motostat.pl - kalkulator eksploatacji pojazdu

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

30 gru 2008 17:20

<span>zurek</span> napisał(a):3. Pytanie dodatkowe. Czy maksymalna pojemność baku wpisana w danych samochodu ma jakiekolwiek znaczenie w wypadku tych obliczeń??? Jeżeli tak to w przypadku Ceed`ów to się nie sprawdzi. W Ceedzie można zatankować bardzo różną ilość paliwa. Np. w wypadku ostatniego tankowania, lałem benzynę i wlałem 24 l po czym dystrybutor odciął dopływ. Tylko po to aby dostać podwójne punkty na BP (trzeba zatankować 30 L) dotankowałem jeszcze 6 L powoli dolewając i bez problemu się zmieściło.

Od pierwszego odbicia do zatankowania po korek miesci sie okolo 10l
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

30 gru 2008 17:24

hhmmm
zaraz sie tym zajme ... pomysle policze napewno znajdzie rozwiazanie bo sytuacja zadko spotykana narazie w serwisie

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

30 gru 2008 22:50

<span>arturo</span> napisał(a):Od pierwszego odbicia do zatankowania po korek miesci sie okolo 10l

dokładnie, TTTM ;)
poruszając się po mieście leje do pierwszego odbicia
wsiadam do auta, wskaźnik pokazuje max i mam gdzieś lanie pod korek, bo to już tylko zabawa, chodź wejdzie jeszcze z 10l.
Jak jadę w trasę to tankuję pod korek bo nim wskaźnik nieco opadnie to zrobię 200 km
niestety w tedy przy statystykach robi to różnicę, jednak nie wszystko da się przeskoczyć i raczej żaden algorytm nie obliczy tego że nasze bolidy zbyt szybko odbijają pistolet na stacji benzynowej ;)

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

05 sty 2009 14:28

fakt byly bledy z liczeniem tych pierwszych tankowan stad to rozwiazanie ktore jest teraz - i teraz juz powinno dobrze wszystko liczyc

Pojemnosc baku narazie nie jest wykozystywana

AUTOR WĄTKU
teon
 

05 sty 2009 14:49

A jak sprawa wygląda z wyświetlaniem na liście średniego spalania aut użytkowników którzy importowali dane z niemieckiego portalu. Bo przy moim aucie dalej widnieje "brak danych" pomimo tego że jak kliknę na mój profil to pokazuje średnie spalanie 6,72l. Kolejna sprawa to statystyki. Musicie uwzględniać w statystykach tylko te pojazdy które posiada kilku użytkowników, którzy przejechali taką i taką liczbę kilometrów. Bo wystarczy że zaloguje się tylko jeden posiadacz np fiata 500 który będzie jeździł tylko w trasie a spalanie u niego wyniesie 4.4 L przez cały okres użytkowania. I będzie królował w statystykach najbardziej oszczędnych aut, a w pewnym momencie będzie taka sytuacja o ile już nie jest, że TOP 10 będzie się składało tylko z takich pojedynczych pojazdów.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

05 sty 2009 18:26

faktycznie, po imporcie brak danych. Hmmmm

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

06 sty 2009 19:35

teon napisał(a):A jak sprawa wygląda z wyświetlaniem na liście średniego spalania aut użytkowników którzy importowali dane z niemieckiego portalu. Bo przy moim aucie dalej widnieje "brak danych" pomimo tego że jak kliknę na mój profil to pokazuje średnie spalanie 6,72l. Kolejna sprawa to statystyki. Musicie uwzględniać w statystykach tylko te pojazdy które posiada kilku użytkowników, którzy przejechali taką i taką liczbę kilometrów. Bo wystarczy że zaloguje się tylko jeden posiadacz np fiata 500 który będzie jeździł tylko w trasie a spalanie u niego wyniesie 4.4 L przez cały okres użytkowania. I będzie królował w statystykach najbardziej oszczędnych aut, a w pewnym momencie będzie taka sytuacja o ile już nie jest, że TOP 10 będzie się składało tylko z takich pojedynczych pojazdów.
ten top tez powinien być brany pod uwagę przynajmniej od 10 tankowań
bo tak ktoś wpisze sobie że zalał 1l. a przejechał 200 km i tez będzie królował w statystykach...

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

08 sty 2009 13:07

teon i gbear - pracujemy nad tym zeby to poprawic

mysle ze z biegiem czasu ta dyskusja straci sens - wiadomo ze im wiecej samochodow, im wiecej tankowan tym lepiej
poczekajmy jeszcze troche a wszystko sie unormuje

EDIT:
dzieki za wszystkie pozytywy i za spory udzial kia w serwisie

wszystkiego slucham i wszystko notuje

sporo jest jeszcze rzeczy ktore beda sie pojawiac i napewno bedzie WSZYSTKO co jest na spritmonitorze a nawet i wiecej ale po kolei
od teraz praktycznie ruszaja testy przypominajki wiec mozecie testowac, wpisywac, komentowac - opcja dostepna po kliknieciu w statsy auta

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 sty 2009 22:30

fajnie, fajnie ;)
nowe funkcje i udoskonalenia
podoba mi się że najeżdżając na koszt paliwa, pokazuje mi ile kosztował litr
w związku z tym brakuje mi jeszcze jednej rzeczy
jak najadę na średnie spalanie mogłoby pokazywać ile kosztował mnie 1km ;)

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

20 sty 2009 10:00

pojawila sie kolejna fukcja serwisu
- wysylanie wiadomosci do innych uzytkownikow

wkrotce dodatkowe mozliwosci ....

AUTOR WĄTKU
nirv
 

20 sty 2009 12:43

super serwis ładnie się rozwija

AUTOR WĄTKU
nJaro
 

21 sty 2009 10:09

doszedl import kosztow ze sprit'a

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

22 sty 2009 22:56

za dużo tych importów :P
dać to do jednego linku w którym dopiero będzie rozdzielenie na importowanie tankowań i wydatków

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

23 sty 2009 10:36

a mi aktualnie się coś wypiern....ło średnie spalanie przy pierwszym tankowaniu :cry:
sprawdzałem i błędu nie mam - a nie pokazuje średniego spalania
Pewny jestem że wcześniej było :?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lancer
 

23 sty 2009 13:47

mi też coś szwankuje to średnie spalanie na tej stronie

AUTOR WĄTKU
zurek
 

23 sty 2009 14:16

Moim zdaniem logika obliczania jest jeszcze nie dopracowana w 100%, zgłaszałem pewne sytuacje wyjątkowe dla naszego samochodu, które zostały uwzględnione. Ale mimo wszystko program nie zlicza właściwie średniej.
Zawsze jak weźmiesz kalkulator i obliczysz sobie sam, to wychodzi całkiem inne spalanie.
Traktuje to na razie jako miejsce gdzie wpisuję swoje tankowania, aby się nie zgubiły. Mam nadzieję, ze z czasem wszystko będzie doszlifowane
.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

23 sty 2009 14:21

Mi liczy inaczej niż na spritmonitor. Zaimportowałem tankowania i na motostat pokazuje średnie 6,62 a na spriotmonitor 6,8 :)) Jak liczę w arkuszu kalkulacyjnym to zgadza się to na niemieckiej stronie :)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

23 sty 2009 17:26

<span>George</span> napisał(a):a mi aktualnie się coś wypiern....ło średnie spalanie przy pierwszym tankowaniu

Potwierdzam cos jest nie tak, nie liczy pierwszego tankowania i przez to srednia jest zawyzona, tak jest w moim przypadku. :(
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

24 sty 2009 20:40

widać błąd jest od niedawna, gdyż na samym początku u mnie było liczone średnie spalanie a teraz już nie jest
coś zmienili i się popsuło :P

AUTOR WĄTKU
bociek
 

24 sty 2009 22:51

Szczerze to jakoś nie wierzę tym wszystkim liczydłom. Ile ma spalić tyle spali. Liczy się radocha z jazdy a nie najniższe spalanie. Oczywiście IMHO

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl