Przeglad klimy

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Przeglad klimy

02 kwi 2009 18:47

Nie znalazlem zadnej informacji o tym czy klima byla sprawdzana i odgrzybiana na pierwszym przegladzie. Dzisiaj dowiedzialem sie, ze taki przeglad to 300 pln :? Czy komus z Was sprawdzali klime na pierwszym przegladzie. Chyba podjade do mojego starego dobrego Daewoo i za polowe tego bede mial przeglad klimy.

AUTOR WĄTKU
less
 

02 kwi 2009 18:50

było :D . jedyna ingerencja w klimę przewidywana przez książkę obsługi to sprawdzanie/wymiana filtra p.pyłkowego.

Tak jest zresztą w większości marek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

02 kwi 2009 18:53

less napisał(a):było :D . jedyna ingerencja w klimę przewidywana przez książkę obsługi to sprawdzanie/wymiana filtra p.pyłkowego.

Tak jest zresztą w większości marek


W chevrolecie sprawdzaja poziom pynu i odgrzybiaja dlatego place prawie 200pln wiecej ale klima jest sprawdzona.

AUTOR WĄTKU
less
 

02 kwi 2009 19:09

no to cię trochę robią w konia robią. Nie da się sprawdzić poziomu czynnika chłodzącego. Aby wiedzieć ile go jest trzeba go po prostu wypomować z układu. Można jedynie sprawdzić ciśnienie ale to daje bardzo nieprecyzyjną informację

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

02 kwi 2009 19:12

less napisał(a):no to cię trochę robią w konia robią. Nie da się sprawdzić poziomu czynnika chłodzącego. Aby wiedzieć ile go jest trzeba go po prostu wypomować z układu. Można jedynie sprawdzić ciśnienie ale to daje bardzo nieprecyzyjną informację


Wazne, ze caly czas jest sprawna. A tutaj samemu trzeba o tym pamietac.

AUTOR WĄTKU
less
 

02 kwi 2009 19:16

A to niby dlaczego. Na nią też jest gwarancja, z tym że z tego co pamiętam to na ubytek czynnika chłodzącego 2 lata a dalsze 3 lata (czyli do 5 lat lub 150 kkmów) w sytuacji gdy uszkodzeniu ulegnie jakiś element układu

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

02 kwi 2009 19:31

less napisał(a):A to niby dlaczego. Na nią też jest gwarancja, z tym że z tego co pamiętam to na ubytek czynnika chłodzącego 2 lata a dalsze 3 lata (czyli do 5 lat lub 150 kkmów) w sytuacji gdy uszkodzeniu ulegnie jakiś element układu


A to nie wiedzialem. Czyli jak pojade i powiem, ze slabo chlodzi to maja sie tym zajac i nic nie zaplace?

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

02 kwi 2009 20:31

ja na ii przegladzie pytałem się bo w książce gwarancyjnej jest napisane że KIA udziela gwaracji 2 letniej na klimę (a raczej na to że nie ubędzie czynnika chłodzącego). I w serwisie powiedziano mi że taka przyjemność kosztuje i to 180 zł + koszt czynnika jeśli ubył.
Oczywiście mnie to wkurzyłem i nie robiłem.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

02 kwi 2009 21:15

Wojtek L. napisał(a):ja na ii przegladzie pytałem się bo w książce gwarancyjnej jest napisane że KIA udziela gwaracji 2 letniej na klimę (a raczej na to że nie ubędzie czynnika chłodzącego). I w serwisie powiedziano mi że taka przyjemność kosztuje i to 180 zł + koszt czynnika jeśli ubył.
Oczywiście mnie to wkurzyłem i nie robiłem.


Skoro jest na gwarancji to czemu trzeba placic.

AUTOR WĄTKU
less
 

02 kwi 2009 21:20

Odsysanie, sprawdzanie szczelności, filtrowanie i ponowne napełnianie pewnikiem tyle kosztuje, zresztą to normalna cena za tego typu usługi. Jak ktoś miał klimę to wie jak to wygląda. Podłączają do takiej "szafeczki" i po około 45 minutach mamy klimę jak nową

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

02 kwi 2009 21:22

less napisał(a):Odsysanie, sprawdzanie szczelności, filtrowanie i ponowne napełnianie pewnikiem tyle kosztuje, zresztą to normalna cena za tego typu usługi. Jak ktoś miał klimę to wie jak to wygląda. Podłączają do takiej "szafeczki" i po około 45 minutach mamy klimę jak nową


Ja to wiem, ale pytanie dlaczego kaza za to placic jak jest na gwarancji, ze cznnika nei ubedzie.

W chevrolecie nie mam na to gwarancji wiec place, ale tu dlaczego.

AUTOR WĄTKU
less
 

02 kwi 2009 21:24

bo w sumie to twoja fanaberia. Jak czynnika ubędzie odpowiednio dużo to klima przestanie chłodzić i wówczas zrobią ci ją na gwarancji

AUTOR WĄTKU
pitern
 

02 kwi 2009 21:33

Czynnik nie jest na gwarancji to tak jak z klockami hamulcowymi ubywa go w czasie używania.

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

02 kwi 2009 21:56

W sumie jest w tym jakaś logika. Gwarancja, że nie ubędzie ale za samo sprawdzenie musisz płacić. Myślę, że póki klima działa dobrze to nie ma sensu sprawdzać ilość czynnika chłodzącego i płacić a ewentualnie pod koniec gwarancji sobie sprawdzić. Zaoszczędzimy przynajmniej na uzupełnieniu czynnika.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

02 kwi 2009 22:56

less napisał(a):bo w sumie to twoja fanaberia. Jak czynnika ubędzie odpowiednio dużo to klima przestanie chłodzić i wówczas zrobią ci ją na gwarancji


Rozumiem. Wiec podjade zeby sprawdzili bo IMHO nie chlodzi jak powinna.

AUTOR WĄTKU
Tomxs
 

18 kwi 2009 17:33

W Łodzi przegląd ( konserwacja - czyszczenie ) klimatyzacji to koszt 122 złote. Przeczyścili i nawet nieźle pachnie.
KIA Maratońska.

AUTOR WĄTKU
Forge
 

18 kwi 2009 17:53

Niestety Kia kiepsko radzi sobie z sezonowymi kampaniami przeglądowymi.
Oto przykład z VW:
http://www.volkswagen.pl/kampanie/wiosna2009/
Oferowane są m.in. 3 opcje przeglądu klimy.
Wiedzą jak dbać o klientów i jednocześnie przyciągnąć ich do serwisów.
Poprzednio miałem Golfa IV i chętnie korzystałem z takiej możliwości.
A w KIA myśl i radź sobie sam...

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

18 kwi 2009 19:38

Forge napisał(a):Niestety Kia kiepsko radzi sobie z sezonowymi kampaniami przeglądowymi.
Oto przykład z VW:
http://www.volkswagen.pl/kampanie/wiosna2009/
Oferowane są m.in. 3 opcje przeglądu klimy.
Wiedzą jak dbać o klientów i jednocześnie przyciągnąć ich do serwisów.
Poprzednio miałem Golfa IV i chętnie korzystałem z takiej możliwości.
A w KIA myśl i radź sobie sam...



I co? Serio działają na Ciebie takie promocje i pojechałbyś do serwisu, żeby za 99zł pan Henio zajrzał na 5 minut pod maskę?

Sorry, ale za taką "usługę", mój sprawdzony mechanior u Którego serwisowałem już kilka aut nie wziąłby ani grosza.

Ważne jest ile biorą za opcję III, ale tego oczywiście nie napisali, a sądząc po cenie opcji I, to tanio nie będzie. ;-)

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

18 kwi 2009 20:12

Tomxs napisał(a):W Łodzi przegląd ( konserwacja - czyszczenie ) klimatyzacji to koszt 122 złote. Przeczyścili i nawet nieźle pachnie.
KIA Maratońska.


Tam jeszcze nie bylem musze jechac. Marvela i tego za CZMP nie polecam.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

18 kwi 2009 20:29

<span>wujekcybul</span> napisał(a):Tam jeszcze nie bylem

A gdzie zgłosiłeś usterkę klimy :?:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl