Tankowanie na St1

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
potok
 

Tankowanie na St1

02 lut 2010 20:07

Dzisiaj pierwszy raz zalałem 46 litrów ON na St1 (cena 3,59zł/l). Stacja działa od paru dni i jest maleńką, samoobsługową - jedna grupa dystrybutorów tzn. 2 stanowiska do tankowania - stacyjką położoną 2 km ode mnie przy głównej drodze; na początek same zalety :)
Chciałbym spytać użytkowników KIA co sądzą o tym skandynawskim pomyśle ? - generalnie przypomina NESTE na której często tankuję.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Tankowanie na St1

02 lut 2010 21:15

http://www.st1.eu/index.php?id=2389

Ciekawe jak ta sieć się rozwinie - jak będę w pobliżu to nie omieszkam sprawdzić jakość paliwa.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tankowanie na St1

02 lut 2010 22:00

Adam Garstka napisał(a):http://www.st1.eu/index.php?id=2389

Ciekawe jak ta sieć się rozwinie - jak będę w pobliżu to nie omieszkam sprawdzić jakość paliwa.

...pewnie będą się zaopatrywać w paliwa z Orlena lub innych rafinerii polskich ..heheheeheheheheheheh
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Tankowanie na St1

02 lut 2010 22:16

we Wrocku też widziałem jedną na Hubskiej, ale jakoś tak nie miałem odwagi zalać tam baku :oops:

AUTOR WĄTKU
potok
 

Re: Tankowanie na St1

03 lut 2010 15:11

Gizmo121 napisał(a):...pewnie będą się zaopatrywać w paliwa z Orlena lub innych rafinerii polskich ..heheheeheheheheheheh


Pewnie tak ale co z tego wynika :?: szczególnie kiedy cena o 10% niższa niż na Orlenie.
Może Kolega nie wie, ale oleje silnikowe renomowanych firm (Shell, Castrol i in.) są produkowane w wielu miejscach Polski i rozlewane do oryginalnych opakowań. Cała "produkcja" polega na mieszaniu w odpowiednich proporcjach tzw. bazy z uszlachetniaczami dostarczanymi przez te koncerny, a potem ludziska zachłystują się wspaniałymi parametrami :D

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Tankowanie na St1

03 lut 2010 15:43

cena kusi diabloo

ja wczoraj lałem na Neste po 3.82, na BP kosztował zwykły diesel 3.98

a tu 3.59 :? , szkoda że w Poznaniu jeszcze nie ma :(

tu link do 15 stacji w Polsce http://www.st1.eu/index.php?id=3787&maa=station_pol

AUTOR WĄTKU
potok
 

Re: Tankowanie na St1

04 lut 2010 16:21

Zrobiłem na tym paliwie nieco ponad 300 km, nie widzę problemów, silnik pracuje dosyć cicho jak po ON ze Statoil.

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

Re: Tankowanie na St1

05 lut 2010 00:46

Gizmo121 napisał(a):
Adam Garstka napisał(a):http://www.st1.eu/index.php?id=2389

Ciekawe jak ta sieć się rozwinie - jak będę w pobliżu to nie omieszkam sprawdzić jakość paliwa.

...pewnie będą się zaopatrywać w paliwa z Orlena lub innych rafinerii polskich ..heheheeheheheheheheh

w polandzie wszystkie paliwa sprzedawane pochodzą z lotosu lub orlenu:) monopol. kiedyś tylko importowali shell cośtam99+ ale reszta stacji (BP, SHELL, STATOIL itd. ma paliwo z orlenu albo z lotosu

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tankowanie na St1

09 lut 2010 22:02

kawanagila napisał(a): w polandzie wszystkie paliwa sprzedawane pochodzą z lotosu lub orlenu:) monopol. kiedyś tylko importowali shell cośtam99+ ale reszta stacji (BP, SHELL, STATOIL itd. ma paliwo z orlenu albo z lotosu

Skoro wszyscy mają paliwa z tego samego źródła to dlaczego są takie różnice w cenach?? A może to jest tak jak z grochówką w wojsku...dla lepszych z dna a reszta z góry kotła diabloo
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Tankowanie na St1

10 lut 2010 21:54

Gizmo121 napisał(a):Skoro wszyscy mają paliwa z tego samego źródła to dlaczego są takie różnice w cenach?? A może to jest tak jak z grochówką w wojsku...dla lepszych z dna a reszta z góry kotła diabloo

pewnie jest tak jak z olejami:
potok napisał(a):...ale oleje silnikowe renomowanych firm (Shell, Castrol i in.) są produkowane w wielu miejscach Polski i rozlewane do oryginalnych opakowań. Cała "produkcja" polega na mieszaniu w odpowiednich proporcjach tzw. bazy z uszlachetniaczami dostarczanymi przez te koncerny,
że już nie wspomnę o oczywistej oczywistości, że za znaczek na dystrybutorze też się płaci :wink:

Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl