motostat.pl - kalkulator eksploatacji pojazdu

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

motostat.pl - kalkulator eksploatacji pojazdu

18 gru 2008 13:35

Zapraszam do odwiedzin i korzystania ze stronki, dzięki niej już niedługo dowiesz się ile tak naprawdę kosztuje kilometr jazdy Twoim samochodem, ile tak naprawdę pali i ile w niego włożyliście pieniędzy. Już wkrótce uruchomiona zostanie przypominajka o racie za ubezpieczenie, o przegladzie czy o wymianie oleju.
Serwis jest stosunkowo młody ale rozwija się bardzo prężnie. Serdecznie zapraszam i z góry przepraszam jeżeli ktoś potraktuje to jako spam, ale widzę że wiele osób korzysta z sygnaturki ze strony prowadzonej za naszą zachodnią granicą, więc pomyślałem czemu by to nie miałoby być po polsku.
Mam nadzieje że zarząd klubu będzie skory do współpracy.
Jeszcze raz zapraszam
http://motostat.pl - Miej wydatki pod kontrolą

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

18 gru 2008 19:20

ciekawa alternatywa - poki co jednak zostane na zagranicznym portalu, bo tam juz mam dosc duza historie, chyba ze u ciebie mozna z excela zaimportować dane :)

Temat przykleje dla przyszlych pokoleń :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

18 gru 2008 21:38

może być ciekawe ;)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

18 gru 2008 21:56

Juz sie zalogowalem, zobaczymy. ball
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

18 gru 2008 23:17

Dałem się skusić.
8)
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

29 gru 2008 10:21

Od dziś aktywna jest opcja importu danych z pliku CSV, co oznacza możliwość łatwej migracji z niemieckiej konkurencyjnej strony
Opcja dostępna po kliknięciu w „statystyki” pojazdu

AUTOR WĄTKU
toomas
 

29 gru 2008 13:07

Znalazłem tylko import spalania..jest możliwość importu innych rzeczy (koszty poniesione na ubezpieczenia itp.?)

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

29 gru 2008 13:31

bedzie w kolejnym kroku - narazie testujemy spalanie jak sie sprawdzi ta metoda to napewno pojawi sie import reszty wydatkow

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

29 gru 2008 21:00

szczurze powiedziawszy to stronka mi się podoba
zbierałem od nowości rachunki za tankowanie, sam nie wiem po co i teraz się one przydały ;)
czekam na nowe udoskonalenia ;]

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

29 gru 2008 23:16

<span>nJaro</span> napisał(a):Od dziś aktywna jest opcja importu danych z pliku CSV, co oznacza możliwość łatwej migracji z niemieckiej konkurencyjnej strony


a założymy się, że nie? :twisted:


<span>nJaro</span> napisał(a):bedzie w kolejnym kroku - narazie testujemy spalanie jak sie sprawdzi ta metoda to napewno pojawi sie import reszty wydatkow




zeby kolumna CURRENCY - WALUTA była uwzględniana przy imporcie, to juz byloby fajnie i migracja byłaby łatwa. Na chwile obecną koszty spalania mam mocno zafałszowane, bo spora część tankowań była poza granicami kraju. W przypadku innych walut jeszcze będziesz musiał połączyć to z kursami walut - niekoniecznie z dnia tankowania, ale z dnia wpisu do statystyki jak najbardziej :) Jeszcze troche, i Wasz banner pojawi sie także w moim podpisie.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
zurek
 

30 gru 2008 00:40

Dałem sie skusić i zarejestrowałem się.

AUTOR WĄTKU
zurek
 

30 gru 2008 09:24

Pytanie na śniadanie.
Przyznam się, że autami już trochę jeżdżę ale nigdy nie korzystałem jeszcze z takiego serwisu jak ten.
Proszę o lekką poradę, swoją drogą przydałby się jakiś mały FAQ na Motostat.

Mam wszystkie paragony od tankowania (uzbierały się całe 3). Wpisałem je wszystkie do programu i wyświetliło mi spalanie powyżej 10L co uważam za wartość lekko zawyżoną więc pytanka:

1. Jak wpisuję pierwsze tankowanie co mam wpisać w polu „przebieg” ?? aktualny przebieg, bo było to przy 12km.
2. Jak wpisuję pierwsze tankowanie co mam wpisać w polu „dystans” ?? aktualny przebieg, tak jak w pyt 1 czy może trzeba czekać aż wyjeżdżę tą benzynę i dopiero potem wpisać dystans jaki pokonałem??
3. Ach.. no i jak zrobić aby skrót do statsów wyświetlał się tak ładnie na dole opisu.?

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

30 gru 2008 10:38

gbear - serwis dopiero raczkuje wiec na biezaco wprowadzamy zmiany i poprawki - dzieki za info napewno sie tym zajmiemy

zurek
FAQ i HELP napewno bedzie :)
Ad1. pole przebieg oznacza nic innego jak przebieg auta
Ad2. w polu dystans wpisujemy dystans od poprzedniego tankowania

Jezeli chodzi o pierwsze tankowanie to mozna sie w nim nieco pomylic bo i tak nie jest brane pod uwage
Pozatym im wiecej tankowan tym bardziej wiarygodny bedzie twoj wynik sredniego tankowania

Ad3. Jak klikniesz w "moje pojazdy" to masz tam cos takiego jak "syganturka" a pozniej kopiuj/wklej swoj BB-Code to podpisu na forum i bedzie git

powodzenia

AUTOR WĄTKU
zurek
 

30 gru 2008 10:43

Właśnie sie doszukałem tej sygnaturki jakieś dziesięć minut temu, teraz kombinuję z moim profilem co by to gdzieś wkleić, zaraz pewnie się wyświetli. No cóż nie jestem urodzonym forumowiczem i generalnie nie miałem na to wcześniej czasu, więc przepraszam za pytania laika.

Dzięki za podpowiedzi

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

30 gru 2008 10:51

sprawdz tylko swoje ostatnie tankowanie bo widze ze masz blad jakis - wyedytuj raz jeszcze po powinno ci wyliczyc dystans i srednia, jezeli tankowanie bylo do pelna

AUTOR WĄTKU
teon
 

30 gru 2008 13:33

Mam takie pytanie. Po imporcie danych jak wyszukam wszystkie ceedy w waszym serwisie to nie pokazuje u mnie średniego spalania na liście mimo że importowałem tankowania z 24000 tys km. Dopiero jak kliknę na moje auto to pojawia się info o średniej. Musicie to poprawić.

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

30 gru 2008 14:22

sie robi :)

AUTOR WĄTKU
zurek
 

30 gru 2008 16:37

<span>nJaro</span> napisał(a):Jezeli chodzi o pierwsze tankowanie to mozna sie w nim nieco pomylic bo i tak nie jest brane pod uwage
Pozatym im wiecej tankowan tym bardziej wiarygodny bedzie twoj wynik sredniego tankowania


Pomyslałbym jeszcze nad algorytmem obliczania.
W moim wypadku wszystkie dane niby poprawnie wprowadzone a spalanie w wypadku drugiego tankowania pokazuje prawie 40l/100.
Wszystko dlatego, że było tylko częściowe i po dojechaniu do Jeleniej z Wrocławia dopiero tankowałem do pełna na sprawdzonej stacji.

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

30 gru 2008 17:01

wiec powinienes wpisac spalanie czesciowe przed tym do pelna

bo tu wpisales ze na 130km auto spalilo ci 50 litrow - wg tego co wpisales algorytm liczy dobrze, jezeli wczesniej miales niepelne tankowanie to musisz je dodac albo dodac chociaz ilosc litrow zeby to wszystko mialo rece i nogi

jezeli tankowanie bylo czesciowe to nie mozna zaznaczac ze bylo do pelna
tylko sumienne wpisywanie danych da wiarygodny wynik

AUTOR WĄTKU
zurek
 

30 gru 2008 17:13

Panie Doktorze,

Studia skończyłem ale uprzejmie informuję, że nic nie rozumiem.
1. Pierwsze tankowanie (swoją drogą tylko częściowe) wykonałem zaraz po wyjechaniu z salonu, bo bym stanął za parę kilometrów. Zatankowałem wtedy 14 L i jest ono oznaczone jako PIERWSZE
2. Drugie tankowanie wykonałem w domu po powrocie z Wrocławia. Zatankowałem do pełna 49 L i tak jest to oznaczone, przejechałem od poprzedniego tankowania 130 km, więc wszystkie dane są ok.
3. Pytanie dodatkowe. Czy maksymalna pojemność baku wpisana w danych samochodu ma jakiekolwiek znaczenie w wypadku tych obliczeń??? Jeżeli tak to w przypadku Ceed`ów to się nie sprawdzi. W Ceedzie można zatankować bardzo różną ilość paliwa. Np. w wypadku ostatniego tankowania, lałem benzynę i wlałem 24 l po czym dystrybutor odciął dopływ. Tylko po to aby dostać podwójne punkty na BP (trzeba zatankować 30 L) dotankowałem jeszcze 6 L powoli dolewając i bez problemu się zmieściło.

Gdzie błąd??

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl