Ile osób było na przeglądzie z własnym olejem ?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

07 gru 2008 21:59

serwis nie robi wpisu w gwarancji ze klient przyniosł własny olej taki wpis jest robiony w bazie danych KIA

AUTOR WĄTKU
sabex
 

08 gru 2008 10:15

Dzwoniłem do centrali Kia i zapytałem czy można przynieść na przegląd własny olej, bo przecież są oleje takiej samej klasy znacznie tańsze niż w serwisie. Ze są promocje np. w Selgros czy w Makro. W odpowiedzi usłyszałem, że serwis (tak jak Kolega wyżej napisał) nie robi wpisu do książki, ale umieszcza taką informację w bazie danych. A to na wypadek awarii silnika, wtedy jest pobierany olej do badania i w przypadku niezgodności norm oleju, naprawa silnika jest robiona na koszt właściciela. Zapytałem, że przecież to jest taki sam olej tylko dużo tańszy niż w serwisie, odpowiedź- tak, ale olej może był źle przechowywany, może kiedyś zamarzł, może stał w bardzo wysokiej temperaturze, może był przeterminowany (stary) i nie nadaje się już do samochodu. My (Kia) musimy się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Fajna odpowiedź, ale czy serwisy tak dbają, aby olej był przechowywany w warunkach zalecanych przez producenta oleju.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

08 gru 2008 18:13

Dziś dzwoniłem do Carserwisu z pytaniem jaki olej stosują do 1.6DOHC - otrzymałem odpowiedź, że lotos economic 5W30. Na pytanie w jakiej cenie Pan z serwisu odesłał mnie do sklepu Carserwisu.W sklepie dowiedziałem się, że nie mają 5W30, tylko 5W40.Drobna różnica, ale jednak jest.Nie przypuszczałem, że w serwisie tak swobodnie stosują się do zaleceń producenta.

AUTOR WĄTKU
nirv
 

08 gru 2008 21:15

KIA POKORSKI ŁÓDŻ - 2 przeglady wlasny olej - za kazdym razem wpis do ksiazki

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 gru 2008 21:29

A u mnie przy wymianie po 1500 kilometrach oleju serwis zalał mi swój olej ale nie lotos tylko Castrol SLX 5W30, a póżniej od znajomego dowiedziałem się że ten olej jest już wycofany i zastąpił go castrol edge 5W30, dlatego teraz przy wymianie rocznej wziałem swój olej, bo tak naprawdę to nie wiadomo czym oni zalewają silnik.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl