Prosiak w Amsterdamie

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

Prosiak w Amsterdamie

17 cze 2009 20:24

Witam

W dlugi weekend skoczylem z kumplami do Amsterdamu (4 osoby i pelen bagaznik). Poniewaz mieszkam w Poznaniu wybralem jako srodek transportu samochod (byle do granicy, a potem juz cywilizowanymi drogami). Efekty...

trasa 1800 km (kilkadziesiat po Amserdamie, reszta trasy)
spalanie na poziomie 7l/100 km
predkosc srednia 100 km/h
predkosc maxmymalna 221 km/h
czas przejazdu Poznan - Amsterdam 8 godz
czas przejazdu Amsterdam - Poznan 12 godz (zablokowana w dwoch miejscach autostrada w niemczech i niesamowite korki w polsce - sznurek tirow od granicy do Poznania)

Staralem sie trzymac caly czas kolo 180, tam gdzie to bylo mozliwe, i przy tej predkosci komputer pokazywal kolo 9 litrow.

Niestety w powrotnej drodze cos zaczelo "szumic" (musze z tym podjechac do serwisu) i troche musialem ograniczyc predkosci, ale ogolnie bardzo pozytywnie. Auto pojemne, wygodne i szybkie. A Amsterdam rewelacyjny - polecam kazdemu, zwlaszcza mlodym ;-) Chociaz nastepny raz polecialbym samolotem - parkowanie w Amsterdamie to jakis horror.

I ciekawostka - w calym amsterdamie widzialem chyba ze 3 ceedy (zadnego pro), a w niemczech nie minalem na autostradzie ani jednego. Za to Sportage to popularny model w Holandii.

pzdr
maciejkiner

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosiak w Amsterdamie

21 cze 2009 14:36

maciejkiner napisał(a):Witam
Niestety w powrotnej drodze cos zaczelo "szumic" (musze z tym podjechac do serwisu) i troche musialem ograniczyc predkosci,
pzdr
maciejkiner

turbina? :twisted: pytanie jak często jechałes z butem w podłodze
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

Re: Prosiak w Amsterdamie

22 cze 2009 08:22

Witam

Nie, podejrzewam, ze to kola sie nierowno zdzieraja :/ Tym bardziej, ze czuc tez lekkie "bicie" na kierownicy i coraz latwiej traci przyczenosc. No coz, to bylo do przewidzenia, ze duza moc w koncu odbije sie negatywnie na oponach...

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Prosiak w Amsterdamie

22 cze 2009 09:37

maciejkiner napisał(a):Witam

Nie, podejrzewam, ze to kola sie nierowno zdzieraja :/ Tym bardziej, ze czuc tez lekkie "bicie" na kierownicy i coraz latwiej traci przyczenosc. No coz, to bylo do przewidzenia, ze duza moc w koncu odbije sie negatywnie na oponach...

pzdr
maciejkiner


nie wiem czy mamy to samo ale ja u mnie wyszło że dość duży ciężar ładunku i troszke za duża prędkość i tylne gumy mam praktycznie do wyrzucenia - huczy i narazie jeszcze jeżdze ale
musze wymienić bo na dłuższą droge jest to uciążliwe

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosiak w Amsterdamie

22 cze 2009 12:23

troche szkoda pieniędzy na nowe opony, ale opon napewno nie szkoda diabloo , nie wiem jakim cudem te opony zbierają jakiekolwiek pozytywne opinie w testach, w żadnym samochodzie mi ABS tak często nie pracował jak w prosiaku, letnie michałki są beznadziejne i na mokrym i na suchym. Mam nadzieje, że je szybko zużyje :twisted:

Co do mojej uwagi o turbinie to po prostu znam kilka przypadków kiedy dłuższa jazda z gazem w podłodze (mówie o trasie) kończyła się wymianą tego elementu, czego rzecz jasna koledze nie życzę drinkss

Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl