Ktory lepszy do naszego CRDI - 5W-30 czy 4W-40

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Ktory lepszy do naszego CRDI - 5W-30 czy 4W-40

30 lis 2008 12:41

Witam,
Mam pytanko:

1. Który lepszy do naszego CRDI - olej 5W-30 czy 5W-40?

2. Czy kupujecie olej B4 czy C3? Ciągle są sprzeczne informacje czy mam filtr cząstek stałych czy nie. Ja mam autko z 2007 i podobno nie mam PDF?

Dzieki za info

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 lis 2008 14:12

Ad. 1 - jak wolisz. 5/30 podobno minimalnie oszczędza paliwo, 5/40 podobno lepszy dla turbiny.

Ad. 2 - ja ostatnio leję B4 i zmieniam co 10 tys. km. Teraz będę miał przegląd po 60 tys. to może wleję C3 i zmienię po 20 tys. km. Zaczyna mi to wisieć, dochodzę do wniosku że 90% dyskusji olejowej jest oparta na marketingu producentów. Chyba kupię Midlanda Synova, wg. danych producenta lepszy niż wszystkie EDGE, Magnateci, Mobile itp., a kilkadziesiąt procent tańszy (nie biorę Allegro pod uwagę).

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Ktory lepszy do naszego CRDI - 5W-30 czy 4W-40

30 lis 2008 16:22

Darek_Korbik napisał(a):Ja mam autko z 2007 i podobno nie mam PDF?

Dzieki za info

Pozdrawiam


A ja jeszcze dodam że póki co to żaden CRDi w ceed w PL nie ma filtra cząstek stałych. Zresztą jest to zrozumiałe bo bez niego spełnia normę EURO IV która aktualnie obowiązuje a nadto w PL nie ma zniżek podatkowych ze względu na spełnianie wyższej (lepszej) normy. Zresztą filtr dla producenta spory wydatek a dla użytkowanika spora upierdliwość. Reasumując nie musisz kupować oleju z C3

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Olej 5W-30 czy 5W-40

30 lis 2008 18:12

Wielki dzięki za info.
Pozdrawiam

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl