Ktory pakiet ubezpieczenia wybrac: Allianz czy PZU?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Franky
 

17 sty 2009 14:00

Wracam do tematu ponieważ w salonie otrzymałem propozycje pakietu ubezpieczenia Allianz i PZU w cenie 1700,00. Ponadto otrzymałem informacje, że ten pakiet promocyjny nie zależy od żadnych innych rzeczy np. zniżek.

Czy może sie ktos podzielic doświadczeniem dot. tego pakietu promocyjnego ?

AUTOR WĄTKU
less
 

17 sty 2009 14:31

z tego co pamiętam to przy pakiecie Allianz przy szkodzie całkowitej była gwarancja wartości fakturowej przez 1 rok a w PZU przez 6 msc.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 sty 2009 15:09

na poczętku alianzz tez miał tylko 6 miesięcy

a która firma Ci się lepiej kojarzy jako marka ??? to wybierz i czesc
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
miccal
 

17 sty 2009 17:54

sprawdź wyłączenia u obu ubezpieczycieli,, czyli za co oni nie odpowiadają wychwyć różnice i sam sobie odpowiesz na to pytanie,,

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

28 mar 2009 15:15

Z egoistycznych pobudek reanimuję temat - czy w przypadku rocznego procka warto zmienić Allianza na PZU? W salonie KIA oferują to i to z tym, że po uzględnieniu zniżek różnica to ponad 200 PLN na korzyść PZU. Dodatkowo też w PZU podobno można sobie (za dopłatą naturalnie) zagwarantować samochód zastępczy na czas naprawy.
Co wybrać? Czy są tu jakieś haczyki?

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

28 mar 2009 19:17

Zdecydowałem się pozostać przy Allianz, a to za sprawą szczegółowych opcji których nie gwarantuje PZU , no i promocyjnej ceny pakietu 1430 zł. :D

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

30 mar 2009 16:07

A w moim przypadku (max zniżki) oferta z Allianza to jakieś 1650 zł a PZU niecałe 1450 zł. Szczerze mówiąc to chyba wszystko to co ma Allianz ma także PZU - jakoś nie mogę znaleźć opcji jakich nie gwarantowałoby PZU.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

30 mar 2009 19:17

Dzisiaj dostałem pisemko z firmy ubezpieczajacej salonowe Kijanki (VOXEN), reprezentujacej notabene Allianza. Zaproponowano mi możliwość wznowienia ubezpieczenia pakietowego na atrakcyjnych warunkach:
-brak udziału własnego;
- brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie;
- samochód zastepczy gratis do 4 dni po każdej szkodzie;
- całodobowy assistance;
- możliwośc kontynuacji ubezpieczenia na promocyjnych warunkach do ósmego roku eksploatacji pojazdu;
-mozliwość kontynuacji ubezpieczenia po dwóch szkodach.
No i oczywiście promocyjna cena pakietowa-ale tu kontakt z salonem KIA.

Miłe. Tym bardziej, ze jestesmy z Żona klientami Allianzu pierwszy raz i pierwszy rok. Do tej pory stary samochód ubezpieczałem w PZU, ale pomimo długiego okresu ubezpieczenia (5 lat) i 5-letniej bezszkodowości NIGDY(!) PZU nie wykazało podobnej troski o klienta. Tak, że jak masz watpliwość, to ja polecam Allianz

AUTOR WĄTKU
damian23
 

30 mar 2009 19:22

a ktos placil bez zniżek i przed 25 rokiem życia?ile to wyniosło..bo niestety nie mam ani 25 lat ani nie mialem dluzej auta niz rok:P..

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

30 mar 2009 19:31

Sajmon napisał(a):Dzisiaj dostałem pisemko z firmy ubezpieczajacej salonowe Kijanki (VOXEN

A ile zostało Ci do końca ubezpieczenia gdy przysłali to pisemko? Pytam bo ubezpieczenie mam z tej samej firmy.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

30 mar 2009 19:34

Astromatrix napisał(a):
Sajmon napisał(a):Dzisiaj dostałem pisemko z firmy ubezpieczajacej salonowe Kijanki (VOXEN

A ile zostało Ci do końca ubezpieczenia gdy przysłali to pisemko? Pytam bo ubezpieczenie mam z tej samej firmy.

Ubezpieczenie kończy mi się 23 kwietnia 2009, a pisemko dostałem dziś.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

30 mar 2009 21:44

damian23 napisał(a):a ktos placil bez zniżek i przed 25 rokiem życia?ile to wyniosło..bo niestety nie mam ani 25 lat ani nie mialem dluzej auta niz rok:P..
bez zniżek to salon oferuje pakiet w allianz na 2 rok za 1670 zł ;)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

31 mar 2009 19:52

A ile po roku uczestnictwa w Allianzie jest zniżek czy może po dwóch :?:
10% :?:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

31 mar 2009 21:08

dziś wyliczyłem sobie składkę przez telefon w allianz direct
1800 zł przy wartości auta niecałe 42000 zł
powiedziałem więc im, że kupie w salonie bo będzie taniej
później zadzwoniłem do CU, tam zaoferowali mi 1300 zł przy wartości 41200
Tak więc poważnie zastanawiam się czy nie zaoszczędzić i przejść do CU
mBank składka 2500 przy wartości 39000
link 4 też 2500 wartość auta 38500
reszta mało znanych ubezpieczycieli proponowało mi ubezpieczenie od 1300 zł do 1500 przy wartości około 42000 zł
Dodam tylko że rekordzista którego nie pamiętam nazwy zaproponował mi składkę 3700...

Interesowały mnie polisy OC+AC+NNW bez udziału własnego i bez rozszerzonego assistance z 60% zniżka na OC i 10% na AC
Jedni przenosili zniżki, inni nie.

Ciekawostką było dla mnie stwierdzenie pana z mBanku iz ubezpieczenie AC w allianz przewiduje iż w przypadku kradzieży auta które nie było zaparkowane na parkingu strzeżonym to wypłata odszkodowania jest pomniejszona o 10 % wkładu właściciela pojazdu, nawet przy zniesionym udziale własnym.

AUTOR WĄTKU
sevrin
 

01 kwi 2009 13:28

Sajmon napisał(a):Dzisiaj dostałem pisemko z firmy ubezpieczajacej salonowe Kijanki (VOXEN), reprezentujacej notabene Allianza.


Ja nie dostałem pisemka (być może pisemko powędrowało do właściciela pojazdu - leasingodawcy), ale ubezpieczenie opłacałem osobiście, więc powinni mieć moje dane.

However, zadzwoniłem do owej firmy i czekam na maila już drugi dzień (dzisiaj zadzwoniłem ponownie i przypomniałem się, zostawiłem też nr tel., ale jakoś bez odzewu). Firma VOXEN ma więc minusa za olewactwo. Przy pierwszym kontakcie też wyliczyli mi 1670 PLN za ubepieczenie OC+AC+NNW na drugi rok.

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

01 kwi 2009 15:03

Astromatrix napisał(a):A w moim przypadku (max zniżki) oferta z Allianza to jakieś 1650 zł a PZU niecałe 1450 zł. Szczerze mówiąc to chyba wszystko to co ma Allianz ma także PZU - jakoś nie mogę znaleźć opcji jakich nie gwarantowałoby PZU.


Brak redukcji całkowitej kwoty ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania .

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl