kwestie związane z wielomarkowością salonów.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: Naprawy poza ASO

27 wrz 2010 13:22

W przyszłym roku również robię przegląd w niezależnym warsztacie, a w części i olej zaopatruję się na wolnym rynku. Czas zacząć oszczędzać swoje pieniążki. Nie żyjemy w ciemnogrodzie, więc bądźmy świadomi swoich praw - nie dajmy sie zastraszyć good good good

AUTOR WĄTKU
Olek
 

Re: Naprawy poza ASO

27 wrz 2010 16:54

Wiadomo jakie jest prawo, ale czy w praktyce nie będzie tak, że jak nastąpi np. awaria silnika to ASO się wypnie i powie, że przegląd był źle przeprowadzone, albo częsci wadliwe i trzeba się bedzie szarpać po sądach ...

Przeglądy mimo wszystko będe robił w ASO, ale wiadomo, olej + częsci kupie sam, a wymiany typu tarcze czy hamulce albo inne elementy zawieszenia w niezaleznym warsztacie, Układ przeniesienia napędu i silnik chyba zostawie dla ASO może też m.in. dla tego, że w okolicy nie mam godnego polecenia na 100% warsztatu :/

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Naprawy poza ASO

27 wrz 2010 19:55

Olek napisał(a):Wiadomo jakie jest prawo, ale czy w praktyce nie będzie tak, że jak nastąpi np. awaria silnika to ASO się wypnie i powie, że przegląd był źle przeprowadzone, albo częsci wadliwe i trzeba się bedzie szarpać po sądach ...

Po pierwsze, jeśli nastąpi awaria silnika, to nikt Ci nie wmówi, że wymiana klocków, albo nawet remont zawieszenia poza ASO miał na to jakikolwiek wpływ.
Po drugie, jeśli ASO odmawia Ci uznania roszczeń gwarancyjnych w oparciu o naprawę/przegląd wykonane poza siecią, to na nim spoczywa obowiązek udowodnienia, że przyczyna usterki leży właśnie w tym. To trochę jak z zasadą domniemanej niewinności w prawie karnym - jeśli kogoś o coś posądzasz, to ciężar udowodnienia winy spoczywa na Tobie, a nie niewinności na obwinianym.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
Olek
 

Re: Naprawy poza ASO

28 wrz 2010 08:59

Tak tak, ja wiem, że wymiana klocków czy naprawa zawieszenia nijak ma sie do awarii silnika ;) Pisalem bardziej o całym przeglądzie robionym poza ASO :wink:

Ciekawe czy jest, ktoś na forum, albo może znacie kogoś kto robił kompletny przegląd kijanki poza ASO ? Ciekawi mnie jak to wygląda cenowo.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Naprawy poza ASO

28 wrz 2010 10:10

Olek napisał(a):
Ciekawe czy jest, ktoś na forum, albo może znacie kogoś kto robił kompletny przegląd kijanki poza ASO ? Ciekawi mnie jak to wygląda cenowo.


Na ten temat masz TUTAJ ciekawy wątek.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl