ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
grzegorzhel
 

ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

02 paź 2008 13:16

Witam wszystkich :)
Koledzy prawie po roku użytkowania mojej Kijanki nadchodzi czas na dokonanie wyboru nowego ubezpieczenia.
Dzisiaj dostałem informacje z AXA uprzejma Pani wyliczyła mi składkę za AC/OC (AC 50 % zniżki OC 60% zniżki ) na kwotę 1070 zł. W porównaniu do innych ubezpieczycieli to super stawka.
Koledzy czy ktoś z was miał jakieś doświadczenie z AXA proszę o opinie
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

02 paź 2008 18:28

Faktycznie ciekawa kwota bo u mnie po roku ubezpieczenie OC/AC max zniżki to 1500 zł.

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

02 paź 2008 18:29

dodam że to w PZU...

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

02 paź 2008 19:26

Również zstanawiałem się nad AXA atrakcyjna cena jednak zostałem przy Allianz może złe zrobiłem :oops:

AUTOR WĄTKU
emza4
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe wasza opinia

09 paź 2008 12:27

grzegorzhel napisał(a):Witam wszystkich :)
Koledzy prawie po roku użytkowania mojej Kijanki nadchodzi czas na dokonanie wyboru nowego ubezpieczenia.
Dzisiaj dostałem informacje z AXA uprzejma Pani wyliczyła mi składkę za AC/OC (AC 50 % zniżki OC 60% zniżki ) na kwotę 1070 zł. W porównaniu do innych ubezpieczycieli to super stawka.
Koledzy czy ktoś z was miał jakieś doświadczenie z AXA proszę o opinie
Pozdrawiam

AXA chyba jakoś premiuje Kijanki :) Mnie wyszła róznica na korzyść AXY 500 zł w porownianiu z nastepnym na liscie Allianzem. ZNiżki 30% OC i AC.

AUTOR WĄTKU
swender
 

09 paź 2008 12:37

A jesteście pewni, ze w AXA nie ma udziału własnego? Może się okazać, ze kwota składki jest niska, ale w przypadku kradzieży dostaniecie np. 60 lub 70% wartości samochodu.
Dodatkowo na ile wycenili wartość samochodu, to też ma spory wpływ na składkę. Gdy się orientowałem w cenach, to różnica w wartości pomiędzy towarzystwami dochodziła do 6 tys PLN

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

09 paź 2008 12:59

A ja wszystkim radzę czytać ogólne warunki ubezpieczenia. Wiem, że to nudne ale lepiej przebrnąć przez to zamiast obudzić się pewnego pięknego dnia z reką w nocniku.
Osobiście nie wybierałbym firm typu AXA czy Link4 mimo, że oferują znaczne zniżki.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

09 paź 2008 14:09

Dla mnie AXA to samo zło :twisted: - miałem 2 (głupie) szkody z mojej winy w zeszłym roku i składka w AXA wychodzi mi 7600zł :lol:. Dla porównania w Benefi 2600,- w Allianzie 4000,- a w Hestii 3850,-.


pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

09 paź 2008 15:14

<span>N_Jay</span> napisał(a):A ja wszystkim radzę czytać ogólne warunki ubezpieczenia

o ile ktoś da radę, słyszłem od mojego brokera że OWU w AXA to 50 kilka stron (jakaś masakra)
udział własny jest o tyle istotny że jak mamy zonka z naszej winy to w konkretnym stopniu ponosimy koszty zakupu nowych części, a po co komu ubezpieczenie jak i tak trzeba płacić, lepiej zapłacić więcej, ewentualnie rozłożyć na raty i spać spokojnie
ja zawsze wykupuję opcję że nie liczą mi amortyzacji czasowej, jak kiedyś rozwaliłem zderzak to ubezpieczyciel pokrył koszty nowego w 100%,
a nie kwota - amortyzacja - udział własy
i wychodzi że za nowy zaderzak warty ok. 2500PLN na wycenie jest 600PLN
ale składka była mała, "najlepsza" (axa, link4, cu, ld, itd.)

AUTOR WĄTKU
spawseba
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe wasza opinia

05 lut 2011 18:43

Powiem wam tak , każdy ubezpieczyciel jest dobry póki nie musi wypłacać odszkodowanie , ja właśnie przeniosłem swoje ubezpieczenie OC+AC z PZU do AXA . Cena pakietu w PZU 1610 zł w AXA 1150 zł różnica jest a kierowałem się tą porównywarka wyłączeń z AC :www.ubezpieczenie.com.pl/pw/porownywarka_wylaczen___ubezpieczenie_ac/2,0.html
Ostatnio edytowano 25 lut 2011 11:34 przez spawseba, łącznie edytowano 5 razy

Avatar użytkownika
michnik
Asystent Kierownika
 
Posty: 259
Dołączył(a): 29 mar 2009 18:23
Lokalizacja: Tłuszcz
Grupa: Mazowiecka

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe wasza opinia

05 lut 2011 20:01

połapać się z tymi ubezpieczeniami to chyba tylko jakiś broker tylko może , rozbieżności w kwotach składki za pakiet OC+AC+NNW są jakieś holendarnie duże :! , jako że i mi za jakieś 2 tygodnie kończy się okres ubezpieczenia zadzwoniłem do 2 towarzystw tak na pierwszy ogień poszły Liberty Direct and AVIVA przy tych samych parametrach ubezpieczenia różnica wyniosła prawie 600zł i to na niekorzyść gorszego w zapisach ubezpieczenia a mianowicie :
Aviva - bez udziałów własnych , naprawa w autoryzowanych serwisach na oryginalnych częściach KIA , podwyższone do 50000 zł NW na każdego pasażera + mini assistance czyli tylko w razie szkody ( pełny assistance chyba nie potrzebny bo w razie awarii samochodu KiA ma swój assistance ) składkę wyliczyli na 1050zł
Liberty Direct - występują udziały własne to już mi się nie spodobało diabloo , NW na 20000zł + assistance składka na poziomie 1600zł :pałka

dodam że wszystkie dane do ubezpieczenia były takie same i kwota od jakiej ubezpieczone jest auto w Ac była taka sama oraz zniżki na poziomie 60% w oc i ac. Zastanawia mnie z czego wynika ta różnica :? w najbliższym tygodniu zorientuje się w składkach w PZU i Allianz zobaczymy co oni zaproponują

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe wasza opinia

06 lut 2011 13:16

spawseba napisał(a):pakietu w PZU 1610 zł w AXA 1150 zł

Ja porównałem warunki kilkunastu ubezpieczycieli - jak wstawiałem opcje, które mam w PZU (brak amortyzacji, odtworzenie wartości, brak udziału własnego) to się okazało, że w tych wszystkich onlajnach (AXA, Link, Liberty) ubezpieczenie było duzo droższe. Owszem, dostałem ofertę z AXY na 1 280 zł (w PZU full pakiet mam za niecałe 1 600), ale jak się okazało przy 20% udziale własnym, pomniejszenia wartości ubezpieczenia o wartość szkody, pomniejszenia wartości odszkodowania o amortyzację (no oczywiście + udział własny). Słowem - uszkodzę zderzak za 800 zł, pójdzie do wymiany - AXA zapłaci mi za niego 500 zł, 300 zł ja - i po oszczędności na koszcie polisy. A szkoda za 2 000 zł - okaże się, ze dopłacam. Dziękuję, postoję ... :fiu
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
astalavista77
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

06 lut 2011 14:51

Tak jak ktoś to wcześniej powiedział....każdy ubezpieczyciel jest dobry do czasu wypłaty szkody...każdy ubezpieczyciel ma też dobre recenzje jak i te złe...
I co tu wybrać...
Ja wybrałem AXA za 1135zł za 2 rok bez żadnych udziałów własnych...bo czy jeśli wybrałbym PZU,Allianz za 1600-1700zł bylbym spokojniejszy?... otóż nie :smile:
Obym nie musiał sprawdzać czy AXA do dobry ubezpieczyciel...tfu tfu :smile:

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

06 lut 2011 15:55

Kolega z pracy miał niedawno stłuczkę(nie z własnej winy) z gościem ubezpieczonym w AXA.
Wezwali na miejsce Policję. Sprawca wezwał swojego ubezpieczyciela, kumpel swojego(teścia z PZU).
Wszystko ładnie pięknie do czasu gdy postawił swojego rocznego Hyundai Tucson do serwisu
na naprawę tylnej klapy, zderzaka, lamp i kilku elementów nie widocznych z zewnątrz.
Naprawa miała trwać 5 dni a w rzeczywistości auto stało w serwisie 38 dni.
Wszystko to z winy AXA, która nie miała ochoty przysłać gościa aby zatwierdził zmiany w kosztorysie naprawy (ponieważ oględziny na miejscu zdarzenia były tylko powierzchowne a po rozebraniu auta w serwisie okazało się, że uszkodzeniu uległy elementy niewidoczne z zewnątrz). Telefony do AXA(co 2 dni) nic nie pomagały, firma nie ma siedziby i dzwonimy na infolinię gdzie miła pani potwierdzała wpłynięcie kompletu dokumentów i że to wszystko co ona może zrobić. Po miesiącu do serwisu przyjechał przedstawiciel AXA podpisał zgodę i dopiero wtedy auto można było naprawić.
Jednym zdaniem - NIGDY nie ubezpieczyłbym swojego auta w towarzystwie typu AXA, Liberty itp.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

06 lut 2011 18:46

Z wyciągu OWU AXA:Zasady ustalania odszkodowania
§ 20 ust. 4
W przypadku pojazdów:
1) w okresie pierwszych 12 miesięcy okresu eksploatacji,
2) należących do pierwszego właściciela,
3) zakupionych jako fabrycznie nowe od profesjonalnego sprzedawcy danej marki w Polsce, na życzenie Ubezpieczonego, odszkodowanie z tytułu kradzieży może być ustalone na podstawie ceny zakupu w polskiej sieci sprzedaży danej marki nowego, takiego samego pojazdu jak skradziony, z identycznym wyposażeniem, o ile było objęte ochroną ubezpieczeniową AXA DIRECT.
ust . 5
W przypadku określonym w ust. 4 AXA DIRECT wypłaca odszkodowanie w wysokości ceny wskazanej w ust. 4, pomniejszonej o udział własny, o ile został ustalony, na konto profesjonalnego sprzedawcy po otrzymaniu upoważnienia od Ubezpieczonego, przy czym AXA DIRECT zastrzega sobie prawo wyboru sprzedawcy, u którego zostanie zakupiony pojazd.

AUTOR WĄTKU
astalavista77
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

07 lut 2011 07:23

Marco napisał(a):Kolega z pracy miał niedawno stłuczkę(nie z własnej winy) z gościem ubezpieczonym w AXA.
Wezwali na miejsce Policję. Sprawca wezwał swojego ubezpieczyciela, kumpel swojego(teścia z PZU).
Wszystko ładnie pięknie do czasu gdy postawił swojego rocznego Hyundai Tucson do serwisu
na naprawę tylnej klapy, zderzaka, lamp i kilku elementów nie widocznych z zewnątrz.
Naprawa miała trwać 5 dni a w rzeczywistości auto stało w serwisie 38 dni.
Wszystko to z winy AXA, która nie miała ochoty przysłać gościa aby zatwierdził zmiany w kosztorysie naprawy (ponieważ oględziny na miejscu zdarzenia były tylko powierzchowne a po rozebraniu auta w serwisie okazało się, że uszkodzeniu uległy elementy niewidoczne z zewnątrz). Telefony do AXA(co 2 dni) nic nie pomagały, firma nie ma siedziby i dzwonimy na infolinię gdzie miła pani potwierdzała wpłynięcie kompletu dokumentów i że to wszystko co ona może zrobić. Po miesiącu do serwisu przyjechał przedstawiciel AXA podpisał zgodę i dopiero wtedy auto można było naprawić.
Jednym zdaniem - NIGDY nie ubezpieczyłbym swojego auta w towarzystwie typu AXA, Liberty itp.


No widzisz a kolega skasował corse...wstawił ją do ASO... i nawet nikt nie przyjeżdżał z AXY...wystarczyła dokumentacja wysłana na maila:-)
Jakby w powyższym Twoim przypadku sytuacja była odwrotna to nie wiem czy teściu z PZU byłby dalej taki szybki w załatwianiu papierków ;-)

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

07 lut 2011 08:56

a mi AXA wyszła drożej niż w PZU.
jeśli chodzi o wypłaty, miałem kiedyś stłuczke i pan miał ubezp. w AXA i powiem wam, że wypłacili mi kasę mega szybko i sprawnie

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

07 lut 2011 09:22

A ja niedawno likwidowałam szkodę z AXA (koleś co we mnie wjechał motorem miał tam OC) no i szczerze mówiąc było średniawo. Owszem wysłałam wszystko mailem i to na plus ale potem trochę się bujaliśmy z zaniżonym kosztorysem. No ale finał był dobry, więc ogólnie podejrzewam że AXA prezentuje średni poziom jeśli chodzi o ubezpieczenia, nie ma się co oszukiwać że w jakimś towarzystwie będzie teraz dobrze, zeszły rok był bardziej niż gówniany dla branży ubezpieczeniowej bo przecież powódź była i kupa ubezpieczeń do wypłaty i teraz każde TU będzie robiło problemy a zaniżanie kosztorysu to teraz standard.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
astalavista77
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

07 lut 2011 14:10

A propo powodzi...przypomniał mi się przypadek kolegi ubezpieczonemu w PZU któremu zalało auto po kierownice....do teraz się sądzi bo Pan z PZU wyliczył koszta naprawy na 400zł...stwierdził że po takim zalaniu wystarczy umyć silnik za 40zł,zrobić pranie tapicerki za 80zł i coś tam jeszcze doliczył że wyszło te 400zł :smile:
Nieprawdopodobne ale niestety takie cuda też się zdarzaja :smile:

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: ubezpieczenie AXA dobre czy złe - wasza opinia

07 lut 2011 15:03

też złe rzeczy słyszałem o PZU i żałuje że mam tam AC, do tego ścigają mnie że niby mam nie zapłacone składki, a zapłacone mam

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl