Ile osób było na przeglądzie z własnym olejem ?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Ile osób było na przeglądzie z własnym olejem ?

04 gru 2008 10:00

Witam,

Proszę o informację ile osób było na przeglądzie z własnym olejem i jakie było stanowisko lub komentarze ASO ?

Dzięki

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 gru 2008 10:26

ja jeszcze nie byłem
ale mam zamiar jechać z własną butelką oleju i zdaje sobie sprawę z tego że wpiszą w książkę że wlali olej klienta ;]

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 gru 2008 10:48

Dwukrotnie (15 kkm i 30 kkm) z własnym olejem w Solixie Olsztyn. Zero uwag ze strony ASO, robienia pod górę, etc., jakichś wpisów - bo nie ma do tego żadnych podstaw. Wcześniej 4 lata w ASO Ford (Big Autohandel Olsztyn) - też zero problemów, to samo pracownicy z Oplami (Mibo Olsztyn, Top Motors Ostrołęka, Pindur Giżycko).
Próby "zastraszania" wpisami w książeczce serwisowej służą tylko i wyłacznie temu, aby ASO dać zarobić na oleju, który sprzedają ze 150 - 200% marżą - jeśli własny olej spełnia wymogi producenta określone w książce gwarancyjnej/instrukcji obsługi, to bez jakichkolwiek konsekwencji może być stosowany.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

04 gru 2008 10:48

ja jestem po drugim przeglądzie, za każdym razem własny olej i niektóre częsci eksploatacyjne.brak wpisów w książce o zastosowaniu własnego oleju
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
lesnik
 

04 gru 2008 11:57

EURO-KAS Katowice
własny olej - bez wpisu, bez uwag

AUTOR WĄTKU
q8122
 

04 gru 2008 12:04

Ja byłem po 15kkm z własnym olejem i nie było żadnych uwag ze strony serwisantów. ASO Multitruck Rzeszów. Za to ja mam do nich nie jedno :twisted:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

04 gru 2008 12:07

A co to za pytanie w ogóle ? Robiłem kilkanaście przeglądów różnymi samochodami i zawsze miałem swój olej. NIe ma w ogóle takiej możliwości żeby ASO cokolwiek na temat powiedziało poza niezadowoleniem że nie dasz im zarobić...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

04 gru 2008 12:11

bo w "normalnych" serwisach olej jest po dobrej cenie rynkowej

taki myk tez jak ktoś sprawdza ceny to sprawdza po ile litr oleju jest w ASo a oni maj po dobrej cenie i juz a prz okazji na czym innym lub na normalnej obsłudze zaron=bią
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
q8122
 

04 gru 2008 12:49

Tak czy owak to i tak Cię zarąbią :D :P

AUTOR WĄTKU
amor
 

04 gru 2008 19:33

q8122 napisał(a):Ja byłem po 15kkm z własnym olejem i nie było żadnych uwag ze strony serwisantów. ASO Multitruck Rzeszów. Za to ja mam do nich nie jedno :twisted:
A co masz im do zarzucenia , zbliża mi się termin wizyty i wacham się czy jechać do nich?

AUTOR WĄTKU
darekt
 

04 gru 2008 19:42

A jaką macie pewność, że ten wasz olej został wlany do waszego samochodu? Nadzorujecie przegląd :?:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 gru 2008 19:51

Tak, w Solixie w Olsztynie hala ASO jest oddzielona szkłem od poczekalni.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
q8122
 

04 gru 2008 21:04

amor napisał(a):
q8122 napisał(a):Ja byłem po 15kkm z własnym olejem i nie było żadnych uwag ze strony serwisantów. ASO Multitruck Rzeszów. Za to ja mam do nich nie jedno :twisted:
A co masz im do zarzucenia , zbliża mi się termin wizyty i wacham się czy jechać do nich?

Hmmm prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia, kiedy próbuję charakteryzować usługi tego dealera.:
• Poziom usługi salonu jest raczej poprawny, choć nie powalający jeśli go porównać z tym, co widziałem 3krotnie w Oplu.
• Serwis robił na mnie fatalne wrażenie od początku. Nie bez racji, w pierwszych moich postach, porównywałem ich do Polmozbytu. Czujesz się tam petentem na każdym kroku. Brak możliwości oglądania tego co dzieje się z twoim autem. Niechętny a wręcz niegrzeczny stosunek serwisantów do wszelkich twoich pytań .Totalne lekceważenie klienta. To doprowadziło mnie do tego, że musiałem rozmawiać z Prezesem, co z resztą obszernie opisałem w jednym z moich postów.
• Nieskuteczne naprawy zgłoszonych usterek, że poważnie się zastanawiam czy w ogóle ma jakiś sens szumnie reklamowana 7letnia gwarancja. 3krotnie bezskutecznie usuwali mi ping ponga w podszybiu ze strony pasażera.
• Naprawa mechanizmu regulacji fotela kierowcy: usuwali mi przez okrągły rok i gdybym nie zrobił im awantury to do dzisiejszego dnia nie byłby naprawiony.
• Kasowali pieniążki za nie wykonany przegląd powłoki lakierniczej. Chodziło mi co prawda o pieczątkę, dlatego nie podnosiłem tej sprawy. Po miesiącu czasu podpisałem schemat dotyczący przeglądu lakieru i to przy okazji wymiany siedziska fotelu kierowcy. To pozostawia niesmak. Tak naprawdę nie mam sto procentowej pewności czy można im ufać. Choćby to,jak ktoś z kolegów pytał dzisiaj „ Jaką mamy pewność czy wlali nam nasz przyniesiony olej?”.
Starczy i przepraszam za ten offtop. Po prostu to mi leżało na sercu.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

05 gru 2008 09:22

mi na przegladzie w Sopocie Poleszak wpisali do książki dokładny rodzaj oleju i mam ze wlano shell helix ultra extra. sporo kręcili i kazali sobie przynieść z norma c3 choć taka nie jest wymagana .... zrobili prawie wszystko abym kupił u nich castrola za 300pln...ale nie udało im się kompletnie..... nie pojadę tam więcej ot choćby dlatego że teraz mieszkam w wawie ale mam 34.ooo i tak coś czuję że przegląd wypadnie mi w lutym i też zaleje tym samym olejem ;)

AUTOR WĄTKU
amor
 

07 gru 2008 07:34

Wielkie dzięki /q8122/ za wyczerpującą odpowiedź . Bliżej mam serwis pod Mielcem i chyba tam się umówię

AUTOR WĄTKU
zurek
 

07 gru 2008 08:53

Koledzy/Koleżanki

Uważam, że wymiana informacji na temat świadczonych usług przez nasze kochane serwisy ASO jest jednym z najważniejszych punktów naszego forum i choć samochód odbieram dopiero za parę dni, to już z wielkim zainteresowaniem przeglądam te tematy, szukając jakiegoś dobrego serwisu w moich okolicach. No bo któż ma się opiekować naszym samochodzikiem poza nami, jak już wyjedziemy z tego salonu..
Włosy się nieraz jeżą, jak czytam wasze wypowiedzi, strach oddać samochód w ręce tych papudraków. Może lepiej skończyć kurs mechaniki, kupić kompa i samemu się zająć samochodem ;).

Ciekawe jak działa mój serwis w Jeleniej Górze, czy ktoś korzystał z niego ??
Mam dodatkowe pytanie, mieszkam w Jeleniej a samochód kupiłem we Wrocławiu. Po prostu obsługa tamtego salonu bardziej mi się podobała, poza tym dostałem opony zimowe. Czy w związku z tym jestem zmuszony do korzystania z ASO we Wrocławiu, czy nie ma to znaczenia?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

07 gru 2008 11:59

<span>zurek</span> napisał(a):Czy w związku z tym jestem zmuszony do korzystania z ASO we Wrocławiu, czy nie ma to znaczenia?

absolutnie nie ma znaczenia
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
KZ
 

07 gru 2008 15:04

zurek napisał(a):Ciekawe jak działa mój serwis w Jeleniej Górze, czy ktoś korzystał z niego ??


Spytaj na forum o ASO a nie wątku o przychodzeniu ze swoim olejem...

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 gru 2008 20:21

<span>zurek</span> napisał(a):Czy w związku z tym jestem zmuszony do korzystania z ASO we Wrocławiu, czy nie ma to znaczenia?

ma znaczenie jeśli będziesz serwisować alarm i czujniki parkowania
w razie usługi gwarancyjnej bezpłatnej naprawy podejmie się serwis w którym kopiłeś samochód

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 gru 2008 21:22

e2rdo - KZ zwraca uwagę, a Ty dalej offtopem ... :oops: :wink:

Popytałem kolegów jeżdżacych Skodą, Toyotą, Nissanem i ponownie Skodą - dwóch z nich jeździ na przeglądy (Skoda i Toyota) z własnym olejem i tez nie mają żadnych utrudnień z tego powodu, drugi Skodziak zostawia kwestię oleju ASO (leją Castrol), podobnie Nissan (nie wie co leją i go to nie interesuje).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl