Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marektbg
 

Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 13:56

Witam,
Mam pytanie, jak można sprawdzić autentyczność gwarancji samochodu używanego - chce kupić 2 letnie auto - według książki serwisowane regularnie - nie mam w ogóle doświadczenia w tym temacie i bardzo Was proszę o pomoc jak sprawdzić wszystko, żeby się nie okazało, że gwarancja to nie lipa.
Pozdrawiam
Marek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 14:33

po pierwsze to sprawdź wydanie (druk) karty gwarancyjnej - żeby nie wyszło ze wydanie karty to 2009 a auto z 2008 roku jest :lol:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 15:26

marektbg napisał(a):Witam,
Mam pytanie, jak można sprawdzić autentyczność gwarancji samochodu używanego - chce kupić 2 letnie auto - według książki serwisowane regularnie - nie mam w ogóle doświadczenia w tym temacie i bardzo Was proszę o pomoc jak sprawdzić wszystko, żeby się nie okazało, że gwarancja to nie lipa.

np. podjedź do ASO, w którym było autko serwisowane (zgodnie z wpisami w książce) i niech sprawdzą.

AUTOR WĄTKU
marektbg
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 15:28

Wszystko by było OK gdyby nie to, że samochód był serwisowany 400km od mojego miejsca zamieszkania :?

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 15:30

marektbg napisał(a):Wszystko by było OK gdyby nie to, że samochód był serwisowany 400km od mojego miejsca zamieszkania :?

no to jest argument...
telefonicznie? mejle? skany?

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 15:31

marektbg napisał(a):Wszystko by było OK gdyby nie to, że samochód był serwisowany 400km od mojego miejsca zamieszkania :?


Zawsze możesz poprosić dealera o sprawdzenie numeru VIN

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 16:20

KIA ma centralną bazę gwarancyjną - dowolny dealer Ci to sprawdzi, czy gwarancja jest na auto i czy przeglądy są wbite w system serwisowy

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

15 lip 2010 19:37

Dokładnie - każdy dealer w Polsce powie Ci o wszelkich wizytach danego auta w całej sieci ASO Kia - wszystko na monitorku, dlatego teraz nasze książki gwarancyjne sa tak lakoniczne pod względem wpisów serwisowych.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
haal
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

20 paź 2010 20:45

Ja teraz mam na oku roczna Kijanke ale jak sprawdzilem ksiazke serwisowa to brakowalo pieczatki przy "przegladzie lakieru".
Jak zadzwonilem do salonu Kii to powiedzieli ze w systemie nie widza - w piatek wybieram sie z tym samochodem do Salonu zeby na miejscu sprawdzili jak to jest z ta gwarancja.

Macie jakies pomysly na co powinienen zwrocic przy takim sprawdzaniu? Nie chce kupic auta ktore nie bedzie mialo waznej gwarancji - jednak to jest jeden z kryteriow wyboru ceed'a
Czekam na Wasze rady.

haal

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

21 paź 2010 06:16

Jak dealer Ci mówi że przeglądu nie było to gwarancji nie ma - więc skoro gwarancja jest argumentem do zakupu to to konkretne autko możesz sobie odpuścić. A na co zwrócić uwagę przy zakupie - poczytaj tu http://www.mojaceed.pl/guide/_Odbi%C3%B ... alonu/id=4 i tu viewtopic.php?t=155
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

21 paź 2010 07:08

Ja to zrobiłem w ten sposób.
Zadzwoniłem do ASO gdzie były wykonywane przeglądy (ok 200km od mojego miejsca zamieszkania).
Oczywiście nie dostałem potrzebnych mi danych, bo to tylko można za zgodą właściciela. (oficjalnie)
Sporządziłem pismo z upoważnieniem, właściciel podpisał a ja wysłałem mailem do ASO. - W odpowiedzi dostałem wszystkie informacje. - co było robione, kiedy i czy na gwarancji.

A propos gwarancji... Bardzo uważnie przestudiuj przebiegi i daty przeglądów (+/- 14 dni max) ponieważ to że przegląd był nie oznacza że jest wciąż gwarancja !
Przykład : przegląd lakieru zrobiony 1/2 roku później (jest w systemie i pieczątka w książce)- efekt : najczęściej odmowa naprawy

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

21 paź 2010 07:30

Ahoj!
Gwarancje na "mechanikę" oraz na "blachę" są rozdzielne i samodzielne.
Borys

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Zakup używanego Cee'da na gwarancji?

21 paź 2010 13:33

Borys napisał(a):Ahoj!
Gwarancje na "mechanikę" oraz na "blachę" są rozdzielne i samodzielne.
Borys


Dokładnie,

mam nawet oficialnego maila z KMP że nawet po rezygnacji z gwarancji mechanicznej, ale przy regularnych przeglądach lakieru gwarancja na powłokę lakierniczą jest utrzymana.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl