Rejestracja samochodu - opłaty....

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

Rejestracja samochodu - opłaty....

25 wrz 2007 17:12

Proszę o informację jak wygląda cała droga od momentu kiedy mamy już zamówione auto (chodzi tu konkretnie o ścieżkę związaną z zakupem nowego auta w salonie w Polsce) i związane z tym koszty aż po dzień kiedy dostajemy kluczyki :D i wyjeżdżamy autem z salonu.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:16 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
nigras
 

25 wrz 2007 18:54

U mnie to bylo tak:
Informacja z salonu, ze auto juz jest, robie przelew, z wydrukowanym potwierdzeniem jade po dokumenty (f-ra, zaswiadczenie o recyclingu, swiadectwo homologacji), z dokumentami o 6 rano w wydziale komunikacji (na miejscu ksero f-ry, swiadectwa homologacji), oplaty lacznie 174 zl, tablice, naklejka tymczasowy dowod i do salonu.
W salonie ubezpieczenie (placilem gotowka) + montaz tablic, naklejka i w droge :-). Bylo jeszcze sporo czasu na obejrzenie auta, nie bylem na przegladzie zerowym.
To odbylo sie w czasie pt - wt.

Pozdrawiam
Piotrek

AUTOR WĄTKU
sebastian79
 

25 wrz 2007 18:55

Witam.
OtóĹź cała procedura rozpoczyna się w momencie przekazania Ci dokumentów w salonie (karta pojazdu, homologacja, faktura, oswiadczenie o recykligu). Jest to na ogół na kilka dni przed odbiorem auta. Gdy masz juĹź wyĹźej wymienione dokumenty uderzasz z nimi do np. Urzędu Masta. Opłata za rejestrację to około 160 - 170 zł. W zaleĹźności od pracy urzędu i jego obecnego obciążenia - czyli nawet tego samego dnia co składałeś dokumenty (ja tak miałem:-)) lub dnia następnego odbierasz tablice i tymczaspwy dowód rejestracyjny. I.. tyle właściwe... teraz moĹźesz odbierać auto! Mimo wszystko odbywa się to sprawnie!
Powodzenia!
sebastian79

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

25 wrz 2007 19:18

A jak wygląda sprawa z Urzędem Skarbowym...bo do tej pory tylko używane auta miałem i trzeba było te 2% płacić od wartości.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:17 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
starczek
 

25 wrz 2007 20:01

cyberstorm napisał(a):A jak wygląda sprawa z Urzędem Skarbowym...bo do tej pory tylko uĹźywane auta miałem i trzeba było te 2% płacić od wartości.


Tutaj płaci się akcyzę (3,6%, bo Cee'dy mają pojemność silników poniżej 2l), ale jest ona wliczona w cenę auta. Więc spoko - już za to zapłaciłeś :D

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

25 wrz 2007 20:06

I o to mi chodziło, dzięki za info.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:17 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
masiu
 

25 wrz 2007 20:41

opłata za rejestrację 171,50 i pamiętaj o ubezpieczeniu auta w ten sam dzień co rejestracja - u mnie w urzędzie nawet dali do podpisania pouczenie o obowiązku ubezpieczenia - przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego mam okazać polisę :)
Ostatnio edytowano 16 paź 2007 21:39 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

25 wrz 2007 20:47

Ubezpieczenie załatwi salon więc mam nadzieję, że jak będę już wracać z papierami z urzędu do salonu to będą mieli wszystko przygotowane.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:19 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
kostel
 

25 wrz 2007 22:29

cyberstorm napisał(a):Ubezpieczenie załatwi salon więc mam nadzieję, Ĺźe jak będę juĹź wracał z papierami z urzędu do salonu to będą mieli wszystko przygotowane.

musisz podać "salonowi" nr tablic rej. i nr dow. rej. aby mogli zrobić ci ubezp :) samo sie nie załatwi

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

25 wrz 2007 22:36

Ja zleciłem wszystko dealerowi. Napisałem upowaĹźnienie do rejestracji, a oni załatwili wszystko za mnie (rejestrację oraz ubezpieczenie). Obyło się bez całej procedury związanej ze staniem w kolejce w Urzędzie Miasta. Za całość zapłaciłem 250zł i uwaĹźam Ĺźe warto :D :D Po południu przyjechałem juĹź po autko które miało przykręcone tablice i naklejoną naklejkę na szybie. Nic tylko jechać :D :D

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 wrz 2007 05:44

Zależy od sytuacji w wydziale komunikacji - na Bielanach zarejestrowac można w zasadzie z biegu nie czekając dłużej niż 30 minut...

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

26 wrz 2007 06:42

Wczoraj rejestrowałem w Pruszkowie .Opłata 171,50 .Czas około 45 minut

AUTOR WĄTKU
masiu
 

26 wrz 2007 07:47

mi rejestracja zajęła ok 25 minut - byłem trzeci w kolejce, na dwa okienka :)
Ostatnio edytowano 16 paź 2007 21:40 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
less
 

26 wrz 2007 16:16

starczek napisał(a):
cyberstorm napisał(a):A jak wygląda sprawa z Urzędem Skarbowym...bo do tej pory tylko uĹźywane auta miałem i trzeba było te 2% płacić od wartości.


Tutaj płaci się akcyzę (3,6%, bo Cee'dy mają pojemność silników poniżej 2l), ale jest ona wliczona w cenę auta. Więc spoko - już za to zapłaciłeś :D


Akurat akcyza nie ma tu nic do rzeczy (płaci się ją jeden raz w życiu auta po wprowadzaniu na obszar celny). Podatku od czynności cywilno - prawnych 2% (dawnej tzw opłata skarbowa) nie płaci się gdyż zakup jest na FV. Ovatowanie zakupu wyklucza zapłatę podatku od czynnosci cywilno - prawnych

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

26 wrz 2007 17:03

Teraz już wszystko jasne, dzięki :) .
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:20 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

26 wrz 2007 18:54

kostel napisał(a):
cyberstorm napisał(a):Ubezpieczenie załatwi salon więc mam nadzieję, Ĺźe jak będę juĹź wracał z papierami z urzędu do salonu to będą mieli wszystko przygotowane.

musisz podać "salonowi" nr tablic rej. i nr dow. rej. aby mogli zrobić ci ubezp :) samo sie nie załatwi


eee tam nie zalatwi. Misie zalatwilo wszystko samo :roll:

pzdr

PS. zeby nie bylo - bralem w leasingu :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

26 wrz 2007 18:57

Niestety nie prowadzę żadnej firmy więc opcja "załatwienia się samemu" jak to bywa w przypadku leasingu nie wchodzi w grę.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:21 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

26 wrz 2007 20:39

Ale są teĹź leasingi dla osób prywatnych ;)

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

26 wrz 2007 20:41

Może i są ale w przypadku "osób prywatnych" mniej zachodu jest przy zwykłym kredycie.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:21 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

26 wrz 2007 20:57

A i z tego co sie dowiadywalem oferta wcale nie jest taka bardziej korzystna od kredytu jak to czesto w roznych artykulach twierdzono (dostalem pare wyliczen takiego leasingu i laczne koszta przy podobnych zalozeniach byly wieksze niz przy kredycie...)

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl