Ubezpieczenia w Polsce

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
djmafia
 

Ubezpieczenia w Polsce

08 wrz 2009 09:24

witam!

nowy temat, bo pewnie takiego jeszcze nie bylo...

mam kilka drobnych pytanek, poniewaz mieszkam w Austrii i chce kupic ceeda..i nie wiem czy zarejstrowac samochod w Polsce czy jednak w Austrii.

widzialem ze Kia daje pakiet ubezpieczeniowy na rok w cenie promocyjnej 1600 zl..czy jest to dla wszystkich kierowcow? czy jak np ktos ma -40 % znizki to dostanie jeszcze taniej?
czy prawda to ze w tym jest praktycznie ubezpiecznie na 1 Million Euro, w razie wypadku..
bo w Austrii daja 15 Millionow..
poza tym bylem wlasnie na stronie Allianz i pisze ze w razie kradziezy klient musi placic 10% od auta..w Austrii tylko 200 euro..to jednak roznica przy cenie 80000 zl..
bylem tez na stronie Allianz i mozna bylo sobie sam skalkulowac..i wyciagnalem te 10% itd...i nagle mi pokazala ze bedzie kosztowalo 4000 zl na rok..to juz tyle co w austrii, bo tam wlasnie by kosztowalo 1000 euro na rok..
wiec nie wiem czy mi sie oplaca..
prosze o wasze zdanie!
dzieki z gory!

AUTOR WĄTKU
Kojot
 

Re: Ubezpieczenia w Polsce

08 wrz 2009 18:13

Co do wysokości ubezpieczenia to nie wiem :) wątpię by to było 1 milion :) Koszt za ubezpieczenie to 1670zł niezależnie od twoich zniżek, czyli nie będzie ani taniej ani drożej. I to jest ze zniesieniem udziału własnego, czyli nic nie dopłacasz sam jeśli ci ukradną czy rozbijesz autko. Poza tym pozostaje kwestia tego że pewnie będziesz musiał dopłacić aby ubezpieczenie było ważne poza Polską, ale nie wiem jak to dokładnie wygląda.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ubezpieczenia w Polsce

08 wrz 2009 18:57

Kojot napisał(a):Poza tym pozostaje kwestia tego że pewnie będziesz musiał dopłacić aby ubezpieczenie było ważne poza Polską, ale nie wiem jak to dokładnie wygląda.

Jeśli auto jest zarejestrowane w Polsce to kupione u nas ubepieczenie jest ważne w całej Europie poza nielicznymi wyjatkami (np. na Rosję trzeba kupić oddzielne OC, zielona karta nie obowiazuje). Generalnie polskie ubepieczenie OC/AC/NNW obowiązuje w pełni na terenie całej UE bez żadnych dodatkowych kwitków (nawet nie trzeba wyrabiać zielonej karty).
Inna sprawa - jeśli mieszkasz na stałe w Austrii a będziesz jeździł autem zarejestrowanym w Polsce to mogą być problemy (chodzi o podatki) - w Niemczech dochodziło już do takiech sytuacji, że niemiecka policja ściągałą polskie tablice rejestracyjne, aby zmusić do przerejestrowania auta.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
djmafia
 

Re: Ubezpieczenia w Polsce

09 wrz 2009 07:19

dzieki za te informacje!

to fajnie, ze nie ma zadnych dodatkowych wkladow.

co do mieszkania w Austrii..wiem o tym..to samo sie dzieje wlasnie w Austrii, ze scigaja i biora na lawete i ci normalnie zabieraja autko :(

ale jest jedno wyjscie..zameldowac samochod na kogos innego (kto mieszka na stale w Polsce) np. szwagra,itd..
a on z kolei musi wydac papier ze moge uzywac ten jego samochod jak by byl moj..i przetlumaczyc ten papier na niemiecki i wszystko gra..
wtedy nie moga sie doczepic..

ale dzieki za rady rowniez!
Ostatnio edytowano 09 wrz 2009 07:29 przez CEEDEEROM, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nazwy państw piszemy z dużej litery

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl