Pierwszy przeglad a ECU.

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
escees
 

Pierwszy przeglad a ECU.

04 sty 2010 12:00

Witam wszystkich.
Wielkimi krokami zbliza sie pierwszy przeglad mojego samochodu wiec zaczalem szukac dobrego i taniego dealera. Rzecz sie dzieje w UK nie w Polsce wiec i warunki troche inne. Napisalem maile do okolicznych dealerow z kilkoma pytaniami odnosnie serwisu. I tak:
- dwoch mnie olalo - zadnej odpowiedzi wiec ja ich tez serdecznie .... :wink:
- trzeci za caly przeglad z jego materialami chce 180 GBP i nie ma mowy o moich materialach
- czwarty ok 140 GBP moge miec swoj olej ale filtry i reszta jego :? dlaczego? tego nie potrafil mi konkretnie wyjasnic
- piaty (chyba najrozsadniejszy) przeglad z jego materialami w granicach 120 GBP a z moimi wszystkimi materialami(olej, filtry) i jego przegladem karoserii 82 GBP.
To sa wstepne ustalenia. I tu ciekawa rzecz: ten ostatni proponuje mi za darmo, cytuje:,,It also includes any ECU upgrades that are available at the time of the service''. :o .
Przejrzalem cale forum ale nic nie znalazlem na temat uaktualnienia komputera.
Panie i panowie - wiecie o co tu chodzi? Bo mnie sie wydaje ze jest to kompletna sciema na zlapanie klienta, albo tez usprawiedliwienie podlaczenia komputera do sprawdzenia na zasadzie ,,grzebal tam cos klient czy nie- bo jak tak to mu nie uznamy gwarancji''.
Jakies pomysly :?:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy przeglad a ECU.

04 sty 2010 12:13

przecież kompa diagnostycznego i tak standardowo podłączają, upgrade'y robi się na ogół jeśli klient narzeka na jakieś usterki w przeciwnym razie nie ma takiej potrzeby, jednak nie wiem czemu dopatrujesz się tutaj jakiegokolwiek nieczystego zagrania?
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Pierwszy przeglad a ECU.

04 sty 2010 12:17

Jeżeli masz silnik diesla, to najprawdopodobniej chodzi o wgranie nowego oprogramowania sterującego silnikiem.

AUTOR WĄTKU
escees
 

Re: Pierwszy przeglad a ECU.

04 sty 2010 15:00

Mam benzyne 1.4 a pytam bo to jest moj pierwszy przeglad. I tak wlasciwie nie wiem czy i dlaczego podlaczaja to do komputera.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Pierwszy przeglad a ECU.

04 sty 2010 15:50

Podłączenie do komputera diagnostycznego to standard na przeglądach - wtedy ASO ma czarno na białym, co ewentualnie Twojemu autku dolega. Co do upgrade'a - to też norma, producenci wypuszczają czasem jakiś nowszy soft eliminujacy wady, których my na co dzień z jakichś powodów nie zauważamy. Więc dealer proponuje, że jeśli będzie miał nowszy soft do komputera Twojego autka to Ci go wgra. Nic w tym dziwnego, to częste zjawisko - np. jak oddaję Nokię do serwisu to zawsze wgrywają mi najnowsze oprogramowanie, to samo miałem po każdym pobycie nagrywarki DVD w serwisie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
escees
 

Re: Pierwszy przeglad a ECU.

04 sty 2010 18:02

Dzieki Pioter teraz wiem co i jak :D

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Pierwszy przeglad a ECU.

05 sty 2010 21:16

No to my wyczerpany watek closed
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl