motostat.pl - kalkulator eksploatacji pojazdu

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zurek
 

25 sty 2009 08:18

<span>bociek_krakow</span> napisał(a):Szczerze to jakoś nie wierzę tym wszystkim liczydłom. Ile ma spalić tyle spali. Liczy się radocha z jazdy a nie najniższe spalanie. Oczywiście IMHO


W te słowa....

Żadne liczenie nic nie zmieni, a jak ktoś już bardzo chce to najprościej wziąć kalkulator w rękę i tyle, zawsze wyjdzie prawda.

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

25 sty 2009 08:30

A czy srednia z komputera wam nie wystarczy ? ;) Tankowanie, reset kompa i jazda do zapalenia rezerwy.
Moge napisac 8,3 l/100km :P

AUTOR WĄTKU
zurek
 

25 sty 2009 09:11

<span>DeeCann</span> napisał(a):A czy srednia z komputera wam nie wystarczy ? Tankowanie, reset kompa i jazda do zapalenia rezerwy.
Moge napisac 8,3 l/100km


Ooooo tym to sie na pewno nie sugeruj, zdziwiłbyś się, jak różne może wyjść spalanie od wskazań komputera.

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

25 sty 2009 09:30

Eeeee ... kalkulator w moim telefonie dziala podobnie jak ten w kompie samochodu ... a telefon mam sprawny :P
Druga sprawa to bledy w danych do wyliczenia:
1. nigdy nie wiadomo ile faktycznie jest paliwa w baku - chyba ze ktos jezdzi do samego konca a samochod dopycha na stacje. :) A to ile sie zatankowalo to zaden wyznacznik
2. Aby zmierzyc dokladnie spalanie trzeba wiedziec ze spalilo sie tyle paliwa ile sie zatankowalo. IMHO - impossible. Mozna kombinowac "do zapalenia sie rezerwy" ale ona sie zapali i potem sobie zgasnie na nastepne 10km.
Blad statystyczny moze wyjsc dosc duzy.
Takze zawsze opieralem sie na wskazaniach kompa i testowym szybkim przeliczniku na kalkulatorze i jakos mniej wiecej sie zgadzalo.

Druga sprawa kontrolowac nonstop spalanie za kazdym tankowaniem ? nie chce mi sie ;) Raz na jakis czas sprawdzic czy wszystko gra jak najbardziej tak ale jazda ma byc przyjemnoscia :P

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 sty 2009 11:04

<span>DeeCann</span> napisał(a):Druga sprawa kontrolowac nonstop spalanie za kazdym tankowaniem ? nie chce mi sie Wink Raz na jakis czas sprawdzic czy wszystko gra jak najbardziej tak ale jazda ma byc przyjemnoscia

a dlaczego nie?
ja się w najmniejsze spalanie nie bawię a podliczanie wydatków oraz spalania nie odbiera mi przyjemności z jazdy :P
a wręcz przeciwnie, przynajmniej wiem ile kosztuje mnie utrzymanie samochodu ;]

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

26 sty 2009 00:47

to ze sa roznice miedzy kalkulatorem a wynikiem na stronie to zapewne fakt iz nie bierzemy pod uwage pierwszego tankowania
ale pracujemy nad tym :)
spritmonitor zaklada ze pierwsze jest do pelna dlatego liczy srednia szybciej niz u nas
niedlugo pojawi sie opcja pierwsze do pelna i pierwsze niepelne i to rozwiaze caly problem
a to co ostatnio dodalismy to ....
- wysylanie wiadomosci do innych uzytkownikow
- podobne pojazdy wyswietlone pod statystyka spalania
- ostatanio dodane trafily na pierwsza strone
- rozne kolory ikonek dla roznych rodzajow paliw
ObrazekObrazekObrazek

i to napewno nie koniec :)
dzialamy dalej - czekam na sugestie czego Wam potrzeba co by sie przydalo
no i jak macie znajomych w innych klubach to sie nie obraze jak bedziecie polecac stronke - mysle ze wszystkim sie przyda i wszystkim wyjdzie na dobre

pozdr

AUTOR WĄTKU
toomas
 

26 sty 2009 07:06

Idziecie ja burza:)) Oby tak dalej. Portal jest już dobry tylko poprawcie to pierwsze tankowani :)

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

26 sty 2009 08:56

no problemu by nie było gdyby zmusić ludzi do pierwszego tankowania do pełna :)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

26 sty 2009 17:09

<span>nJaro</span> napisał(a):no problemu by nie było gdyby zmusić ludzi do pierwszego tankowania do pełna

Ja ma pierwsze tankowanie do pelna, ale i tak nie oblicza sredniego z tego tankowania.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

26 sty 2009 17:35

<span>arturo</span> napisał(a):Ja ma pierwsze tankowanie do pelna, ale i tak nie oblicza sredniego z tego tankowania.

1 zatankowales do pelna
2 przejechales powedzmy 550 km
3 znowu tankujesz do pelna np wyszlo Ci 42 litry
4 system dopiero teraz moze policzyc spalanie z pierwszego tankowania 42/550*100=7,64
tak mi sie wydaje :D
pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

26 sty 2009 20:58

a w moim przypadku jest znowu inaczej
ja mam paragony ze wszystkich tankowań
ale dopiero od 12 razu spisywałem licznik
za każdym razem lałem do pełna
wcześniej mi wyliczyło średnią
teraz mi nie liczy
mimo wszystko wole jak liczy pierwsze tankowanie

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

27 sty 2009 00:41

wciaz powtaraz sie ten sam problem pierwszego tankowania :)
bedzie na to rozwiazanie - cierpliwosci :)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

27 sty 2009 09:37

<span>nJaro</span> napisał(a):bedzie na to rozwiazanie - cierpliwosci

Ok. czekamy
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

29 sty 2009 00:16

dodalismy nowe i poprawilismy sygnaturki
dodalismy ciekawy wykres pokazujący procentowo koszty, paliwo itp
teraz mozna zobaczyc jaki udzial ma w tym wszystkim np. wymiana opon itp
oto przyklad takiego wykresu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
motto
 

29 sty 2009 03:00

zurek napisał(a):W Ceedzie można zatankować bardzo różną ilość paliwa. Np. w wypadku ostatniego tankowania, lałem benzynę i wlałem 24 l po czym dystrybutor odciął dopływ. Tylko po to aby dostać podwójne punkty na BP (trzeba zatankować 30 L) dotankowałem jeszcze 6 L powoli dolewając i bez problemu się zmieściło.

Nigdzie, po pierwszym odbiciu pistoletu wchodzi jeszcze blisko 10l (do korka).

AUTOR WĄTKU
motto
 

29 sty 2009 03:27

nJaro mam kilka pytań i kilka sugestii...
1. Jak wyliczane jest „globalne” średnie spalanie? Czy system zlicza wszystkie km i wszystkie litry i z tego wylicza końcową wartość, czy też zlicza wcześnie wyliczone średnie cząstkowe i wylicza z nich średnią? Ma to takie znaczenie, że w przypadku drugim, system będzie bazował już na zaokrąglonych wartościach, co może powodować lekkie przekłamania.
2. Widzę, że próbujesz robić coś na wzór rankingu aut (w zakresie spalania). OK, tylko moim zdaniem do rankingu powinny być brane tylko auta które mają na stronie odnotowany już przebieg co najmniej (nie wiem) 5,6 a może i 10 kkm.
3. Na dole strony pokazują się auto podobne, OK, tylko moim zdaniem powinny się pokazywać auta o tej samej mocy, rodzaju paliwa, skrzyni i (czego nie ma w systemie) rodzaju nadwozia.
4. Do drugiego tankowania do pełna system nie powinien w ogóle podawać średniego spalania (nigdzie).
5. Odległości pomiędzy poszczególnymi punktami powinny być proporcjonalne do przejechanego dystansu, wtedy ten wykres byłby więcej wart.
6. Przydałby się ranking uśrednionego miesięcznego przebiegu (dla każdego auta oddzielnie) oraz informacja o uśrednionym dla wszystkich aut zarejestrowanych w serwisie przebiegu miesięcznym.
7. Nie widzę nigdzie fundamentalnej zmiennej: średniej wartości paliwa zakupionego w miesiącu.

Tyle na razie ode mnie. Ogólnie serwis OK. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

29 sty 2009 09:07

<span>motto</span> napisał(a):Nigdzie, po pierwszym odbiciu pistoletu wchodzi jeszcze blisko 10l (do korka).

A w Ceedzie tak.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

29 sty 2009 11:26

motto:
Ad1. Spalanie jest liczone oczywiscie z wszystkich km i wszystkich litrow
Ad2. Zblizamy sie do momentu gdzie bedzie mozna to zrobic - jak tylko bedzie odpowiednia ilosc aut to postawimy pare warunkow aby dana marka znalazla sie w rankingu
Ad3. System pokazuje auta wg marka/model i jezeli sa conajmniej 4 z danego rodzaju paliwa to tylko to paliwo, w przypadku gdy nie ma auta zasilanego podobnym paliwe to losuje z wszystkich
Ad4. Nie rozumiem o co chodzi - sprecyzuj
Ad5. Wykres zostaje taki jaki jest
Ad6. Wyliczanie sredinej oraz kosztow za dany okres czasu bedzie - cierpliwosci
Ad7. Jest na liscie To-Do - wiec cierpliwosci

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

29 sty 2009 13:55

<span>cisco</span> napisał(a):1 zatankowales do pelna
2 przejechales powedzmy 550 km
3 znowu tankujesz do pelna np wyszlo Ci 42 litry
4 system dopiero teraz moze policzyc spalanie z pierwszego tankowania 42/550*100=7,64


i to jest jak najbardziej poprawne obliczenie średniego spalania :!:

czasami tak kontrolnie sprawdzę ile się skotłowało, ale też wychodzę z założenia, że autko pali tyle ile mu się wleje :D

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

30 sty 2009 14:49

a zeby lepiej sie miedzy naszymi stronami klikalo umiescilismy w stopce link do Was

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl