motostat.pl - kalkulator eksploatacji pojazdu

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

30 sty 2009 21:43

<span>nJaro</span> napisał(a):a zeby lepiej sie miedzy naszymi stronami klikalo umiescilismy w stopce link do Was

jejeje darmowa reklama ;)

<span>nJaro</span> napisał(a):no i jak macie znajomych w innych klubach to sie nie obraze jak bedziecie polecac stronke - mysle ze wszystkim sie przyda i wszystkim wyjdzie na dobre

ja wrzuciłem na farum komputerowców, bo tacy tez mają samochody ;) http://forum.pclab.pl/t443966.html
jak do tej pory już ponad 500 odwiedzin tego tematu :]

AUTOR WĄTKU
motto
 

31 sty 2009 02:31

nJaro napisał(a):Ad4. Nie rozumiem o co chodzi - sprecyzuj


Już tłumaczę. Jak zrobiłem pierwszy wpis system wyliczył średnie spalanie (zapewne) z ilości km przejechanych od ostatniego tankowania. CO defacto daje wynik bardzo zbliżony do tego, pokazuje ECU, co jak wiemy bardzo może mijać się z prawdą, ponieważ ECU tego nie mierzy, a jedynie wylicza sobie ten parametr. Moim zdaniem Przy wprowadzeniu pierwszego wpisu, system nie powinien wyliczać wcale średniej, tak jak teraz po dodaniu kolejnych zaczyna ignorować wynik z pierwszego wstawiając tam zamiast cyferki "--".

AUTOR WĄTKU
motto
 

31 sty 2009 02:34

arturo napisał(a):
<span>motto</span> napisał(a):Nigdzie, po pierwszym odbiciu pistoletu wchodzi jeszcze blisko 10l (do korka).

A w Ceedzie tak.

Kolega chyba, przecinka nie zauważył :P

AUTOR WĄTKU
zurek
 

31 sty 2009 07:30

<span>nJaro</span> napisał(a):no problemu by nie było gdyby zmusić ludzi do pierwszego tankowania do pełna


Czasem kupujemy samochód w salonie w innym mieście, gdzie nie znamy stacji benzynowych i jakości paliwa. W samochodzie benzyny jest na parenaście kilometrów. Nie chce się tankować całego baku szajsu więc tankuje się tylko tyle by dojechać do "swojej" stacji.

<span>nJaro</span> napisał(a):to ze sa roznice miedzy kalkulatorem a wynikiem na stronie to zapewne fakt iz nie bierzemy pod uwage pierwszego tankowania
ale pracujemy nad tym

<span>arturo</span> napisał(a):Ja ma pierwsze tankowanie do pelna, ale i tak nie oblicza sredniego z tego tankowania.


To pewnie wynik mich uwag z początku tematu, dobrze, że chłopaki pracują ciągle nad poprawkami.

<span>nJaro</span> napisał(a):dodalismy ciekawy wykres pokazujący procentowo koszty, paliwo itp

Ciekawa opcja, można szybko zerknąć jak się rozkładają koszty utrzymania samochodu, jaka część z nich jest stała itd.

Pracujcie dalej, za jakiś czas będzie super portal.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

31 sty 2009 12:18

<span>zurek</span> napisał(a):Pracujcie dalej, za jakiś czas będzie super portal.

myślę że mimo małych niedoróbek już jest super :P

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

31 sty 2009 12:28

myślę że mimo małych niedoróbek już jest super


szlifujemy :) wiec bedzie wszystko na wysoki polysk

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

15 lut 2009 22:59

w statystykach ogólnych dołożyliśmy wykres popularności stacji benzynowych
możecie porównać swoje stacje z innymi - ewentualnie wyedytować wpisy jak ktoś nie podawał stacji

doszło również filtrowanie kosztów za dany okres czasu
można teraz łatwo sprawdzić ile i na co wydaliśmy np. w poprzednim miesiącu

AUTOR WĄTKU
lancer
 

16 lut 2009 07:24

Jeśli to możlwe dodajcie loga ulepszonych paliw a nie tylko napis np Verva ON?
Obecna ikonka ON bogłaby być stosowana dla zwykłego ON.
Super że strona się tak szybko rozwija oby tak dalej :)

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

16 lut 2009 07:31

Jeśli to możlwe dodajcie loga ulepszonych paliw a nie tylko napis np Verva ON?
Obecna ikonka ON bogłaby być stosowana dla zwykłego ON.

ok - dodamy ładniejsze ikonki

Super że strona się tak szybko rozwija oby tak dalej

to dopiero początek, na liście TO-DO końca nie widać

AUTOR WĄTKU
rkb
 

23 lut 2009 11:33

nJaro napisał(a):dodalismy nowe i poprawilismy sygnaturki
dodalismy ciekawy wykres pokazujący procentowo koszty, paliwo itp
teraz mozna zobaczyc jaki udzial ma w tym wszystkim np. wymiana opon itp
oto przyklad takiego wykresu
Obrazek

fajny wykresik ale np dla
http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/204/1 napisy (labelki) najeżdzaja sie na siebie

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

23 lut 2009 12:12

no niestety sa przypadki gdzie sie najezdzaja
jak "ciastko" ma ponad 10 kawalkow wtedy nie ma opisow

AUTOR WĄTKU
rkb
 

03 mar 2009 10:52

heja
nastepny problem
w spritmonitorze mam tak
Obrazek
zas w motostatach mam
Obrazek
jak widac sprint wyliczyl mi srednia
motostat nie :( i srednie spalenie mam zawyzone :(
rkb

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

03 mar 2009 13:55

zaraz sprawdzę

EDIT:
i wszystko jasne - chyba - o ile się nie mylę wpisy pochodzą jeszcze z czasów gdzie można było dodawać wpisy nieprawidłowe, w tej chwili dodajemy wpisy pełne lub nie pełne, a system sam oznacza je jako błędne jeżeli brak jest litrów lub dystansu.
Te błędne wpisy przed tym są pewno oznaczone jako niepełne, proponuje je zaznaczyć jako pełne (jeżeli rzeczywiście były do pełna) i będzie to prawda i wynik się pojawi.
Jakby dalej był problem to daj znać.

AUTOR WĄTKU
motto
 

04 mar 2009 03:03

Nowy pomysł. Przydałby się banerek który oprócz dystrybutorka i średniego spalania pokazywałby ikonkę licznika i przebieg auta.

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

04 mar 2009 08:41

masz na myśli podpis na forum - żeby dodać jeszcze przebieg ?

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

04 mar 2009 10:07

nJaro napisał(a):masz na myśli podpis na forum - żeby dodać jeszcze przebieg ?

Tak! Jeszcze kolor auta, wersję wyposażenia i zdjęcie żony :P

Przebieg, to chyba rzecz zbędna, bo niektórzy pomijają ten fakt w statystykach.

AUTOR WĄTKU
rkb
 

04 mar 2009 10:10

mi sie wydaje ze fajnie by szukac tez po przebiegu autka nie tylko po KM
i rocznikach

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

04 mar 2009 10:14

szkoda zaśmiecać sygnaturkę
a tak jak Piotr13 zauważył niektórzy pomijają przebieg w statsach
sam rocznik auta mówi coś o przebiegu więc można się tym posłużyć, aczkolwiek jak będzie już naprawdę sporo aut w serwisie to zrobimy bardziej szczegółowe wyszukiwanie - narazie myślę że to zbędne

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

06 mar 2009 14:42

Dla zainteresowanych:

dodaliśmy filtrowanie kosztów i tankowań - można teraz wskazać dany okres czasu a system przeliczy nam średnią, przeliczy wydatki itp
po nałożeniu filtra zmieni się również wykres żeby wszystko było lepiej widoczne
Obrazek

dodaliśmy również wprowadzanie kosztów w euro, funtach i dolarach oraz odległości liczone w milach przeliczane są teraz na kilometry
Obrazek

... wkrótce więcej ... - [url="http://motostat.pl"]Motostat.pl - statystyki zużycia paliwa[/url]

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

08 mar 2009 10:17

udało mi oszukać pierwsze tankowanie tak aby pokazywało mi średnią ;)
dodałem jako pierwsze tankowanie 1l. za 1 zł i teraz pokazuje mi średnią z prawdziwego pierwszego tankowania :D

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl