Tankowanie NESTE

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Tankowanie NESTE

16 gru 2009 12:06

Witam.
Jak tankuje na NESTE deklaruję kwotę.
A co jest jeżeli zadeklaruję 150 zł a wejdzie za 125?
Przepada 25 zł?
Piotr

AUTOR WĄTKU
arekt
 

Re: Tankowanie NESTE

16 gru 2009 12:11

Jak tankujesz korzystając z karty kredytowej/debetowej to nie. Z karty zciągana jest tylko rzeczywista kwota transakcji. Jak jest z gotówką nie wiem, nigdy nie korzystałem z tej formy płatności.
Arek

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Tankowanie NESTE

16 gru 2009 12:12

Dzieki za Info.
Piotr

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tankowanie NESTE

16 gru 2009 14:04

Automaty nie wydają reszty.

W celu odebrania reszty skontaktuj się z infolinią. :?:

PS>info ze strony neste.pl
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Tankowanie NESTE

16 gru 2009 14:41

apropo tankowania na neste. posłuchajcie tego.

http://www.youtube.com/watch?v=Pi7Q2Qv150Y

uwaga, bo tam sporo łaciny leci.

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tankowanie NESTE

16 gru 2009 21:25

apropo tankowania na neste. posłuchajcie tego.

http://www.youtube.com/watch?v=Pi7Q2Qv150Y

uwaga, bo tam sporo łaciny leci.

właśnie chciałem Ci to polecić :lol:

a tak poważniej to jeżeli deklarujesz gotoofkę za 150pln, a wejdzie Ci tylko za 125 pln to 25pln leci w kosmos dlatego można zaobserwować stojących taksiarzy z bańkami. U nich nie może zmarnować się ani kropelka :)
Dlatego sam też tak robię tankuj z karty bo wtedy ściągana jest kwota taka za jaką zatankowałeś

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Tankowanie NESTE

17 gru 2009 08:58

marecki75 napisał(a):...jeżeli deklarujesz gotoofkę za 150pln, a wejdzie Ci tylko za 125 pln to 25pln leci w kosmos(...)

Marku - nie w kosmos, tylko drukujesz paragonik na którym widnieje kwota reszty (w tym przypadku 25 PLN), kontaktujesz się z NESTE i Ci zwracają na konto, bądź przekazem pocztowym. Pisał o tym stj wyżej.

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tankowanie NESTE

17 gru 2009 10:34

Piotr13 napisał(a):
marecki75 napisał(a):...jeżeli deklarujesz gotoofkę za 150pln, a wejdzie Ci tylko za 125 pln to 25pln leci w kosmos(...)

Marku - nie w kosmos, tylko drukujesz paragonik na którym widnieje kwota reszty (w tym przypadku 25 PLN), kontaktujesz się z NESTE i Ci zwracają na konto, bądź przekazem pocztowym. Pisał o tym stj wyżej.


Jacek użył " :?: " co wg mnie świadczyło o niepewności, ale Ty napisałeś tak pewnie, ze mnie przekonałeś :)
W sumie osobiście nigdy nie miałem takiego przypadq, bo albo zawsze gotoofka się mi wystarczyła, albo co najczęściej płaciłem kartą :)

p.s. wszelkie błędy składniowe i stylistyczne jak i ortograficzne są zamierzone :twisted:

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Tankowanie NESTE

17 gru 2009 11:06

moja przygoda z neste
podczas użytkowania poprzedniego samochodu byłem b. zadowolony z tych stacji
bez obsługowo, szybko, faktura zbiorcza pocztą do firmy co miesiąc, paliwo dobre - tanie i energetyczne
no i było cacy, było ale się zgżdyliło
kupiłem ceed'a, drugie tankowanie auta (pierwsze do pełna i na neste), byłem pewien że przekroczę 200 PLN (czerwiec 2008), no w końcu 53l
płatność kartą, założyłem bezpiecznie 300 PLN - zawsze ściągali tyle ile wlałem
ku mojemu zdziwieniu weszło czterdzieści kilka litrów i wyszło 203 z groszami, ale jak na razię wszystko gra
przyjeżdżam do firmy, przez przypadek zerknąłem na konto i co widzę...
neste zabrało 300 PLN diabloo :evil:
no to call to infolinia neste a pani do mnie że to wina mojego banku że jak zaksięgują kwotę to zwrócą
a ja na to czy z odsetkami bo przez kilka dni będą obracać moimi pieniędzmi
pani mi na to że nie i że to wina banku,
no to ja jej na to że już mają po kliencie i do widzenia
dzwonię do banku wyjaśnić sprawę a bank że zmieniają system, ale winę ponosi neste i oni żadnych odsetek nie zwrócą
koniec końców zmieniłem bank prywanie i zawodowo(PEKAO S.A. - byłem jednym z klientów na siłę przeniesionych z BPH) i stację
i nigdy więcej neste
ps. pieniądze mi zwrócili po 9 dniach roboczych :!:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Tankowanie NESTE

17 gru 2009 12:31

rsimon napisał(a):a pod domem miałem orlen obecnie po przeprowadzce mam schella
neste mam pod firmą, ale z powodów opisanych wyżej jest mi nie podrodze

to nie wina neste przecież :?

AUTOR WĄTKU
arekt
 

Re: Tankowanie NESTE

17 gru 2009 12:32

rsimon napisał(a):moja przygoda z neste
podczas użytkowania poprzedniego samochodu byłem b. zadowolony z tych stacji
bez obsługowo, szybko, faktura zbiorcza pocztą do firmy co miesiąc, paliwo dobre - tanie i energetyczne
no i było cacy, było ale się zgżdyliło
kupiłem ceed'a, drugie tankowanie auta (pierwsze do pełna i na neste), byłem pewien że przekroczę 200 PLN (czerwiec 2008), no w końcu 53l
płatność kartą, założyłem bezpiecznie 300 PLN - zawsze ściągali tyle ile wlałem
ku mojemu zdziwieniu weszło czterdzieści kilka litrów i wyszło 203 z groszami, ale jak na razię wszystko gra
przyjeżdżam do firmy, przez przypadek zerknąłem na konto i co widzę...
neste zabrało 300 PLN diabloo :evil:
no to call to infolinia neste a pani do mnie że to wina mojego banku że jak zaksięgują kwotę to zwrócą
a ja na to czy z odsetkami bo przez kilka dni będą obracać moimi pieniędzmi
pani mi na to że nie i że to wina banku,
no to ja jej na to że już mają po kliencie i do widzenia
dzwonię do banku wyjaśnić sprawę a bank że zmieniają system, ale winę ponosi neste i oni żadnych odsetek nie zwrócą
koniec końców zmieniłem bank prywanie i zawodowo(PEKAO S.A. - byłem jednym z klientów na siłę przeniesionych z BPH) i stację
i nigdy więcej neste
ps. pieniądze mi zwrócili po 9 dniach roboczych :!:

To chyba jednak wina banku. Tak naprawdę doszło (chyba) do dwóch operacji. Pierwsza to wykonanie blokady kwoty na rachunku karty a druga to rzeczywista transakcja. Widać system informatyczny banku w trakcie zmiany "czegoś nie zauważył" od razu. Ja mam czasami tak z transakcjami wykonanymi kartą (inny bank), że na wykazie transakcji w dniu jej wykonania nie figuruje ale stan konta jest pomniejszony. Opis transakcji na wykazie powjawia sie następnego dnia lub np. po weekendzie. Może w twoim przypadku było podobnie tylko "weekend" sie wydłużył - cio nie zmienia faktu, że ktoś (bank) dał ciała.
Arek

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tankowanie NESTE

17 gru 2009 18:32

Kilka ostatnich postów trafiło tutaj:

viewtopic.php?f=61&t=4248

A wracając do tematu - moja karta ID odmówiła współpracy,
wyskoczył błąd ( nieznany nr. klienta)
więc tel. na infolinię - po krótkiej rozmowie, podejrzenie padło na uszkodzenie mechaniczne lub rozmagnesowanie karty.

A teraz najciekawsze: pracownik info zaproponował DWIE karty, tę drugą na zapas.
Czyżby mieli więcej takich przypadków :?:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
jarekjack
 

Re: Tankowanie NESTE

18 gru 2009 00:07

rsimon napisał(a):dzwonię do banku wyjaśnić sprawę a bank że zmieniają system, ale winę ponosi neste i oni żadnych odsetek nie zwrócą
koniec końców zmieniłem bank prywanie i zawodowo(PEKAO S.A. - byłem jednym z klientów na siłę przeniesionych z BPH)
ps. pieniądze mi zwrócili po 9 dniach roboczych :!:

To miałeś szczęście, nie takie rzeczy się dzieją, gdy bank zmienia system informatyczny :twisted:
To nie jest wina Neste.

Z moich doświadczeń wynika, że jeśli tankuję kartą bankomatową PKO BP, Zawsze blokuje mi kwotę podana jako górna granicę, Jeśli natomiast używam karty kredytowej Master Card - zawsze jest ściągana kwota odpowiadająca faktycznemu obciążeniu.

Sam chyba od 2004 tankuję prawie wyłącznie na Neste i nigdy nie miałem kłopotu z jakością paliwa, ani z obsługą formalną.
Jestem bardzo zadowolony z tych stacji, może z wyjątkiem tego, że mój mail z prośba o zmiane nr rej samochodu na karcie, został bez odpowiedzi, trzeba niestety zadzwonić na infolinię, nie wystarczy wysłać maila

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tankowanie NESTE

18 gru 2009 00:30

myślę, że z tym tankowaniem na NESTE jest jak w życiu jedni są zadowoleni, a inni nie 8-) To takie ludzkie :)
Jedno jest pewne paliwa mają nie najgorsze żeby nie powiedzieć, a właściwie napisać dobre do sida się nadają.
A obsługi każdy musi spróbować, żeby mieć swoje osobiste, prywatne zdanie. drinkss


p.s. moje jest pozytywne :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re: Tankowanie NESTE

18 gru 2009 08:41

rsimon napisał(a):(...ciach...) ku mojemu zdziwieniu weszło czterdzieści kilka litrów i wyszło 203 z groszami, ale jak na razię wszystko gra
przyjeżdżam do firmy, przez przypadek zerknąłem na konto i co widzę... neste zabrało 300 PLN diabloo :evil:
no to call to infolinia neste a pani do mnie że to wina mojego banku że jak zaksięgują kwotę to zwrócą
a ja na to czy z odsetkami bo przez kilka dni będą obracać moimi pieniędzmi pani mi na to że nie i że to wina banku(...ciach...)

To nie tak - Neste nie zabrało ci 300 zł tylko założyło blokadę na 300 zł. Pieniądze cały czas były na twoim koncie (i jeśli były oprocentowane to normalnie sobie procentowały) - więc roszczenie odsetek było nie na miejscu. Zwykle po ok. 2 dniach transakcja się rozlicza i po jej zaksięgowaniu w kwocie owych 203zł blokada została zdjęta.

I teraz najważniejsze - to nie wina banku tylko "specyfika" Neste i to konkretnej stacji. Na jednej stacji blokada jest zmniejszana od razu, a na innej dopiero po zaksięgowaniu transakcji. Jak jest na konkretnej stacji - nikt nie odpowie - proponuję sprawdzić empirycznie.

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

Re: Tankowanie NESTE

03 sty 2010 14:25

jak chcecie mieć od razu ściągniętą faktyczną kwotę tankowania a nie deklarowaną, to niezależnie od stacji neste wkładacie tą samą kartę płatniczą jeszcze raz po tankowaniu. nic nie trzeba naciskać, karta zaraz wyskakuje i drukuje się paragon. a to że pko to syf, to już inna historia..

Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl