[Paliwa] - gdzie warto tankować ?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

[Paliwa] - gdzie warto tankować ?

30 paź 2009 22:29

A czy któryś z właścicieli Diesla próbował już Gold Diesel ze Statoil? Znajomy ma Focusa i twierdzi, że w osiągach nie widzi różnicy, ale auto jest cichsze, a samo paliwo ma bardzo delikatny zapach. Muszę kiedyś podjechać i powąchać :lol:
Podobno też trochę mniej mu pali, ale to pewnie autosugestia

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

30 paź 2009 22:34

misiek1 napisał(a): a samo paliwo ma bardzo delikatny zapach. Muszę kiedyś podjechać i powąchać :lol:

ROTFL :D

podobno niedługo będzie wacha o smaku malinowym :)

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

13 lis 2009 19:37

misiek1 napisał(a):A czy któryś z właścicieli Diesla próbował już Gold Diesel ze Statoil?

Nie wiem o co chodzi, ale silnik zaczął lepiej "warczeć" na tym paliwie. Nie od razu po wlaniu, tylko po przejechaniu jakiś 100 km. Dźwięk jest inny, bardziej brzęczący niż klekoczący, zwłaszcza na luzie. Auto też zbiera się raźniej z niskich obrotów. Nie wiem czy to paliwo, ale takie mam odczucia. Myślałem na początku, że to wpływ ciśnienia atmosferycznego, ale ten efekt nie znika.

A może to tylko idzie zima. Cholera wie. :?

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

13 lis 2009 21:30

misiek1 napisał(a): samo paliwo ma bardzo delikatny zapach. Muszę kiedyś podjechać i powąchać :lol:


Daj znać jak Ci poszło z wąchaniem- może też zacznę tankować Golda

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

13 lis 2009 22:59

Żeby nie być gołosłownym jak wszystkim te wzbogacone odradzam, to jak się te nowe cuda pojawiają, to tankuję 2-3 baki i tak sobie sprawdzam (tak robiłem z Vervą, V-powerem itd.). Golda mam już 3 bak, jakieś 1500 km przejechane, efekt - totalnie żaden, nic, zero. Na upartego to nawet minimalnie głośniej, spalanie bez różnicy w porównaniu w ropą z Neste. Wyjeżdżę to co mam w baku i wracam do Neste (mają fakturę elektroniczną i już jej nie mam szans zgubić :mrgreen: )

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

14 lis 2009 13:04

novee napisał(a):Żeby nie być gołosłownym jak wszystkim te wzbogacone odradzam, to jak się te nowe cuda pojawiają, to tankuję 2-3 baki i tak sobie sprawdzam (tak robiłem z Vervą, V-powerem itd.). Golda mam już 3 bak, jakieś 1500 km przejechane, efekt - totalnie żaden, nic, zero. Na upartego to nawet minimalnie głośniej, spalanie bez różnicy w porównaniu w ropą z Neste.

novee - to "super" paliwko, to kolejna ściema koncernowa, czy aż tak się zakochałeś w Neste ? Przyznam się, że jeszcze nigdy na Neste nie tankowałem. Trochę ta wirtualna obsługa mnie przerasta ... 8-) (Faktury przysyłają na maila, czy co ? - sorry jeśli zabrzmiało to infantylnie).
Co do innych Gold-Powerów, to jednak cena zniechęca, a wyniki i ocena subiektywna sprawa...
Jednakowoż po Statoil'u zawsze najwięcej mi palił.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

14 lis 2009 16:39

Ja się w Neste nie zakochałem, tylko nie lubię brac przy każdym tankowaniu faktur, bo mi potem gdzieś z auta uciekają :mrgreen: , a już nie daj Boże 15 min. "rejestrować" się na każdej stacji.
Neste ma paliwo tanie i dobre, dobrze auto jeździ i najmniej pali, a do tego wystarczy się u nich zarejstrować, dostajesz potem kartę wkładaną do czytnika przy tankowaniu i raz na miesiąc przychodzi faktura pocztą albo (po podpisaniu zgody) tworzą konto na ich serwerze i co miesiąc można sobie fakturę w pdf ściągnąć do wydruku. Dla mnie zajedwabiście wygodnie i to główny powód.
Karta floty z Orlenu jeszcze wygodniejsza (bo się nie płaci przy tankowaniu tylko zbiorczo), ale jakimś cudem dopiero na Vyrvie auto jeździ normalnie, a różnica w cenie 30-35 gr. na litrze więc jakieś 100 zł na miesiąc więcej za nic.

AUTOR WĄTKU
magbob
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

14 lis 2009 22:47

Potwierdzam zdanie novee

Też od jakichś 30kkm tankuję w zasadzie tylko i wyłącznie na NESTE ( czasem w trasie nie mam wyboru i tankuję na jakiejś stacji koncernowej )
Poza tym przy zasięgu na baku prawie 1000km ( przy jeżdzie do 130km/h ) to w zasadzie zawsze tankuję na NESTE.

Paliwo NESTE jest OK, nie widzę różnicy z innymi Verwo-Powerami, a spalanie jest na niższym poziomie.

Po co przepłacać, chyba, że kroś lubi i wierzy w wynalazki koncernów naftowych.

I jeszcze faktury - fantastyczne rozwiązanie faktura w pdf''ie na koniec miesiąca, jeszcze e-mail'em informują i przypominają

POLECAM !!!!

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

15 lis 2009 13:20

novee napisał(a):wystarczy się u nich zarejstrować, dostajesz potem kartę wkładaną do czytnika przy tankowaniu i raz na miesiąc przychodzi faktura pocztą albo (po podpisaniu zgody) tworzą konto na ich serwerze i co miesiąc można sobie fakturę w pdf ściągnąć do wydruku. (...) zbiorczo), ale jakimś cudem dopiero na Vyrvie auto jeździ normalnie, a różnica w cenie 30-35 gr. na litrze więc jakieś 100 zł na miesiąc więcej za nic.


Okey novee, brzmi całkiem dobrze. Ile czasu trwają formalności do pełnego stanu zadowolenia, karta, zgoda na serwer... ?
Sorry za te oczywistości, ale to mój pierwszy raz 8-) no i zawsze wolałem na stacji zagadać do człowieka niż do maszyny :D

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

15 lis 2009 14:06

Grubyas napisał(a):Okey novee, ...

Co prawda Nim nie jestem 8-) , ale napiszę jak wyglądała procedura w moim przypadku.

Zgłoszenie zapotrzebowania na kartę ID wysłałem drogą mailową, karta przyszła ok.10 dni później.
Zgodę na wystawianie e-faktury należy wysłać wyłącznie w formie listowej za pośrednictwem poczty.
Na adres mailowy po ok. 7 dniach, przyjdzie informacja, że masz już utworzone konto na serwerze.
Aha, w mailu znajdziesz też tymczasowe hasło do konta.

http://www.neste.pl/artikkeli.asp?path= ... ;6016;6017 - tu więcej info.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

15 lis 2009 16:06

stj wsio Ci wyjaśnił, ja tylko dodam, że w głównej mierze zależy to od działania naszej ukochanej Poczty Polskiej, bo w Neste praktycznie wszystko wydają/załatwiają z dnia na dzień.
BTW. Jak to jest, że list z Pragi idzie do mnie do firmy 2 dni, a z Warszawy spokojnie tydzień, a często bywa że prawie dwa? iiam
W głównej mierze dlatego wolę fakturę elektroniczną z Neste niż papierową z karty Flota, którą wystawia mi EFL. Bardzo często ta papierowa, wystawiana 3-5 dnia każdego miesiąca i wysłana ok. 5-6, przychodzi do firmy po terminie płatności - po 18-tym!

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

16 lis 2009 19:50

novee To chyba jednak nie tankowałeś na Statoilu, bo mają centralną bazę klientów, więc nie musisz się "rejestrować" 15 minut na każdej stacji tak jak piszesz :D A może jesteś właścicielem/ ajentem Neste? :wink:

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

16 lis 2009 21:55

Imaginuj sobie że jestem w bazie Statoil, tylko że:

1. Już ze 3 razy załatwiałem duplikat, bo faktura ze Statoila na piewszy rzut oka to zwykły paragon i łatwo ją zawieruszyć.
2. Elektroniczna faktura w pdf jest mimo wszystko duuuużo wygodniejsza.
3. Spalanie na ON ze Statoil jest prawie litr większe niż to na paliwie z Neste - zawsze, ile razy tankowałem! Chociaż fakt, że subiektywnie czasem na nim silnik ciszej pracuje.

Głęboko w piiiiii mam jaki znaczek ma stacja, rozwiązanie z Neste jest dla mnie najwygodniejsze, najtańsze, a paliwo bardzo w porządku. Ich stacje chyba nie mają ajentów, tylko należą do centali w PL. Nie lubię Orlenu, bo przy swojej infrastrukturze itd. powinni być najtańsi, a są najdrożsi i na pewno nie najlepsi.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

16 lis 2009 23:18

misiek1 napisał(a):A może jesteś właścicielem/ajentem Neste? :wink:

Akurat NESTE nie działa poprzez ajentów. NESTE Polska jest właścicielem wszystkich swoich stacji. To zresztą przekonuje mnie że nie za bardzo ma kto na poszczególnych stacjach kantować na paliwie

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

Re: [Paliwa] - czy warto tankować wzbogacone ?

16 lis 2009 23:28

Nie zrozumieliście żartu 8-) Poza tym ja też nie przykładam wagi do marki stacji, ale na wzbogaconych ON samochody ciszej mi pracują- takie jest moje zdanie. A jeżeli nasze samochody służbowe potrafią rocznie przejechać 50-80kkm to raz na jakiś czas tankujemy lepsze paliwa (mówię o Dieslach) i na razie mamy spokój z układami zasilania ( poza jednym wyjątkiem)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [Paliwa] - gdzie warto tankować ?

16 lis 2009 23:42

Posty wydzielone z tego tematu:

viewtopic.php?f=40&t=314&start=40
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: [Paliwa] - gdzie warto tankować ?

19 lis 2009 18:24

stj i novee - thx 8-)

Zgłoszenie poszło.
zalejemy ... zobaczymy ...

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: [Paliwa] - gdzie warto tankować ?

10 gru 2009 14:02

Stało się ... zatankowałem pierwszy raz na Neste. Przeżyłem ... 8-)
Efekt zadowalający ... cena dobra, jakość dobra. Nie zauważyłem jakieś szczególnej różnicy od "Golden'a" (oprócz ceny).
Póki co, względem Neste, jestem na TAK.

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: [Paliwa] - gdzie warto tankować ?

11 gru 2009 20:09

myśle że wlewanie paliwa typu premium to raczej działa lepiej na psychikę właściciela niz na silnik jego auta ale sam się lepiej czuję jak wlewam paliwo wzbogacone bo przynajmniej jak mi coś padnie ze względu na kiepskie paliwo to nie będę pluł sobie w brodę że to z moich pozornych oszczędności :)
ale fakt żą na vervie jeżdzi mi się bardzo dobrze, natomiast na vpower od shell bez rewelacji, teraz testuję diesel gold i jeszcze nie mam zdania :)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: [Paliwa] - gdzie warto tankować ?

11 gru 2009 21:43

razor7 napisał(a):myśle że wlewanie paliwa typu premium to raczej działa lepiej na psychikę właściciela niz na silnik jego auta ale sam się lepiej czuję jak wlewam paliwo wzbogacone bo przynajmniej jak mi coś padnie ze względu na kiepskie paliwo to nie będę pluł sobie w brodę że to z moich pozornych oszczędności :)
ale fakt żą na vervie jeżdzi mi się bardzo dobrze, natomiast na vpower od shell bez rewelacji, teraz testuję diesel gold i jeszcze nie mam zdania :)

Z drugiej strony - jak niektórzy twierdzą - jak mają podrabiać paliwo i takie lewe sprzedawać na stacjach to najbardzie opłaca się podrabiać te typu premium bo są najdroższe więc i zarobek najlepszy

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl