Przeglad a filtr przeciwpyłkowy

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

Przeglad a filtr przeciwpyłkowy

11 paź 2008 11:34

witam, po przegladzie przy 15t.km wsiadam do samochodu i załączam wentylator i.. nie czuje charakterystycznej nowosci z filtra..
sprawdzam na fakturze i.. jest.. (!) czyli zaplacilem za filtr przeciw pylkowy a go nie wymienili..
ale sprawdzajac dalej wymienili filtr wlotu powietrza do silnika a go nie uwzglednili na fakturze.. wiec pewnie jakas mala pomylka.. i wydaje mi sie ze na moja korzysc bo filtr powietrza do silnika jest chyba drozszy niz p.pyłkowy..

pozostaje mi tylko kupic filtr p.pylkowy na allegro.. kupic zwykly czy weglowy? koszt z przesylka ok.55pln

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

11 paź 2008 14:00

a skad wiesz ze nie wymienili? sprawdziles? ja jakos po wymianie nie czuje roznicy w zapachu a wymieniam go sam :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Wymiana filtra przeciwpyłkowego

11 paź 2008 18:27

Witam,
U mnie w ASO zawsze wymieniają filtr przeciwpyłkowy na przeglądzie co 20.000 km - tak jak jest w książce serwisowej. O ten filtr trzeba dbać bo prawie każdy znas jest alergikiem. U mnie np. testy alergiczne wykazały że muszę uważać na kurz i roztocza.
Wszysko OK. Pozdrawiam Darek

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

11 paź 2008 19:33

gbear napisał(a):a skad wiesz ze nie wymienili? sprawdziles? ja jakos po wymianie nie czuje roznicy w zapachu a wymieniam go sam :twisted:

pzdr


sprawdzilem.. fakt ze z braku czasu dopiero po 3 tygodniach (1000km) ale byl wrecz brudny.. brud "przesiakniety" z jednej strony filtra na drugi.. i ogolnie zasyfiony.. i na pewno nie wymienili go.. wprawdzie mieszkam na slasku.. no ale bez przesady..

gbear na jaki wymieniasz? zwykly czy weglowy?

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

11 paź 2008 19:59


AUTOR WĄTKU
less
 

13 paź 2008 16:24

rafek81 napisał(a): byl wrecz brudny.. brud "przesiakniety" z jednej strony filtra na drugi.


Jesteś pewieni że nie był to filtr węglowy który z natury jest czarny (porównaj te z Allegro)

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

13 paź 2008 18:36

tak jestem pewny.. to byl brudny zwykly filtr

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 paź 2008 18:50

brudny to jest u mnie w albumie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

26 paź 2008 18:19

sensor.. no u mnie wygląda prawie identycznie bo tych krzaczków troszkę mniej..
wymieniłem na węglowy i zniknął problem zaparowanych szyb.. teraz wystarczy zwykły nawiew puścić na szybę i po kilku sekundach para znika.. a na brudnym filtrze tylko AC pomagało..

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Przeglad a filtr przeciwpyłkowy

11 gru 2009 15:29

Wydajność nawiewów po przejechaniu 16700 km spadła mi do zera, do tego doszło parowanie szyb na które tylko włączanie klimy pomagało, ale jak się ją wyłączało to parowanie wracało ze zdwojoną siłą - diagnoza, filtr kabinowy do wymiany. 8-)
Zamówiłem sobie węglowy u naszego partnera klubowego Kia Auto, doszło ekspresowo w dwa dni Pocztą Polską (WOW) :o , wczoraj wymieniłem.
Do wymiany przygotowałem się jak do wojny 30-letniej, przeczytałem instrukcję z 3 razy, wziąłem do samochodu narzędzia latarkę i.... wymiana trwała ledwie 5 minut, przydała się tylko latarka bo już ciemno było. :P
Po wymianie nawiew przy minimalnie skręconym potencjometrze dmucha tak jak poprzednio nastawiony na maxa. A stary filtr, masakra. Czarny, z igliwiem, żuczkami, ważkami i innymi zebranymi elementami fauny i flory ojczyzny naszej, od razu przypomniały mi się wszystkie wyjazdy do lasu, po polach i wrocławskie remonty :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przeglad a filtr przeciwpyłkowy

11 gru 2009 16:14

i tyle w temacie

pomyśl inaczej - oddychałeś z rodziną powietrzem, które przechodziło przez ten cały syf
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl