Leasing i wymiana na nowe auto

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

08 kwi 2009 13:58

novee napisał(a):Ale tu większośc się nie czepia usterkowości auta jako takiej, tylko że z tymi usterkami się jeździ do usr...j śmierci bo nie są w ogóle albo prawidłowo usuwane.

Bo siec ASO jest nazwijmy to... nienajlepszej jakosci. Niestety :(
i jeszcze napisał(a):Ja z kolei słyszałem że silniki są liczone na ok. 350-400 kkm. A fiesta i Ka to są auta miejskie, które te 200 kkm z założenia robią przez 10 lat albo dłużej i wtedy w normalnym kraju idą na złom, a że są sprzedawane za 200 Euro i po mechalicznikotjuningu sprzedawana jako funkiel nówki w Polsce, Litwie albo Rumunii, ale takich założeń juz żaden producent zachodni nawet nie pojmuje.

Dokladnie tak, dlatego IMO nie mozemy sie spodziewac, ze jakosc silnikow pozwoli na przebiegi podobne starym dieslom. Trzeba sie liczyc z tym, ze samochody beda wymieniane coraz czesciej i coraz mlodsze beda stawaly sie stare.
Maly :ot:
Rozmawialem ostatno z kolega, ktory na codzien przebywa w Niemcowie. Okazuje sie, ze wymienia samochod co 3 lata. Za kazdy razem na nowy. BMW serii 3 i 5 szczegolnie sobie upodobal. Pytam jakim cudem, przeciez az tak dobrze nie zarabia ;) A kolo mowi, "a o wynajmie slyszal"? No slyszal, tyle ze po paru slowach okazalo sie, ze to cos w rodzaju leasingu dla osob fizycznych. Koles oddaje fure po 3 latach i bierze nowa. Placi jakies raty i ma w d*%e odsprzedaz czy spadek wartosci :) Fajne rozwiazanie, tez chce takie clapping

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

08 kwi 2009 14:13

Zaraz zaraz ... kubeusz nie tak szybko. Oddac fure firmie leasingowej mozesz zawsze ... o ile firma leasingowa bedzie miala na to ochote/klienta. Moze twoj znajomy ma znajomego w firmie leasingowej i sobie moze na to pozwolic.

Leasing dla osob fizycznych jest, chcialem cos takiego na ceed'a wziasc ale babka od razu nam powiedziala ze na chwile obenca jest to nieoplacalne bo:
1. Wlascicielem samochodu jest firma leasingowa ( w przypadku zwyklego kredytu w dowodzie jestem ja )
2. Nie mozna splacic leasingu wczesniej ( w przypadku kredytu samochodowego nie ma problemu - moge zrobic to jutro )
3. Koszty prawie identyczne.

Punkt 2 zawazyl o decyzji wziecia kredytu samochodowego.

AUTOR WĄTKU
novee
 

08 kwi 2009 14:17

<span>Kubeusz</span> napisał(a):Bo siec ASO jest nazwijmy to... nienajlepszej jakosci. Niestety

No i co? Właśnie o to chodzi żeby funkcjonowanie ASO i KMP poprawić. Więc lepiej walczyć czy olać w nadziei że mój jest (jak dotąd lub prawie) bezawaryjny?


<span>Kubeusz</span> napisał(a):A kolo mowi, "a o wynajmie slyszal"? No slyszal, tyle ze po paru slowach okazalo sie, ze to cos w rodzaju leasingu dla osob fizycznych. Koles oddaje fure po 3 latach i bierze nowa. Placi jakies raty i ma w d*%e odsprzedaz czy spadek wartosci

wynajem długoterminowy dla firm jest. Leasing dla osób fizycznych też. Jak jest z wynajmem długoterminowym dla fizycznych nie wiem.
EFL mnie znowy atakuje leasingiem z dużą wartością wykupu czyli bierzesz leasing na 3 lata i spłacasz 60% wartości auta + odsetki, a zostaje 40%, więc wyszłoby coś takiego jak Twój kumpel z reichu mówi.

AUTOR WĄTKU
novee
 

08 kwi 2009 14:21

<span>DeeCann</span> napisał(a):Leasing dla osob fizycznych jest, chcialem cos takiego na ceed'a wziasc ale babka od razu nam powiedziala ze na chwile obenca jest to nieoplacalne bo:
1. Wlascicielem samochodu jest firma leasingowa ( w przypadku zwyklego kredytu w dowodzie jestem ja )
2. Nie mozna splacic leasingu wczesniej ( w przypadku kredytu samochodowego nie ma problemu - moge zrobic to jutro )
3. Koszty prawie identyczne.

Punkt 2 zawazyl o decyzji wziecia kredytu samochodowego.

Ad. pkt. 2 to jak masz extra kasĂŞ na spÂłacenie kredytu/leasingu to w leasingu moÂże siĂŞ bardziej opÂłacac wrzuciĂŚ tÂą kasĂŞ do banku i z tego spÂłacaĂŚ zgodnie z terminem.

Dla mnie na firmê lepszy leasing, bo mi zdolnoœci kredytowych nie blokuje i nie obci¹¿a, a ja mam tak¹ specyfikê ¿e mam duzy zysk w polowie roku, a na koniec roku wychodzi minimalna strata. I tak od zawsze, po prostu jestem o pó³ roku przesuniêty :) ale dla banku to jest straszny problem zazwyczaj.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

08 kwi 2009 14:23

DeeCann napisał(a):Zaraz zaraz ... kubeusz nie tak szybko. Oddac fure firmie leasingowej mozesz zawsze ... o ile firma leasingowa bedzie miala na to ochote/klienta. Moze twoj znajomy ma znajomego w firmie leasingowej i sobie moze na to pozwolic.

To chyba nawet nie jest firma leasingowa... szczerze mowiac az takich szczegolow nie znam.
oraz napisał(a):Leasing dla osob fizycznych jest, chcialem cos takiego na ceed'a wziasc ale babka od razu nam powiedziala ze na chwile obenca jest to nieoplacalne bo:
1. Wlascicielem samochodu jest firma leasingowa ( w przypadku zwyklego kredytu w dowodzie jestem ja )
2. Nie mozna splacic leasingu wczesniej ( w przypadku kredytu samochodowego nie ma problemu - moge zrobic to jutro )
3. Koszty prawie identyczne.
Punkt 2 zawazyl o decyzji wziecia kredytu samochodowego.

Jasne. Tez bym tak zrobil :)
Ale gdyby byla taka mozliwosc, ze:
- podpisuje umowe na 2-3 lata (z mozliwoscia wczeczsniejszego razwiazania - to pewnie wiazalo by sie z jakimis karami)
- place rate (ktora mnie satysfakcjonuje)
- moge oddac auto w rozliczeniu biorac nastepne
wchodze w to szybciutko :)
Kto jest wlascicielem nie ma dla mnie zadnego znaczenia.
Chce jezdzic samochodem za akceptowalne pieniadze. Koniec.

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

08 kwi 2009 14:30

Jasne ze system fajny. Ale tak jak mowie, musi miec jakis fajny uklad z firma leasingowa/leasingujaca/wypozyczajaca ze po 3 latach bez problemu "oddaje" im samochod ;)

novee - na firme to zupelnie inna bajka ;)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

08 kwi 2009 14:30

novee napisał(a):No i co? Właśnie o to chodzi żeby funkcjonowanie ASO i KMP poprawić. Więc lepiej walczyć czy olać w nadziei że mój jest (jak dotąd lub prawie) bezawaryjny?

IMO lepiej walczyc. Ale trza miec do tego cale mnostwo samozaparcia.
Przyznam otwarcie, ze mnie by sie nie chcialo. Pozbyl-bym sie srucla i jak najszybciej zapomnial.
oraz napisał(a):wynajem długoterminowy dla firm jest. Leasing dla osób fizycznych też. Jak jest z wynajmem długoterminowym dla fizycznych nie wiem.
EFL mnie znowy atakuje leasingiem z dużą wartością wykupu czyli bierzesz leasing na 3 lata i spłacasz 60% wartości auta + odsetki, a zostaje 40%, więc wyszłoby coś takiego jak Twój kumpel z reichu mówi.

Prawdopodobnie.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

08 kwi 2009 14:33

DeeCann napisał(a):Jasne ze system fajny. Ale tak jak mowie, musi miec jakis fajny uklad z firma leasingowa/leasingujaca/wypozyczajaca ze po 3 latach bez problemu "oddaje" im samochod ;)

Myslisz? Przeciez gosc placi m-c w m-c kase za uzytkowanie tego samochodu...

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

08 kwi 2009 14:42

Ludzie.
Zrobił się wam OT na temat leasingu.

Proponuję żandarmerii przenieść wątek leasingu w inne miejsce.

Proponuję też pisać zgodnie z tematem obecnego wątku.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

08 kwi 2009 15:00

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl